ایده پردازی و خلاقیت

تأثیر اطلاعات و تبلیغات زیر آستانه حسی در حوزه بازاریابی

تأثیر اطلاعات و تبلیغات زیر آستانه حسی در حوزه بازاریابی

تبلیغات زیر آستانه حسی  Subliminal advertising و کاربرد آن در بازاریابی موضوع این مقاله است.

روانشناسی رنگ ها در بازاریابی و برندسازی

روانشناسی رنگ ها در بازاریابی و برندسازی

روانشناسی رنگ ها یکی از جذاب ترین مفاهیم بازاریابی می باشد. بیشتر مکالمات امروز در مورد رنگ ها و جذبه آن، احساسات، شواهد داستان گونه و تبلیغاتی را دربرمی گیرد که در مورد «رنگ و ذهن» ادعاهای فراوانی را مطرح می نمایند. برای متعادل نمودن این روند و راه حل درست عنصری جذاب از رفتار انسان، تحقیقات معتبری در مورد تئوری رنگ و جذابیت های آن صورت گرفته است که جزئیات آن در پایین آورده شده است.

بهترین تبلیغ را چگونه بسازیم

بهترین تبلیغ را چگونه بسازیم؟

همان گونه که مشهود است، تبلیغات در حال رسیدن به بالاترین حد اشباع خود است و هم اکنون زمان طلوع روابط عمومی است.همان گونه که می بینید در یک منطقه شهری با تبلیغات متعددی در مترو، تابلو سردر فروشگاه ها، ایستگاه اتوبوس، پیامک تبلیغاتی، پیام های تلویزیونی و … مواجه هستیم و این در حالی است که هر فرد فقط می تواند تعداد مشخصی از آنها را در پایان روز به یادآوری نماید.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی چه راهکارهایی دارد

تبلیغات در شبکه های اجتماعی چه راهکارهایی دارد؟

این مطلب به راهکارهای تبلیغات در شبکه های اجتماعی می پردازد.

کلینیک محصول چیست و چه زمانی باید کلینیک محصول اجرا شود

کلینیک محصول چیست و چه زمانی باید کلینیک محصول اجرا شود؟

کلینیک محصول یک متد تحقیقات بازاریابی می باشد که به کمک آن انتظارات مشتری ها در مورد محصولات و خدمات شرکت مورد بررسی قرار می گیرد و واحدهای مختلف از قبیل واحد تولید ، تحقیق و توسعه ، بازاریابی شرکت تصمیمات خود را در مقاطع مختلف بر اساس این نظرات اتخاذ می نماید.

عصب شناسی چه کمکی به تبلیغ بهتر می کند

عصب شناسی چه کمکی به تبلیغ بهتر می کند؟

عصب شناسی در سال های گذشته همواره یک روش خاص برای میزان اثربخشی تبلیغات استفاده شده است: تیم متمرکز. عده ای را در یک اتاق دور هم جمع می نمایند سپس فیلم تبلیغاتی را برای آنها به نمایش می گذارند، بعد به آنها یک فرم نظر سنجی می دهند و در خصوص اینکه در آن تیزر تبلیغاتی چه دیده اند، سوال می پرسند.

تبلیغات پنهان یعنی چه روش های انجام تبلیغات پنهان کدامند

تبلیغات پنهان یعنی چه ؟ روش های انجام تبلیغات پنهان کدامند؟

تبلیغات پنهان روشی است برای رقابت، که از سوی مشاوران بازاریابی توصیه می شود.همانطور که می دانید عنصر رقابت در تمامی کسب و کار ها هر روز پر رنگ تر می شود و همانطور که می دانید امروزه شرکت ها تمایل دارند که با استفاده از روش های جدید در معرض دید مشتریان قرار بگیرند، البته آنها بر دو عامل صرفه جویی زمان و هزینه تاکید بسیار دارند، برای رسیدن به همین امر مشاوران بازاریابی از روش تبلیغات پنهان استفاده کرده و به نمایش و معرفی محصولات و خدمات در موقعیت های هوشمندانه مثل فیلم ها، شبکه های خبرگذاری، کتب، بازی های کامپیوتری، نت، پویا نمایی (انیمیشن) و مجله ها می پردازند.

