استفاده از رنگ در طراحی وب سایت

استفاده از رنگ در طراحی وب سایت
مردم به روشهای مختلف از جمله شیوه های روانشناختی و اجتماعی بوسیله رنگ تحت تاثیر قرار می گیرند. با رنگ می توان بیانه ای ایجاد نمود ، خلق و خو را تغییر داد و توجه را جلب کرد. به همین دلیل روانشناسی رنگها در طراحی وب سایت بسیار مهم است. صفحات مختلف در ایجاد بیانیه و جذب کاربر نقش حیاتی ایفا می کنند. 
اگر در طراحی وب سایت رنگ مناسب بکار گرفته شود این رنگ می تواند علاوه بر انتقال پیام به کاربر انرژی نیز دهد. اگر می خواهید یک فضای گرم و حرفه ای در وب سایت ایجاد کنید ، بایستی در استفاده از رنگ در طراحی وب سایت دقت نمایید.

روانشناسی رنگها

درک تاثیر روانشناسی رنگها بر روی افراد می تواند یک مزیت قابل توجه برای طراحان و بازاریابان به صورت مشابه باشد. اگر چه کسب درک عمیق از روانشناسی رنگ زمان بر و نیازمند تجربه است. چندین راهنمایی ساده وجود دارد که به شما در درک مفهوم و معنای موجود در هر رنگ به شما کمک می کند. پس به استفاده از رنگ در طراحی وب سایت توجه داشته باشید.

روانشناسی رنگ سیاه در طراحی وب سایت

رنگ مشکی با قدرت ، وقار ، رسمیت ، مرگ ، شر و رمز راز مرتبط است. رنگ مشکی نمونه خوبی است از اینکه چگونه از یک رنگ می توان برای نشان دادن معانی مختلف ، بسته به شرایط استفاده نمود. در طراحی وب سایت استفاده از رنگ مشکی و سفید می تواند هماهنگی و ظرافت خاصی به وب سایت دهد. همچنین یک روش عالی برای توجه به سایر عناصر صفحه است. •سعی کنید از رنگ مشکی برای اطلاعات عمومی استفاده نمایید. از رنگ های سبز و یا قرمز می توانید برای جلب توجه در سرفصل های سایت و یا دکمه های تماس به صورت حرفه ای استفاده نمایید.•

روانشناسی رنگ قرمز در طراحی وب سایت

قرمز رنگ آتش و خون است. رنگ قرمز معمولاً با انرژی ، قدرت ، عزم و اشتیاق همراه است. در برخی از فرهنگها قرمز مترادف با خطر و جنگ است. هنگام طراحی وب سایت ، سعی کنید از رنگ قرمز بویژه برای جلب توجه استفاده نمایید. از رنگ قرمز برای دادن پیام های مرتبط با خطا نیز استفاده می شود. بنابراین در نظر داشته باشید که روانشناسی رنگ قرمز منعکس کننده موارد منفی نیز است. قرمز نسبت به سایر رنگ ها سریعتر توجه مخاطب را جلب می کند.

روانشناسی رنگ سبز در طراحی وب سایت

رنگ سبز ، رنگ طبیعت ، نماد رشد ، رفاه ، طراوت و باروری است. در طراحی وب سایت ها ، رنگ سبز رنگی است که برای هدایت بازدیدکنندگان به سطوح مختلف قیف فروش استفاده می شود. افراد بر روی دکمه های طراحی شده با رنگ سبز بیشتر کلیک می کنند. همچنین برندهایی که از بازاریابی سبز در استراتژی کسب و کار خود استفاده می کنند از این رنگ برای نشان دادن فلسفه کاری خود به شدت استفاده می کنند.

روانشناسی رنگ نارنجی در طراحی وب سایت

رنگ نارنجی ترکیبی از انرژی قرمز که با شادی رنگ زرد همراه است. رنگ نارنجی با گرما ، شور و شوق ، شادی و آفتاب همراه است. رنگ نارنجی یکی از رنگ های مورد استفاده در طراحی های وب سایت ها در سال 2016 بود. از رنگ نارنجی به عنوان طراحی نقطه کانونی استفاده می شود.

روانشناسی رنگ زرد در طراحی وب سایت

رنگ زرد درخشان ترین رنگ در طیف رنگی است. رنگ زرد رنگ آفتاب است. روانشناسی رنگ زرد اغلب با عقل و انرژی مرتبط است. برای ایجاد احساس فضای دوستانه و آرامش در طراحی وب سایت از رنگ زرد استفاده می شود. رنگ زرد هنگامی که به درستی استفاده شود می تواند خوشبینی و شادی را در ذهن کاربر ایجاد نماید.

روانشناسی رنگ آبی در طراحی وب سایت

آبی رنگ آسمان و دریا است. روانشناسی رنگ آبی اغلب با عمق و ثبات همراه است. رنگ آبی اغلب نماد اعتماد و وفاداری است. از آنجا که به دست آوردن اعتماد مشتری برای موفقیت هر کسب و کاری بسیار مهم است ، جای تعجب نیست که رنگ آبی محبوب ترین رنگ مورد استفاده در طراحی لوگوها و برندسازی است. رنگ آبی اغلب نقطه شروعی برای طراحی وب سایت های حرفه ای است.

روانشناسی رنگ بنفش در طراحی وب سایت

  بنفش ترکیبی از آبی و قرمز است. روانشناسی رنگ بنفش نشان دهنده ثبات و انرژی در یک محیط است. بنفش با حق امتیاز و قدرت همراه است. بسیاری از برندهای لوکس از رنگ بنفش در برندسازی و طراحی لوگوی خود استفاده می کنند. برند فدکس (FedEx) به صورتی کاملاً حرفه ای از رنگ بنفش در طراحی لوگو و وب سایت خود استفاده نموده است.

روانشناسی رنگ سفید در طراحی وب سایت

روانشناسی رنگ سفید با نور ، پاکی و بی گناهی همراه است. افراد سفید را به تمیزی و پاکیزگی نسبت می دهند. رنگ سفید همچنین به صورت یک بوم فوق العاده برای سایر رنگ عمل می کند و به خوبی در هر ترکیب رنگی عمل می کند. تقریباً در وب سایتی می توانید رنگ سفید را مشاهده کنید.اگر شما به دنبال ایجاد لایه ای از تمیزی و تجربه کاربر هستید ، بایستی تا حد امکان از رنگ سفید در طراحی وب سایت خود استفاده نمایید.
رفرنس:مارکتینگ ایران تلنت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.