ایده پردازی و خلاقیت

راهنمای انتخاب یک آژانس بازاریابی دیجیتال مناسب کسب و کارتان

راهنمای انتخاب یک آژانس بازاریابی دیجیتال مناسب کسب و کارتان

آیا برای پیدا کردن بهترین و معتبرترین آژانس بازاریابی دیجیتال که به موقع پروژه دلخواه تان را به شما تحویل بدهد، هیچوقت این قدر تحت فشار نبوده اید؟ به شما حق می دهیم، یافتن آژانس بازاریابی دیجیتال که ضمن داشتن نیروهای حرفه ای، بخوبی بتواند همان چیزی که مد نظر دارید را در مدت زمان معین برای تان انجام بدهد، کار بسیار سختی است.
در این مقاله قصد داریم تا گام به گام شما را در مسیر یافتن بهترین آژانس بازاریابی دیجیتال همراهی نماییم تا از هرگونه وقایع مخربی که ممکن است در حین برقراری این گونه همکاری ایجاد شود اجتناب نمایید.

7 راه موثر برای خلق بهتر محتوای فروشگاه‌‌های اینترنتی

7 راه موثر برای خلق بهتر محتوای فروشگاه‌‌های اینترنتی

نتیجه‌ی یک تحقیق نشان می‌دهد که هفتاد درصد از مشتریان به جای استقبال از آگهی‌‌های تبلیغاتی خواستار شنیدن داستان موفقیت برند هستند؛ بنابراین تولید یک محتوای خوب در شبکه های اجتماعی و وب سایت در کنار  استفاده از تبلیغات بسیار اثربخش خواهد بود. 
امروزه در فضای رقابتی و شفاف اطلاعاتی راه‌های بسیاری برای فروشگاه‌های آنلاین وجود دارد تا محتوای کاربرپسند را خلق نمایند. در ادامه با ما همراه باشید تا با هفت راه موثر برای ایجاد محتوای جذاب‌تر برای فروشگاه‌ها در فضای آنلاین آشنا شویم.

ماتریس SWOT و جایگاه آن در استراتژی بازاریابی دیجیتال

ماتریس SWOT و جایگاه آن در استراتژی بازاریابی دیجیتال

وقتی فعالیت کسب و کارها در دنیای دیجیتال را در نظر می گیریم، اغلب شاهد این امر خواهیم بود که کسب و کارها برای طراحی و تدوین استراتژی های بازاریابی دیجیتال دچار سردرگمی هستند. ماتریس تجزیه و تحلیل SWOT برای نظم دادن به آشفتگی های ناشی از این سردرگمی ها، ابزاری مفید خواهد بود، در این مقاله به معرفی جایگاه آنالیز ماتریس SWOT  در تدوین استراتژی بازاریابی دیجیتال پرداخته ایم و نحوه ی اجرای آن شرح داده نشده است.

چگونه استراتژی شبکه های اجتماعی را طراحی کنیم

چگونه استراتژی شبکه های اجتماعی را طراحی کنیم؟

چگونه استراتژی شبکه های اجتماعی را طراحی کنیم؟
حضور در شبکه های اجتماعی هم دقیقا شبیه مهمانی است. یعنی شما میزبان هستید و میلیون ها کاربر هم مهمان شما! پس برای دعوت از مهمان ها و پذیرایی گرم از آنها می بایست استراتژی طراحی کنید و برنامه ریزی داشته باشید.

ابزار تحلیلی اینستاگرام راز موفقیت برندینگ در اینستاگرام

ابزار تحلیلی اینستاگرام راز موفقیت برندینگ در اینستاگرام

تحلیل اینستاگرام یکی از بخش‌های مهم هر استراتژی بازاریابی اینستاگرامی است. بدون تحلیل، تلاش‌های بازاریابی اینستاگرامی بی‌فایده‌ست. استفاده از ابزار تحلیلی اینستاگرام، برای پاسخ‌گویی به سوالات شما در راستای نیل به اهداف حضور برندتان در شبکه‌های اجتماعی ضروری است.

