6 ترفند برای اشتراک‌گذاری محتوا در شبکه‌های اجتماعی

6 ترفند برای اشتراک‌گذاری محتوا در شبکه‌های اجتماعی
بر اساس اعلام شرکت Shareaholic، سال گذشته اشتراک‌گذاری محتوا در شبکه‌های اجتماعی نسبت به موتورهای جستجو توانسته است ترافیک بیشتری را روانه سایت‌ها کند. بنابراین مهم است که محتواهایی را تولید کنید که بتوانند در شبکه‌های اجتماعی به نرخ اشتراک‎‌گذاری خوبی برسند.

قطعا همه افراد دوست دارند که محتواهایشان به صورتی ویروسی در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شود و در معرض دید افراد بیشتری قرار بگیرد. مطمئن هستم که شما نیز این تجربه را داشته‌اید که بعد از تولید محتوای خوب، آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته‌اید، ولی این محتوا نتوانسته نرخ به اشتراک‌گذاری بالایی را جذب کند. در این مقاله قصد داریم شش ترفند را به شما معرفی کنیم که به کمک آن‌ها می‌توانید نرخ به اشتراک‌گذاری محتواهای خود را بالا ببرید.

1: محتواها را در کانال‌های شبکه‌های اجتماعی خود توزیع کنید.

ترفند اول این است که محتواهای خود را در بین تمامی کانال‌های اجتماعی توزیع کنید. برای مثال، می‌توانید چند توییت را برای روزهایی مختلفی از هفته در دستور کار داشته باشید.

از طرف دیگر، اگر محتوای ارزشمندی دارید، مهم است که آن را در معرض دید افراد اینفلوئنسر صنعت خود قرار دهید. مرکز BuzzSumo با بررسی بیش از 100 میلیون مقاله به این نتیجه رسیده است که به اشتراک‌گذاری محتوا توسط یک فرد اینفلوئنسر به 30 درصد اشتراک‎گذاری بیشتر منتج می‌شود.

2: از یک عنوان و تصویر قوی استفاده کنید.

مطمئن شوید که عنوان مقاله‌تان به صورتی است که می‌تواند توجه مخاطبین را سریعا به خود جلب کند. همچنین محتواهای خود را با تصاویر باکیفیت و جالب همراه کنید. این تصاویر باید مکمل محتوا باشند و افراد را به سمت خواندن و اشتراک‌گذاری سوق دهند.

عنوان‌هایی که با «چگونه» آغاز می‌شوند معمولا توجه بیشتری را جلب می‌کنند. همچنین برای جلب توجه بیشتر خواننده می‌توانید در عنوان به او وعده بدهید که با خواندن این محتوا، چیزی به داشته‌های او اضافه خواهد شد. تحقیقات نشان داده است که عنوان‌های احساسی معمولا نرخ اشتراک‌گذاری بیشتری را نیز به همراه دارند.

3: محتواهای گزینشی را در دستور کار داشته باشید.

گزینش محتوا به فرآیند جمع‌آوری اطلاعات مرتبط با یک موضوع خاص گفته می‌شود و اگر بتوانید آن را به‌درستی انجام دهید، می‌تواند مزایای زیادی برایتان داشته باشد. کاربران ممکن است برای کسب اطلاعات در مورد یک موضوع خاص، کل وب را جستجو کنند، اما اگر شما بتوانید محتواهای موردنیاز آن‌ها را در یک مکان به صورتی جامع جمع‌آوری کنید، کاربران نیز قطعا از شما قدردانی خواهند کرد و این محتوا را به اشتراک می‌گذارند.

4: پست‌های وبلاگی میهمان را فراموش نکنید.

به این فکر کنید که مخاطبانتان می‌خواهند محتواهای چه کسی را بخوانند. برای مثال، رهبران صنعتی که می‌خواهند دانش جالب و مرتبط خود را به اشتراک بگذارند. این افراد را شناسایی کنید و از آن‌ها بخواهید که برای شما محتوا بنویسند. پست‌های میهمان نه‌تنها وجهه جدیدی به سایت شما می‌دهد، بلکه می‌توانید برای به اشتراک‌گذاری این محتوای میهمان به تعداد بالای فالورهای نویسنده میهمان نیز تکیه کنید. نویسنده میهمان قطها این پست را با دنبال‌کنندگان بی‌شمار خود در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک‌ خواهد گذاشت و از این طریق محتوای شما در معرض دید افراد بیشتری قرار می‌گیرد.

5: از افراد بخواهید تا محتوا را به اشتراک بگذارند.

در پایان محتوا، می‌توانید بندی را بگنجانید و در آن از خوانندگان درخواست کنید که محتوا را به اشتراک بگذارند. البته این فرآیند به اشتراک‌گذاری را باید برای آن‌ها ساده کنید. این کار را می‌توانید با قرار دادن دکمه‌های به اشتراک‌گذاری در پایان مطلب انجام دهید.

6: ویدئو و اینفوگرافیک بسازید.

برای آن دست از کاربران که وقت یا حوصله خواندن محتواهای طولانی را ندارند، ویدئو و اینفوگرافیک بهترین گزینه است. همچنین این نکته نیز حائز اهمیت است که کاربران معمولا به محتواهای بصری توجه بیشتری نشان می‌دهند. بر اساس اعلام مرکز Wishpond، محتواهای بصری 60.000 بار سریع‌تر نسبت به محتواهای متنی در مغز پردازش می‌شوند. سایت SlideShare نیز اعلام کرده است که اینفوگرافیک‌ها معمولا سه برابر بیشتر از سایر محتواها در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شوند.

ترفندهایی که در بالا خواندید، ترفندهایی ساده و آسان هستند که می‌توانید جهت افزایش نرخ به اشتراک‌گذاری محتوا از آن‌ها استفاده کنید. فراموش نکنید که هرچقدر محتواهایتان در معرض دید افراد بیشتری قرار داشته باشد، احتمال فروش نیز بالاتر می‌رود.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.