8 قدم تا تعریف استراتژی سئو- بخش ششم

8 قدم تا تعریف استراتژی سئو بخش ششم
همانند تمامی مراحل گفته شده تاکنون، این مرحله را نیز باید به هر صورتی که خودتان راحت هستید انجام دهید. امروز نیز در ششمین مرحله از آموزش طراحی استراتژی سئو قصد داریم در مورد استراتژی سئوی سفارشی و پیشنهادات صحبت کنیم. تا پایان با ما همراه باشید.
اما مرحله ششم به‌نوعی یک مرحله خاص است و باید از اطلاعات پنج مرحله قبلی در آن استفاده کنیم. ما در مراحل قبلی، یکسری یادداشت‌برداری کردیم. بنابراین بیایید نگاهی داشته باشیم و ببینیم از چه مواردی می‌توانیم در این مرحله استفاده کنیم.

قدم اول: بازار هدف و نیازهای آن را تعریف کردیم.
شما از بازارهای هدف یا پرسناهای موجود استفاده و یا آن‌ها را تعریف کردید. در این سند استراتژی ما آن‌ها را بازبینی خواهیم کرد.
شما همچنین مواردی که این افراد به آن‌ها علاقه دارند را مشخص کردید. خواسته‌هایشان، نیازهای آن‌ها، علایق آن‌ها و غیره

قدم دوم: دسته‌بندی کلمات کلیدی را انجام دادیم.
اگر چشم‌انداز خاصی وجود داشت، شما در طول این تحقیق آن را یافتید.

قدم سوم: شکاف‌ها و فرصت‌ها را کشف کردیم.
اگر یک محل یا عبارت خاص را مشخص کرده‌اید که می‌خواهید در استراتژی خود ذکر کنید، اکنون نوبت استفاده از آن‌هاست.
شکاف‌ها و فرصت‌های کشف شده را در این استراتژی نیز به کار خواهیم گرفت.

قدم چهارم: رقبایمان را تعریف کردیم.
احتمالا از هیچ داده‌ای از این مرحله استفاده نمی‌کنیم.

قدم پنجم: از رقبایمان جاسوسی کردیم.
ویژگی‌ها و محتو را مقایسه کردیم. از این داده‌ها استفاده خواهد شد.
به دنبال احساسات برای محصولات خودمان و محصولات رقبایمان گشتیم.
مقایسه‌های inlink را انجام دادیم.
ترافیک‌ها را با هم مقایسه کردیم.
هر اطلاعات دیگری از شما را بکار خواهیم گرفت.

ساختار سند

 معمولا این بخش را اینگونه انجام می‌دهیم که دو بخش یا دو سند جداگانه را ایجاد می‌کنم. در سند اول که آن را چشم‌انداز می‌نامیم، تمامی چشم‌اندازهای موجود را در آن قرار می‌دهیم. سپس به سراغ سند دوم می‌رویم،و باید در آن استراتژی سفارشی و قابل اجرا و پیشنهادات را براساس آن چیزی که از چشم‌اندازها یاد گرفته‌ایمدر آن قرار دهیم.

بخش چشم‌انداز

در این مرحله تمامی داده‌ها و مشکلاتی که از مراحل قبلی شناسایی کرده‌ایم را مورد استفاده قرار می‌دهیم. هرچقدر که بتوانید این مرحله را بصری‌تر کنید بهتر است. از طریق این بخش می‌توانید دقیقا برای مشتری خود مشخص کنید که کسب‌وکار او در کجا ایستاده است. بیایید به چیزهایی که می‌توانید در بخش چشم‌انداز قرار دهید نگاهی داشته باشیم.

از قدم اول:
به صورتی خلاصه مخاطبان هدف خود را مشخص کنید. تا حد امکان منحصربه‌فرد باشید.
موارد موردنیاز، خواسته‌ها و علایق آن‌ها را لیست کنید.

از قدم دو و سه:
کلمات کلیدی خاص یا گروهی از کلمات کلیدی که برجسته کرده‌اید. آیا داستانی وجود دارد؟ آیا چیز ارزشمند وجود دارد که مشتری باید از آن اطلاع داشته باشد؟
شکاف‌ها: کلمات کلیدی و مکان‌هایی که مشتری برایشان محتوا دارد ولی این محتوا عملکرد خوبی ندارد را مشخص کنید. هنوز لازم نیست که برای حل کردن این مشکل توصیه ارائه بدهید. این کار را در بخش استراتژی انجام می‌دهیم.
فرصت‌ها: کلمات کلیدی و مکان‌هایی که مشتری برای آن‌ها محتوایی ندارد را مشخص کنید.

از قدم چهارم:
رقبای برتر خود را مشخص کنید و بگویید که چرا آن‌ها را انتخاب کرده‌اید. مشتریان اغلب فروشگاه‌های بزرگ یا رقبایی با بیشتری بازدیدکننده یونیک را رقیب خود می‌دانند. مطمئن شوید که آن‌ها می‌دانند رقبایشان در کدام نقطه از جستجو قرار دارند.

از قدم پنجم:
لازم نیست که از تمامی اطلاعات به دست آمده از فرآیند تحقیق از رقبا استفاده کنید. فقط مواردی که ارزش ذکر کردن به مشتری را دارند مشخص کنید:
 • رقبا چه ویژگی‌ها یا محتوایی دارند که مشتری شما ندارد و ممکن است بخواهد آن‌ها را مدنظر قرار دهد؟
 • آیا توانسته‌اید احساسات منفی در مورد سایت مشتری خود را بیابید؟ مطمئن شوید که مشتری‌تان می‌داند افراد از چه مواردی ناراضی هستند؟
 • آیا توانستید احساسات منفی در مورد رقبایتان را بیابید؟ از اطلاعات این بخش می‌توانید برای حمله به نقاط ضعف رقبایتان استفاده کنید.
 • اگر مشکل خزش خاصی را یافتید، می‌توانید آن را در سند چشم‌انداز ذکر کنید.
 • مقایسه inlink بین مشتری شما و رقبایش را در اینجا نشان دهید.
 • چارت‌های مقایسه ترافیک سایت مشتری شما و رقبایش را در اینجا اضافه کنید.
 • هرگونه احساس منفی رقابتی کشف شده را در اینجا ذکر کنید.

بخش استراتژی

بخش استراتژی معمولا از بخش‌های زیر مشتمل شده است:

 • اصطلاحات خاص برای استفاده
 • عناصر خاص طراحی که باید درنظر گرفته شوند
 • درنظر گرفتن URL های خاص
 • لینک‌های درونی خاصی که باید درنظر گرفته شوند
 • لینک‌های خارجی خاصی که باید درنظر گرفته شوند
 • شرکای خاصی که باید به دنبالشان رفت
 • استفاده‌های خاص از AJAX
 • استفاده‌های خاص از فلش
 • استفاده‌های خاص از ویدئو
 • استفاده خاص از وبلاگ‌نویسی
 • مشکلات محتوای اصلی در مقابل محتواهای سندیکایی
 • ویژگی‌های سایت و محتوا
 • محدوده جهانی (آیا محتواهایی که توسط سایرین به اشتراک گذاشته شده است از مشکل duplicate content رنج می‌برند؟ اگر این چنین است، چه کارهای خاصی برای اجتناب از این کار باید انجام شود؟ استراتژی شما برای دامین‌ها، هاستینگ و هدف قراردادن موتورهای جستجوی بین‌المللی چیست؟
 • زیرشاخه‌های شما
اینجا دقیقا همان جایی است که راه‌حل‌ها را تهیه می‌کنید. این احتمالا منعطف‌ترین بخش از کل استراتژی است. ایده در اینجا آن است که استراتژی و توصیه‌هایی خاص و سفارشی را براساس آن چیزهایی که در دست دارید تهیه کنید. برای بخش استراتژی خود، این توصیه‌ها را نیز مدنظر بگیرید.
توصیه‌ها را براساس اشخاصی که آن‌ها را اجرا می‌کنند جدا کنید: برای مثال، تمامی توصیه‌های محتوایی خود را به یک گروهی از مدیران محصول، تمامی توصیه‌های فنی خود را به گروهی از توسعه‌دهندگان بسپارید.
به هر بخش یا توصیه یک اولویت بدهید: برخی از توصیه‌ها یا بخش‌ها ممکن است برای شما از اولویت بالایی برخوردار باشند. لذا آن‌ها را به‌نوعی در اولویت قرار دهید.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.