5 قدم تا شروع بازاریابی ویدئویی

5 قدم تا شروع بازاریابی ویدئویی

اگر وقتی نام «بازاریابی ویدئویی» به گوشتان می‌رسد ناخودآگاه تمثیلی از یک جنبه ترسناک بازاریابی در ذهنتان تداعی می‌شود، باید بگویم که شما تنها نیستید. در هر دقیقه، حدود 72 ساعت ویدئو روی سرویس یوتیوب آپلود می‌شود و سرویس‌هایی مانند فیس‌بوک، ویمو، دیلی موشن و ویستیا نیز هرکدام مشتریان خاص خود را دارند.
این میزان آپلود ویدئو در بستر اینترنت، نشانگر این است که اهمیت بازاریابی ویدئویی در سالیان اخیر رشد چشمگیری داشته است؛ بنابراین ساخت ویدئوهایی جذاب که بتوانند تعامل با مخاطبان را افزایش دهند و همچنین برای کسب‌وکار ارزش‌آفرین باشند، به یک ضرورت تبدیل شده است.
در این مطلب شما یاد خواهید گرفت که چگونه به بازاریابی ویدئویی خود ارزش اضافه کنید و از بهترین استراتژی‌ها و ترفندهای این حوزه نیز آگاه خواهید شد.

چگونه نقشه سفر مشتری را طراحی کنیم

چگونه نقشه سفر مشتری را طراحی کنیم؟

در این مطلب در مورد نقشه سفر مشتری (customer journey) صحبت خواهیم کرد و به شما یاد خواهیم داد که چگونه این نقشه را تهیه و تدوین کنید.

مانند پادشاهان کمپین تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی گام بردارید

مانند پادشاهان کمپین تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی گام بردارید

تا پنج سال پیش، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی در حوزه بازاریابی ، مفهوم تازه‌ای بود. به طوریکه بسیاری از برندهای بزرگ در حوزه مؤسسات آموزشی، رستوران‌ها، هنرمندان خلاق، شرکت‌های مطرح نرم‌افزاری تلاش کردند برای دستیابی به اهداف کسب و کار خود (مانند افزایش سهم آگاهی برند در شبکه های اجتماعی و افزایش conversion)، از پتانسیل بازاریابی شبکه‌های اجتماعی استفاده نمایند. بنابراین، بسیاری از برندهای بزرگ و جهانی مانند پادشاهان فضای شبکه اجتماعی، به سمت طراحی و اجرای کمپین تبلیغاتی در فضای سوشال روی آورند تا بتوانند مخاطب هدف را به برندشان متصل نمایند. در این مطلب قصد داریم نکاتی را معرفی کنیم تا مانند پادشاهان در شبکه‌های اجتماعی قدم بردارید. با ما همراه باشید.


15 تکنیک داستان‌سرایی برای برندها

15 تکنیک داستان‌سرایی برای برندها

صفحه «درباره ما» در وب‌سایت ازجمله صفحاتی است که بازدید نسبتا زیادی را به خود اختصاص می‌دهد؛ اما کاربران بعد از بازدید از این صفحه، چه‌کاری را انجام می‌دهند؟ آیا در وب‌سایت می‌مانند؟ به آفرهای شما نگاه می‌کنند؟ برای اطلاعات بیشتر با شما تماس می‌گیرند یا ناپدید می‌شوند؟
یکی از ترفندهایی که بتوانید بازدیدکنندگان را در سایت نگه‌دارید و آن‌ها را به مشتری تبدیل کنید، این است که سراینده داستان‌هایی قدرتمند باشید. داستان‌هایی که می‌توانند مانند یک رمان یا فیلم سینمایی، توجه بازدیدکننده را به خود جلب کنند.
در این مطلب قرار است 15 تکنیک برتر داستان‌سرایی را با شما به اشتراک بگذاریم که به‌وسیله آن‌ها می‌توانید بازدیدکنندگان را از یک بازدیدکننده صرف به مشتری تبدیل کنید.

در شبکه های اجتماعی مخاطبین را با محتوای مناسب ویروسی کنید

در شبکه های اجتماعی مخاطبین را با محتوای مناسب ویروسی کنید.

یکی از رازهای کلیدی موفقیت برندینگ در شبکه های اجتماعی، تولید محتوای منحصر به فرد و ویروسی (viral) می باشد که بتواند به خوبی با مخاطب هدف ارتباط برقرار نماید و دست به دست به اشتراک گذاشته شود.در این مطلب نکات کلیدی طراحی پست برای شبکه های اجتماعی را معرفی خواهیم کرد که به شما کمک می کند محتوای خود را ویروسی کنید و در جامعه هدف برند و کسب و کارتان پخش کنید. با ما همراه باشید.

چگونه میزان موفقیت کمپین‌های بازاریابی محتوایی را اندازه بگیریم

چگونه میزان موفقیت کمپین‌های بازاریابی محتوایی را اندازه بگیریم؟

اندازه‌گیری میزان اثرگذاری کمپین بازاریابی محتوایی ازجمله اقدامات مهمی است که باید توسط بازاریابان صورت بگیرد. با آنالیز کمپین‌های خود می‌توانید دریابید که نقاط ضعف و قدرت شما کدام‌اند و در کمپین‌های بعدی باید روی چه مواردی تمرکز کنید.
بدون اندازه‌گیری، نمی‌توانید از اثرگذاری کمپین‌های تبلیغاتی و بازاریابی خود اطمینان حاصل کنید. در این مطلب می‌خواهیم روش‌های سنجش اثرگذاری کمپین‌های بازاریابی محتوایی را با شما به اشتراک بگذاریم.

موتورهای جستجو چگونه لینک‌ها را ارزش‌گذاری می‌کنند

موتورهای جستجو چگونه لینک‌ها را ارزش‌گذاری می‌کنند؟

لینک‌ها یکی از فاکتورهای بسیار مهم در سئو و رتبه‌بندی وب‌سایت در موتورهای جستجو محسوب می‌شوند و ارزش آن‌ها در الگوریتم موتورهای جستجو در سالیان اخیر افزایش یافته است. ساخت لینک‌هایی ارزشمند و باکیفیت برای تمامی وب‌سایت‌ها یک ضرورت است و نمی‌توان از اهمیت و ارزش آن غافل شد؛ اما لینک‌ ها بر اساس چه معیارهایی ارزش‌گذاری می‌شوند؟ موتورهای جستجو برای ارزش‌گذاری یک لینک، معیارهای مختلفی را در نظر می‌گیرند که در این مطلب می‌خواهیم به آن‌ها بپردازیم.

اسرار موفقیت کمپین بازاریابی شبکه های اجتماعی برند های بزرگ در اینستاگرام

اسرار موفقیت کمپین بازاریابی شبکه های اجتماعی برند های بزرگ در اینستاگرام

امروزه با توسعه بسترهای شبکه‌های اجتماعی بسیاری از برندها به دلایل مختلف از جمله افزایش آگاهی برند، رشد فرصت‌های فروش، رقابت با رقبا و سایر موارد به اتخاذ راهکارهای بازاریابی شبکه های اجتماعی روی می آورند. همچنین روند خرید کاربران از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام رو به رشد است به طوریکه بسیاری از برندها از اینستاگرام به عنوان یک کانال درآمدزایی بالقوه استفاده می‌کنند. در این مطلب به بررسی آموخته‌های مهم برندهای بزرگ در طول اجرای کمپین بازاریابی شبکه های اجتماعی خود در اینستاگرام می پردازیم. با ما همراه باشید.

با رهبران چریکی استراتژی شبکه‌ های اجتماعی را اجرا کنید

با رهبران چریکی استراتژی شبکه‌ های اجتماعی را اجرا کنید.

قدرت بازاریابی شبکه‌ های اجتماعی غیر قابل انکار است. این روزها کسی را پیدا نمی‌کنید که حداقل یک حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی نداشته باشد. یکی از کلیدهای موفقیت یک کمپین شبکه‌های اجتماعی و طراحی خلاقانه استراتژی شبکه‌ های اجتماعی برخورداری از یک تیم حرفه‌ای و خلاق است. در این بین، نقش مدیر بازاریابی شبکه‌ های اجتماعی یکی از مهمترین نقش‌های تأثیرگذار در موفقیت و به ثمر نشستن کمپین‌های بازاریابی شبکه‌ های اجتماعی است. ما امروز قصد داریم مهارت‌ها و توانمندی‌های کلیدی مدیر بازاریابی شبکه‌ های اجتماعی را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

راهنمای صفر تا صد طراحی حرفه ای یک پست اینستاگرامی

راهنمای صفر تا صد طراحی حرفه ای یک پست اینستاگرامی

بسیاری از کاربران تمایل دارند نه تنها یک پست را مشاهده کنند بلکه آن را با دیگران به اشتراک بگذراند و یا در اینستاگرام کسب و کاری خاصی را جست و جو کنند و اینجاست که یک شرکت با توجه به پتانسیل بازاریابی شبکه های اجتماعی می‌تواند از این فرصت استفاده کند و با ایجاد حس تعامل با مخاطبین موجب افزایش آگاهی برند خود شود. ما قصد داریم صفر تا صد اصول طراحی حرفه ای یک پست در اینستاگرام را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

تکنیک‌های طلایی افزایش فالوورهای اینستاگرام در بازاریابی شبکه های اجتماعی

تکنیک‌های طلایی افزایش فالوورهای اینستاگرام در بازاریابی شبکه های اجتماعی

دیگر زمان آن رسیده که با توجه به استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی که برای کسب و کارتان در نظر گرفته اید، ایده‌های بزرگ تولید محتوا و ایجاد پروفایل کاربری ارزشمند در اینستاگرام را از طریق شبکه‌سازی و افزایش فالوورهای اینستاگرام به واقعیت تبدیل نمایید تا بتوانید از این شبکه اجتماعی ارزشمند کسب درآمد نمایید. در این مطلب به ارائه تکنیک‌های طلایی افزایش فالوورهای اینستاگرام خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

چگونه برای مخاطبان هدف بنویسیم

چگونه برای مخاطبان هدف بنویسیم؟

روزانه میلیون‌ها پست در فضای اینترنت منتشر می‌شود و هرکدام از آن‌ها طیف خاصی از افراد را هدف قرار داده‌اند؛ اما این هدف قرار دادن به‌تنهایی کافی نیست و محتوایی که به رشته تحریر درمی‌آید باید مطابق با نیازها و تمایلات مشتری و مخاطب هدف نوشته شده باشد.علاوه بر پست‌های وبلاگی، افراد روزانه با طیف بسیار وسیعی از پیام‌های تبلیغاتی و بازاریابی مواجه هستند. از بنرها و پیامک‌های تبلیغاتی گرفته تا وب‌سایت‌ها و ایمیل‌های بازاریابی؛ اما قطعا بسیاری از این موارد در همان ثانیه‌های اول نادیده گرفته می‌شوند و هیچ توجهی را به خود جلب نمی‌کنند. چرا؟ زیرا برای مشتری هدف نوشته و طراحی نشده‌اند.

راهنمای استفاده از کلمات کلیدی در استراتژی بازاریابی

راهنمای استفاده از کلمات کلیدی در استراتژی بازاریابی

شما چگونه از کلمات کلیدی استفاده می‌کنید؟ یکی از رایج‌ترین استفاده‌ها از کلمات کلیدی در بهینه‌سازی سایت است. اما اگر از کلمات کلیدی فقط برای بهینه‌سازی سایت استفاده می‌کنید، قطعا در حال از دست دادن بخش بزرگی از پتانسیل این عنصر ارزشمند هستید.در این مطلب قصد داریم به شما یاد بدهیم که چگونه از کلمات کلیدی در استراتژی بازاریابی دیجیتال خود استفاده کنید.

راهنمای صفر تا صد توسعه برند شخصی در لینکدین

راهنمای صفر تا صد توسعه برند شخصی در لینکدین

بازاریابی شبکه های اجتماعی صرفا محدود به اینستاگرام، توئیتر یا تلگرام نیست. امروزه لینکدین بین شرکت‌ها و افراد شاغل بسیار حائز اهمیت و کاربردی است. در این بین بسیاری از افراد تمایل دارند به توسعه فعالیت‌های برندینگ در لینکدین بپردازند و با توسعه برند شخصی در لینکدین به یک اینفلوئنسر مطرح در صنعت و حوزه تخصصی خودشان مبتنی بر یک استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی هدفمند تبدیل شوند. ما در این مطلب به شما نکات طلایی توسعه برند شخصی در لینکدین را معرفی خواهیم کرد.

12 ترفند بازاریابی برای رشد کسب‌وکار از طریق لینکدین

12 ترفند بازاریابی برای رشد کسب‌وکار از طریق لینکدین

شبکه اجتماعی لینکدین فقط مختص افراد حرفه‌ای و کسانی که به دنبال شغل هستند نیست و روزانه میلیون‌ها نفر از این شبکه اجتماعی برای گسترش شبکه کاری و توسعه کسب‌وکار خود از آن استفاده می‌کنند. از برقراری ارتباط گرفته تا ایجاد لید، انعقاد قرارداد همکاری و ایجاد آگاهی بهتر نسبت به برند، لینکدین می‌تواند تأثیری شگرف روی استراتژی بازاریابی دیجیتال شما داشته باشد.


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: