چرا مدیران فراموش مى کنند که با مشتریان صحبت کنند؟

چرا مدیران فراموش مى کنند که با مشتریان صحبت کنند
چرا مدیران فراموش مى کنند که با مشتریان صحبت کنند  ، موضوع این مقاله آموزش بازاریابی و فروش و تاکید بر اهیمت مشتری در بازاریابی و فروش کسب و کارها است.

 در اینجا معدودى از دلایل این کار مطرح مى شود :

فشار براى کسب نتایج کوتاه مدت 

برخى از سازمانها از مدیران خود مى خواهند که در یک دوره ى زمانى بسیار کوتاه به سود دست یابند . این امر ، غالباً به اشتباهات عمده ى بازاریابى مى انجامد که در دراز مدت به از دست دادن سود ختم مى شود .

باور به اینکه آنها پیشاپیش مى دانند مشتریان چه مى خواهند.

درک مشتریان همیشه کار آسانى نیست . آنان ممکن است مزایا و معایبى در محصول ببینند که مدیر بازاریابى از آنها آگاه نیست . مدیران گاهى اوقات فکر مى کنند که مشتریان نیز به همان نحوى که آنان رفتار مى کنند ، عمل مى کنند ، اصلاً اینطور نیست .

عدم تمایل به برقرارى تماس با مشترى 

هنگامى که از محصول یا خدمت شما تعریف مى کنند ، از صحبت کردن با آنان استقبال مى کنیم . اما ، هنگامى که مشتریان شکایت دارند ، صحبت کردن با آنان چنان دلپذیر نیست . در واقع ، شکایات مشتریان باید از جانب سازمانها به عنوان جواهر تلقى شوند ، زیرا راههایى را آشکار مى سازند که از طریق آنها عملکرد مى تواند بهبود یابد . برخى از شرکتها ، نظیر زیراکس و پراکتراندگمبل ، مدیران خود را ملزم مى سازند که به طور مرتب به شکایات وصل شده از مشتریان گوش دهند و یا آنها را بخواهند .

اعتماد به محصول یا خدمت 

برخى از مدیران معتقدند که محصول یا خدمت شان به قدرى عالى است که هر مشترى طالب آن خواهد بود . در برخى از موارد این پاور مى تواند درست باشد به طور مثال ، محصولات دارویى یا محصولات الکترونیکى خاص ممکن است معرف چنان پیشرفتهاى فنى چشمگیرى باشند که همه خواهان منافع ناشى از آن باشند . با این حال ، حتى محصولات بسیار پیشرفته همیشه موفق از آب در نمى آیند .

حتى هنگامى که محصولى موفق از آب در مى آید ، مى توانید انتظار داشته باشید که رقبا از محصول پیشگام تقلید کنند و آن را بهبود بخشند . اگر شما مى خواهید پیشاپیش آن رقبا قرار گیرید ، پس باید به مشتریان خود نزدیک باشید و نیازهاى شان را بشناسید ، به ویژه اگر در حال تغییر باشند .

یکى از دلایل عمده ى شکست یک محصول پیشگام این است که همگام با سرعتى که مشتریان توجهات و ترجیحات خود را تغییرمى دهند ، محصول یا خدمت مورد بحث را تکامل نمى بخشند .

اعتقاد به اینکه لزومى به نشانه روى به سمت مشتریان نیست 

یک شوخى میان بازاریابان رواج دارد حاکى از اینکه ، یک نماینده ى فروش به داخل یک تاکسى مى پرد و به راننده مى گوید ” مرا به هر کجا که مى خواهى ببر ، من در همه جا مشترى دارم . ” این یک شوخى است زیرا واقعیت این است که مشتریان به شدت مختلف اند . اگر چه هر فردى مى تواند یک مشترى بالقوه باشد ، مهم آن است که بر روى مشتریانى که شما مى خواهید و مشتریانى که احساس مى کنید قادرید رضایت آنان را بهتر از آنچه رقبایتان مى توانند به دست آورند ، به دست آورید ، متمرکز شوید .
رفرنس:مارکتینگ ایران تلنت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.