ارتباطات در بازاریابی پارتیزانى

ارتباطات در بازاریابی پارتیزانى
ارتباطات بازاریابی پارتیزانی ، تبلیغات پارتیزانى از سری آموزش های بازاریابی و فروش در حوزه بازاریابی پارتیزانی (Guerrilla Marketing) می باشد.
ارتباطات بازاریابی پارتیزانى به دقت هدف گیرى شده اند . اگر هدف گیرى شده نباشند ، پول شما بیهوده صرف چشمها و گوشهایى مى شود که ربطى به مشتریان هدف ندارند . ارتباطات پارتیزانى خود را در حجم غرق نمى سازند ، آنها هدفهاى خود را از طریق انتخاب احسن به دست مى آورند .
ارتباطات پارتیزانى به وضوح موقعیت شما – فایده ى کلیدى تان – و نحوه ى تماس با شما را بیان مى کنند .
پیدا کنید که مشتزیان شما از کجا اطلاعات به دست مى آورند – تابلوى اعلانات ، ایستگاههاى رادیویى ، جعبه ها یا پاکتهاى پستى ، یا از هر جاى دیگر . پس بکوشید از این کانالهاى ارتباطى بهره بردارى کنید .

تبلیغات پارتیزانى

به یاد داشته باشید که راههاى بسیار متنوع و زیادى براى تبلیغ وجود دارد ، آن قدر زیاد که در مقایسه با رسانه هاى گروهى ، با دقت بسیار بیشترى قابل نشانه روى هستند .

پیشنهادها برای تبلیغات پارتیزانى

کارى کنید که علائم براى شما کار کنند. آنها باید خیلى راحت دیده شوند ، روشن سازند که شما چه مى کنید ، و اطلاعات مربوط به تماس با شما را نشان دهند. ” لوله کشى مطمئن – نگران آب نباشید ، تلفن : ( کد محلى ) …شماره ى شما … “
تبلیغات یک صفحه اى چاپ کنید که بتوانید از آنها به عنوان جعبه یا پاکت پستى اطلاعیه ها ، علائم ، پوسترهاى کوچک ، ضمیمه ها و اعلامیه ها استفاده کنید.
اطلاعیه ها را در تابلوى اعلانات محلى قرار دهید.
کارتهاى ویزیت شما ، تابلوهاى تبلیغاتى کوچک اند. آنها باید ظاهر زیبایى داشته باشند ؛ شاید چند رنگ یا عکس دار باشند. آنها به جز ارائه نام و اطلاعات مربوط به تماس با شما ، کارهاى بسیار زیاد دیگرى را نیز مى توانند انجام دهند . آنها مى توانند دلایل اینکه چرا مشترى باید از شما خرید کند ارائه دهند و یا نشان دهند که تشکیلات شما را در کجا مى توان یافت . در صورت لزوم ، از هر دو طرف کارت استفاده کنید .
نوشت افزارهاى شما نیز باید خوب طراحى شده باشند ، نشان و تگ لاین شما را در خود داشته باشند ، و آنچه انجام مى دهید و مشتریان تان باید بخواهند را منتقل سازند.
از رسانه هاى غیر معمول استفاده کنید. بنرها ، نمایشگرهاى کنار پیاده رو ، نورافکنهاى گردان ، آسمان نوشته ، و یا بالونهاى گرد یا بالونهاى بیضى مهار شده را مد نظر قرار دهید .

براى مشتریان یا ارباب رجوعهاى خود پیامهاى شخصى ارسال کنید. تعطیلات ، روزهاى تولد یا سالگردهاى شان ، و یا در دیگر مناسبتها ( مثل زمانى که به یک معاینه ى کامل پزشکى نیاز دارند و یا زمانى که کوره شان نیاز به تمیز کردن دارد ) . براى آنان یادداشتهاى تشکرآمیز بابت کسب و کار کردن با شما ارسال کنید .

از طریق خبرنامه ها ، با مشتریان یا ارباب رجوعهاى خود تماس بگیرید.آنها باید داراى همان ظاهرى باشند که دیگر ارتباطات شما دارند و حاوى اطلاعات باارزش باشند . به طور مثال ، یک فروشگاه ابزارآلات مى تواند توصیه هایى براى انجام کار به وسیله ى خودتان ارائه دهد و یا یک کتاب فروشى ممکن است پیش گزارشهایى از کتابهاى تازه انتشار یافته عرضه کند .

ویدئو ارسال کنید.بسیارى از کسب و کارهاى خدماتى ، به طور مثال اردوهاى تابستانى و گروههاى موسیقى ، از این قبیل ویدئوها ارسال مى کنند تا به مشتریان احساسى از تجاربى که فراهم مى آورند ، بدهند .

از آگهى هاى کتاب زرد استفاده کنید.
در نظر بگیرید که تبلیغات رقباى شما چه شکل و شمایلى دارند و سپس در خصوص اندازه ى آگهى خود و استفاده از رنگ یا تصاویر براى به چشم آمدن آن ، تصمیم گیرى کنید. در آگهى ، هر اندازه اطلاعات که ممکن است ، از جمله دلیل اینکه چرا یک مشترى باید از شما خرید کند و چگونه با شما تماس گیرند و در کجا کسب و کار شما را بیابند ، بگنجانید .
اگر دوست دارید از رسانه هاى گروهى نظیر تبلیغات چاپى یا پخش (رادیو ، تلویزیون) استفاده کنید ، در نظر داشته باشید که برخى از تبلیغات چاپى یا پخش را مى توان به عنوان ته مانده ها خریدارى کرد ، که عبارت اند از فضاها یا زمانهاى تبلیغ که فروش نرفته اند و مى توان آنها را در آخرین دقیقه به قیمتهاى نسبتاً پایین خرید.
مطمئن شوید که اگر تبلیغى مى کنید ، آنها را در روزهایى که باز هستید تبلیغ کنید.
منبع : بازاریابی از صفر تا صد
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.