تاثیر اینستاگرام در تبلیغات و بازاریابی

تاثیر اینستاگرام در تبلیغات و بازاریابی

به طور کلی تبلیغات در اینستاگرام یکی از بهترین شیوه های تبلیغاتی در رسانه های اجتماعی می باشد و این نوع تبلیغات برای کلیه صنایع بسیار مهم و با اهمیت است و سعی کنید که کلیه محصولات تولیدی سازمان خود را در اینستاگرام معرفی نمایید تا هم محصولات و هم برند شما در این رسانه اجتماعی تبلیغاتی معرفی گردد.
اینستاگرام یکی از پر کاربرترین و قدرتمند ترین شبکه های اجتماعی برای معرفی کالاهای صنایع گوناگون در سراسر دنیا می باشد، البته شایان ذکر است که وسیله مناسبی برای برندسازی بر پایه تبلیغات نیست.

90 ایده بازاریابی برتر

90 ایده بازاریابی برتر

سازمان ها و مدیران بازاریابی همواره نیاز به دانستن نکاتی در خصوص ایده های بازاریابی برتر دارند. در این مقاله به معرفی 90 می پردازیم.
 اما به طور کلی برای ایجاد روند های استاندارد بازاریابی در سازمان ها ایده های کلی وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. 


تبلیغ برای برند یا تبلیغ برای بازاریابی محصول

تبلیغ برای برند یا تبلیغ برای بازاریابی محصول

بیشتر تبلیغات سعی می کنند تا ما را مجبور سازند تا به جای سایر برند های تجاری ، برند مورد نظر را بخریم و نه مستقیما محصولات را بخریم.اغلب شرکت های تبلیغاتی متمرکز بر تاثیرات تبلیغات جهت فروش و بازاریابی محصول بود که می توانند به شرط یکسان بودن سایر موارد تعادل ترازو را به نفع یک برند برهم بزنند و یا بر تصمیم ما مبنی بر خریدن و یا نخریدن یک محصول براساس انتخاب نحوه وزن دادن ما به نام های تجاری تاثیر گذارند.

3 نکته در مورد بازاریابی به کمک وب سایت شما

3 نکته در مورد بازاریابی به کمک وب سایت شما

گسترش فناوری های جدید و استفاده از اینترنت در سالهای اخیر موجب شده ، استفاده از وب سایتهای اینترنتی یکی از الزامات در هر کسب و کاری باشد. امروزه ، هر فردی برای اینکه کالا یا خدمات مورد نیاز خود را به دست بیاورد ، ابتدا به سراغ اینترنت رفته و اطلاعات لازم را از آنجا به دست می آورد و با شرکتها و سازمانهایی که می تواند از طریق آنها کالا و یا خدمات مورد نیاز خود را به دست بیاورد آشنا می شود.

روشهای مختلف تبلیغ در بازاریابی پارتیزانی

روشهای مختلف تبلیغ در بازاریابی پارتیزانی

تبلیغات در بازاریابی پارتیزانی نوعی از بازاریابی است که شرکتها به ویژه شرکتهای کوچک یا تازه تأسیس که بودجه چندانی ندارند قصد دارند با کمترین هزینه و بودجه بیشترین نتیجه را بگیرند. بنابراین ، در ادامه به روشهای تبلیغاتی این نوع از بازاریابی پرداخته می شود.

عوامل تأثیر گذار بر تصمیم مشتریان

عوامل تأثیر گذار بر تصمیم مشتریان

عوامل تأثیر گذار در خرید مشتریان بسیار زیاد اما اغلب در یک راستا هستند بر اینکه فردی اقدام به خرید کالا یا خدماتی بکند عوامل متعددی نقش دارند. به بیان دیگر ، عوامل متعددی بر تصمیم مشتریان تأثیر می گذارند تا مشتریان دست به خرید یک محصول بزنند.3 عامل از
آگاهی از این عوامل می تواند به صاحبان شرکتها و تولید کنندگان و مدیران بازاریابی و فروش کمک کند تا در طراحی محصولات به این عوامل توجه داشته و در نتیجه بتوانند بعد از تولید کالای مورد نظر ، بازار لازم برای آن را نیز داشته باشند. 

تکنیکهای ارتباط بازاریابی و ارتباطات بازاریابی و فروش

تکنیکهای ارتباط بازاریابی و ارتباطات بازاریابی و فروش

امروزه در رقابتهای جهانی در بازاریابی ، ارتباط بازاریابی یکی از مهمترین و در عین حال تأثیر گذارترین ابزار به شمار می رود.
در رقابتهای ملی و بین المللی در زمینه ابزار بازاریابی می توان ابزارهای ارتباط بازاریابی را شامل موارد زیر دانست: البته در نظر داشته باشید که ارتباطات بازاریابی ” marketing communications ” با این مقاله کمی متفاوت است.

