اصول پایه‌ای در بازاریابی – اصل 2: بگذارید مشتری جلوتر از شما حرکت کند!

اصول پایه‌ای در بازاریابی اصل 2 بگذارید مشتری جلوتر از شما حرکت کند
اگر مشتریان بخواهند کفش قرمز بخرند و شما به دلیل اینکه انبارتان پر از کفش سفید است سعی می‌کنید به آن‌ها کفش سفید بفروشید، به احتمال زیاد موفق نخواهید شد. هنوز هم شرکت‌هایی هستند که پیام و محصولات‌شان را به مشتریان تحمیل می‌کنند. چرا؟ با «اصل 2 اصول بازاریابی» همراه باشید:

یکی از دلایلی که مردم در راس شرکت‌ها قرار می‌گیرند به خاطر نیاز به قدرت آن‌هاست. شرکت‌ها دوست دارند بر دنیا تاثیرگذار باشند و از دیدن تاثیرشان بر دیگران و آمار فروش لذت می‌برند. از این رو کناری نشستن و سپردن قدرت به دست مشتریان برایشان سخت است.

یکی از راه‌های مقدم کردن مردم، استفاده از تحقیقات بازار است. اگر فکر می‌کنید ارتباطات بازاریابی راهی برای گفت و گو با مشتریان است، پس تحقیق کنید مردم در کجا دوست دارند چه چیزی را بشنوند یا نشنوند و آیا محصول و ارتباطات شما همان چیزی است که می‌خواهند بشنوند. اگر باهوش باشید، محصول و ارتباطات شما متأثر از خواسته‌ی بازار هدف خواهد بود.
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.