چگونه تاثیرات سئو را زودتر مشاهده کنیم؟

چگونه تاثیرات سئو را زودتر مشاهده کنیم
سئو یک ابزار بازاریابی عالی برای هر کارآفرینی است و کارآفرینان مختلفی از سرتاسر جهان برای پیشبرد اهداف کسب‌وکار خود از آن استفاده می‌کنند. در سئو لازم نیست که به ازای هر کلیک مبلغی را پرداخت کنید. سئو همچنین تاثیر بسیار زیادی روی دیده شدن برند شما دارد و شرکت‌هایی که بتوانند نام خود را در صفحه اول نتایج موتورهای جستجو قرار دهند، به‌عنوان رهبران صنعت شناخته می‌شوند.
بنابراین سئو ابزاری است که کارآفرینان را قادر می‌سازد تا شانه‌به‌شانه با شرکت‌های بزرگ رقابت کنند، کاری که در زمینه‌هایی مانند تبلیغات تلویزیونی تقریبا غیرممکن است. با این همه مزایا که برای سئو ذکر کردیم، شما ممکن است با خود بگویید که پس تمام کسب‌وکارها و کارآفرینان حساب ویژه‌ای رو سئو باز کرده‌اند. اما در واقعیت چنین نیست و سئو همچنان یکی از کانال‌های بازاریابی کمتر شناخته شده در میان کسب‌وکارها و به خصوص کسب‌وکارهای ایرانی است. سئو برای ثمر دادن به زمان نیاز دارد و فارغ از بحث‌های فنی، برای برتر ماندن در زمینه سئو باید یک سرمایه‌گذاری دائمی روی آن انجام گیرد.

کارآفرینان اصولا آدم‌های عجولی هستند و می‌خواهند که هرچه سریع‌تر نتایج موردنظر خود را ببینند، اما از طرف دیگر سئو نیز فرآیندی است که برای ثمر دادن به صرف زمان نیاز دارد. مسئله دیگری که در اینجا وجود دارد، غیرقابل‌پیش‌بینی بودن نتایج سئو است. بنابراین این عوامل دست به دست هم می‌دهند تا شرکت‌ها در زمینه سرمایه‌گذاری روی سئو دست به عصا باشند.
اما هر چیزی راه‌حلی دارد و راه‌حل برطرف کردن نگرانی شرکت‌ها، داشتن یک استراتژی ساختاربندی شده سئو است که بر اساس آنالیزها نوشته شده است.
یک استراتژی که بر مبنای تحلیل و بررسی‌های دقیق نوشته شده باشد، چه نتایجی را برای یک کسب‌وکار به دنبال دارد.
 
در ادامه 6 روشی که به کمک آن‌ها می‌توانید نتایج کمپین‌های سئو را زودتر از موعد مشاهده کنید، آورده شده است.

1- رفتارهای جستجوی کاربران هدف خود را بدانید.

بیشتر تصمیم‌های خرید در کسب‌وکارهای B2B و B2C با جستجوهای خریداران در وب آغاز می‌شود و شما باید عبارت‌های مختلفی که آن‌ها در مراحل مختلف خرید خود استفاده می‌کنند را بدانید. اگر کاربر نتواند کسب‌وکار شما را در مراحل تحقیق پیدا کند، قطعا نام شما از لیست گزینه‌های خرید کاربر حذف می‌شود.

2- عبارت‌های جستجو را اولویت‌بندی کنید.

شما قطعا نمی‌توانید در همه عبارت‌های جستجو شده رتبه یک را داشته باشید؛ درواقع هیچ کسب‌وکاری قادر به انجام این کار نیست. بنابراین باید عبارت‌های جستجو کاربران را با استفاده از سه فاکتور زیر اولویت‌بندی کنید:

3- یک نقشه راه بسازید.

سئو به یک نفشه راه نیاز دارید و باید نقشه راهی را بسازید که شامل تمام رویکردهای عبارات جستجو شده به‌صورت منظم شود. قبل از اینکه بخواهید به سراغ عبارت‌های رقابتی و پرحجم بروید، در ابتدا سعی کنید روی عباراتی که تمرکز کنید که میزان جستجو و رقابت برای آن‌ها پایین‌تر است.

4- اهداف را شناسایی کنید.

موفقیت نهایی برای کسب‌وکار چیست و سئو چه نقشی می‌تواند در آن داشته باشد؟ بر اساس رتبه‌بندی هدف برای عبارت‌های جستجوی اولویت‌بندی شده، هدف‌های خود را ایجاد کنید. این اهداف باید شامل مواردی مانند رتبه،  ترافیک و خروجی‌های کسب‌وکار مانند فروش یا لیدها شود. رتبه‌های بالاتر در موتورهای جستجو باید ترافیک بیشتری را به سایت بیاورد و اگر روی کلمات کلیدی مرتبط تمرکز می‌کنید، باید خروجی‌های بیشتری داشته باشید.

5- یک برنامه عملیاتی داشته باشید.

سئو فرآیندی است که باید تمام فرآیندهای آن به‌صورت متوالی انجام شود. بنابراین اگر می‌خواهید که یک کمپین موفق سئو داشته باشید، باید تمام فعالیت‌های خود را به‌صورت متوالی و پیوسته در صف انجام داشته باشید.
  • تمیزکاری فنی: اگر سایت شما قابل خزش نیست، تمام تلاش‌های شما بیهوده است. برای اینکه مطمئن شوید موتورهای جستجو سایت شما را خزش می‌کنند،  تعمیرات فنی از سایت را فراموش نکنید.
  • بهینه‌سازی On-page: روی سایت خود کار کنید تا مطمئن شوید سایتتان تمام نیازهای جستجو کاربران را برآورده می‌کند.
  • بهینه‌سازی Off-Page: مطمئن شوید که تمام فعالیت‌های روابط عمومی، سایر سایت‌هایی که در مورد شما صحبت می‌کنند و فعالیت‌های شبکه‌های اجتماعی با جایگاه‌هایی که شما می‌خواهید در آن حضور داشته باشید در یک راستا قرار دارند.

6- فعالیت‌های خود را سنجش کنید.

به‌صورت ماهیانه گزارشی از فعالیت‌ خود مانند رتبه، ترافیک و خروجی‌ها، تهیه کنید. ببینید که شما در حال حاضر در چه جایگاهی ایستاده‌اید و رقبای شما در کجا قرار دارند. همان‌طور که به پیش می‌روید، اشتباهات خود را تصحیح کنید. برای فهمیدن تاثیرات تاکتیک‌های سئو ابزارهای مختلفی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.
همان‌طور که بارها و بارها گفته‌ایم، سئو فرآیندی است که به تلاش مستمر نیاز دارد. درحالی‌که نتایج سئو بسته به فضای رقابت از هر کسب‌وکار به کسب‌وکار دیگر ممکن است تفاوت داشته باشد، اما تلاش‌های مستمر برای مدت 18 ماه می‌تواند کسب‌وکار شما را به یک جایگاه درخور برساند. هجده ماه برای تبدیل شدن به یک رهبر زمان زیادی نیست.
رفرنس:آژانس دارت

 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.