انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سئو

انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای سئو
همواره این سوال مهم وجود دارد که حال که می خواهیم روی سئوی سایت خود فعالیت نماییم، چه کلمات کلیدی مناسبی را باید انتخاب کرده و با تولید محتوا در آن راستا، جایگاه سایت خود را در موتورهای جستجو و مهمترین آنان، گوگل بالا ببریم.

انتخاب کلمه کلیدی مناسب

انتخاب کلمه کلیدی مناسب در دو مرحله صورت می گیرد.:

1.مرحله اول قبل از تولید مقاله است. در این مرحله با بررسی کلمات کلیدی مرتبط با محصول یا خدمات خود تعیین میکنیم که کدام کلمات بیشترین ترافیک و کمترین رقیب را دارند.

می دانیم که گوگل به ارتباط میان واژه جستجو شده توسط کاربر و محتوای سایت اهمیت زیادی می دهد و این موضوع اصلی ترین عامل رتبه بندی در گوگل است.

انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای محتوای سایت نیز باید تابع همین قائده باشد. یعنی آنکه باید مشخص شود که کاربران به دنبال چه کلیدواژه هایی در گوگل هستند. این مساله با تحقیق کلمات کلیدی و مشخص شدن تعداد کاربرانی که هر کدام از واژه های مرتبط را جستجو کرده اند مشخص میشود.

ابزارهای متنوعی به ما برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای محتوای سایت در ابتدای کار و قبل از انتشار محتوا کمک می کنند. ابزارهایی مانند گوگل ترندز Google trends و پردازش کلمات کلیدی گوگل Google keyword planer و ابزار کلمات کلیدی keywordtool.io را می توان نام برد. از این ابزارها ابزار کلمات کلیدی گوگل Google keyword planer در ابزار گوگل ادرودز قابل استفاده است که رایگان هم نیست. بعد از انتخاب کلمات کلیدی و تولید محتوا نیز باید آنالیزهایی بر روی میزان ترافیک دریافتی از هر کلمه کلیدی انجام داد.

2.سپس بررسی می کنیم که میزان مخاطب دریافتی از هر کلمه کلیدی به چه میزان بوده است. اگر صفحه ای از سایت فاقد ترافیک باشد می توان نسبت به تحلیل و ویرایش آن اقدام نمود. گوگل وب مستر تولز Google webmaster tools یکی از ابزارههای رایگان برای بررسی کلمات کلیدی سایت است که بعد از تولید محتوا برای بررسی کلمات کلیدی می توان از آن استفاده کرد.

رفرنس: سایت سئو24
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.