هدیه مجانی روشی جذاب در بازاریابی

هدیه مجانی ، روشی جذاب در بازاریابی

هر روز از کنار برخی افراد و فروشنده ها ، بویژه افرادی که به فروش محصولات کوچک و نه چندان گران قیمت مشغول هستند می گذریم که نمونه های کوچکی از کار خود را به شکل رایگان به ما هدیه می دهند تا بعد از آزمودن کیفیت آن ، بتوانند در ما انگیزه کافی برای خرید ایجاد کنند.

حوزه بازاریابی خود را گسترش یا تغییر دهید

حوزه بازاریابی خود را گسترش یا تغییر دهید.

این آرزوی هر مدیر یا صاحب کسب و کاری است که بتواند محدوده بازاریابی خود را گسترش دهد.
همه این افراد پس از مدتی که از فعالیتشان می گذرد کاملاً به این مسئله واقف می شوند که باید کسب و کارشان و فعالیتشان را گسترش دهند وگرنه ، محکوم به شکست یا عقب نشینی در بازار رقابت خواهند شد. به همین دلیل در این مقاله به ارائه راهکارهایی می پردازیم که در حوزه گسترش دادن بازاریابی مفید خواهد بود.

آموزش استفاده از هشتگ در تبلیغ و بازاریابی

آموزش استفاده از هشتگ # در تبلیغ و بازاریابی

هشتگ ها نمادهای پیشوندی هستند که معمولاً قبل از موضوعی می آیند که داده ها یا اطلاعات زیادی در شبکه های اجتماعی درباره آنها وجود دارد.
از این نماد برای برجسته کردن یک مطلب و پیگیری راحت تر تمامی مطالبی که در خصوص یک موضوع است در شبکه های اجتماعی استفاده می شود. این واقعیت غیر قابل انکار است که امروزه شبکه های اجتماعی گسترش چشمگیری داشته است و در تمامی جنبه های زندگی مردم ، صنایع ، بازار ، دولتها و غیره تأثیر داشته است. بنابراین ، لازم است در تبلیغ و بازاریابی نیز از این اهرم بسیار مهم و پر کاربرد غافل نباشید و بهترین و مناسب ترین استفاده ها را داشته باشید. 

پیش بینی پر کاربردترین ابزار تبلیغاتی در سالهای آینده

پیش بینی پر کاربردترین ابزار تبلیغاتی در سالهای آینده

هر چقدر زمان به جلو حرکت می کند و ابزارهای پیشرفته تر و توسعه یافته تری به بازار وارد می شوند در زمینه بازاریابی نیز تحولاتی رخ می دهد. بازاریابی از جمله زمینه هایی است که بیش از سایر بخشها ، دستخوش تغییرات و تحولات صورت گرفته در تکنولوژی است. تا چند سال پیش ، صاحبان شرکتها به دنبال طراحی سایتها و وب گاههایی بودند که بتوانند فعالیتها ، محصولات و مطالب خود را در آنها قرار دهند و با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند. در حالی که امروزه باید ابزارها و نوع کاربرد خود را به روز رسانی کنیم و متناسب با زمان حرکت کنیم.

10 ترفند طلایی برای تولید محتوای تأثیرگذار

10 ترفند طلایی برای تولید محتوای تأثیرگذار

امروزه یک مطلب خوب که برای موتورهای جستجو و شبکه‌های اجتماعی بهینه‌سازی شده، می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان و حتی تا سال‌ها برای شخص یا کمپانی ایجاد‌کننده‌اش ارزش افزوده ایجاد کند.
نکته‌ای که باید در فرآیند تولید محتوا همیشه مدنظر داشته باشید، این است که “برای مخاطب بنویسید، نه برای موتورهای جستجو”. این نکته‌ایست که حتی خود موتور جستجوی گوگل هم روی آن تاکید دارد، چراکه محتوا در صورتی می‌تواند موجب رشد کسب و کار شود که سه مرحله‌ی دیده شدن، خوانده شدن و به اشتراک‌گذاری توسط مخاطب را طی کند.

4 روش کاربردی شناسایی مخاطب هدف برای کسب و کارتان

4 روش کاربردی شناسایی مخاطب هدف برای کسب و کارتان

مخاطب هدف یعنی کسانی که ممکن است به سرویس یا محصول شما علاقه داشته باشند، اما از کجا بفهمیم که افراد به محصولات یا خدمات ما علاقه دارند یا خیر؟!
در ادامه با چهار روش شناسایی مخاطب هدف آشنا خواهید شد.


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: