ایده پردازی و خلاقیت

از فرش به عرش آمدن کسب و کارهای کوچک راز موفقیت

از فرش به عرش آمدن کسب و کارهای کوچک – راز موفقیت

بازاریابی شبکه های اجتماعی و بازاریابی محتوایی و اتحاد این دو عامل کلیدی اجرای یک استراتژی موفق شبکه های اجتماعی برای کسب و کارهای کوچک و متوسط می باشد. هم بازاریابی شبکه های اجتماعی و هم بازاریابی محتوایی هر دو توانسته اند باعث ساخت و بروز شرکت های چندین میلیون دلاری شوند. طراحی یک استراتژی موفق بازاریابی شبکه های اجتماعی و تلفیق خلاقانه آن با راه کارهای محتوا فقط مختص برندها رد بول و نایکی نیست بلکه بسیاری از برندها امروزه از قدرت بازاریابی شبکه های اجتماعی برای افزایش تعداد فالوور و افزایش قدرت برندشان مانند یک رهبر چریکی در بازار رقباء استفاده میکنند

چرا بازاریابی اینفلوئنسر به سلاحی قدرتمند برای برندها تبدیل شده است

چرا بازاریابی اینفلوئنسر به سلاحی قدرتمند برای برندها تبدیل شده است؟

بر اساس مطالعات صورت گرفته در سال‌های اخیر، روز به روز برندهای زیادی به سمت استفاده از بازاریابی اینفلوئنسر سوق پیدا می‌کنند. bloglovin دریافته است که 63 درصد از بازاریابان میزان بودجه خود برای این نوع از بازاریابی در سال 2017 را افزایش داده‌اند. این افزایش بودجه به این معناست که برندهای بیشتری به ارزش بازاریابی اینفلوئنسر واقف شده‌اند و سعی دارند از مزایای آن بهره‌مند شوند.

اینفلوئنسر مارکتینگ چاه نفت بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

اینفلوئنسر مارکتینگ چاه نفت بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

امروزه یکی از مؤثرترین شیوه‌های بازاریابی شبکه‌های اجتماعی استفاده از رویکرد اینفلوئنسر مارکتینگ می‌باشد و طراحی استراتژی بازاریابی شبکه ‌های اجتماعی مبتنی بر اساس کمپین‌های تبلیغاتی موفقیت آمیز اینفلوئنسر مارکتینگ بسیار حائز اهمیت است. 
امروزه در اینستاگرام با بیش از 700 میلیون کاربر بسیاری از اینفلوئنسرها به کسب درآمد بسیار خوبی دست می‌یابند و به یکی از میلیونرهای شبکه‌های اجتماعی تبدیل می‌شوند. در این مطلب قصد داریم تا نکات و رموز طلایی طراحی و اجرایی کردن یک پلن موفقیت استراتژی اینفلوئنسر مارکتینگ را معرفی کنیم ،با ما همراه باشید.

چک‌ لیست‌های ضروری بازاریابی محتوایی برای کسب‌وکارهای کوچک

چک‌ لیست‌های ضروری بازاریابی محتوایی برای کسب‌وکارهای کوچک

به‌عنوان مالک یک کسب‌وکار کوچک، حتماً تاکنون به قدرت شبکه‌های اجتماعی به‌عنوان یک تاکتیک بازاریابی واقف شده‌اید. شبکه‌های اجتماعی به ‌صرف زمان بسیار نیاز دارند و این توانایی در آن‌ها وجود دارد که بتوانند شما را به طیف وسیع‌تری از مخاطبان وصل کنند. بر اساس این موارد و بسیاری فاکتورهای دیگر، ما می‌دانیم که چرا شبکه‌های اجتماعی باید پای ثابت در فرآیند رشد کسب‌وکارهای کوچک باشند.
اما استفاده از شبکه‌های اجتماعی به‌تنهایی و بدون استفاده از یک تاکتیک ثانویه بازاریابی به‌عنوان پشتیبان، چندان کارساز نخواهد بود.

استفاده از اهداف اسمارت SMART برای سئو

استفاده از اهداف اسمارت (SMART) برای سئو

در آغاز هر سال بسیاری از کسب‌وکارها و افراد به دنبال تعیین اهداف سئو خود برای این سال جدید هستند. در این مطلب می‌خواهیم نگاهی به رویکرد اهداف اسمارت (SMART) داشته باشیم و ببینیم که این رویکرد چگونه می‌تواند در سئو برای ما کارساز باشد.

یک طراحی خوب چگونه می‌تواند به بازاریابی محتوایی کمک کند

یک طراحی خوب چگونه می‌تواند به بازاریابی محتوایی کمک کند؟

برخی از افراد بر این باورند ازآنجایی‌که در وبلاگ آن‌ها فقط تعدادی محتوای متنی قرار دارد، به همین دلیل آن‌ها نیازی به طراحی ندارند. این افراد فرآیند توسعه وب را یک فرآیند تک‌بعدی می‌بینند و به سایر مزیت‌های آن توجهی نمی‌کنند.
طراحی درواقع شخصیت وبلاگ شماست. طراحی آن چیزی است که هم می‌بینید و هم نه. طراحی می‌تواند باعث تحریک کردن احساسات شود و می‌تواند یک تجربه منحصربه‌فرد را به کاربر ارائه دهد.


7 روش برای آشتی دادن شبکه‌های اجتماعی و ایمیل مارکتینگ

7 روش برای آشتی دادن شبکه‌های اجتماعی و ایمیل مارکتینگ

همان‌طور که بازاریابی محتوا از سئو بهره‌مند می‌شود و یا پست‌های میهمان می‌توانند ترافیک شبکه‌های اجتماعی را بهبود دهند، شبکه‌های اجتماعی و ایمیل مارکتینگ نیز می‌توانند یک رابطه متقابل با یکدیگر داشته باشند. درحالی‌که برخی از افراد بر این عقیده‌اند که بازاریابی ایمیلی همگام با رشد محبوبیت شبکه‌های اجتماعی به‌پیش می‌رود، اما وقتی بدانید بازاریابی ایمیلی می‌تواند بازگشت سرمایه 4300 درصدی را به دست دهد، قطعا از آن اجتناب نخواهید کرد.

چگونه رقبا را در سئو تجزیه‌ و تحلیل کنیم

چگونه رقبا را در سئو تجزیه‌ و تحلیل کنیم؟

تجزیه‌وتحلیل رقابتی یکی از جنبه‌های کلیدی و حیاتی در مراحل ابتدایی راه‌اندازی یک کمپین سئو محسوب می‌شود. بسیار با این موارد برخورد داشته‌ایم که شرکت‌ها و سازمان‌ها اغلب تجزیه‌وتحلیل رقبا را نادیده می‌گیرند و مستقیما به سراغ نقشه‌برداری کلمات کلیدی، بهینه‌سازی محتوا یا ایجاد لینک حرکت می‌کنند. اما درک اینکه رقبای ما چه کسانی هستند و دیدن اینکه آن‌ها کجا ایستاده‌اند، می‌تواند به درک جامع‌تری از اینکه اهداف ما چه باید باشند منجر شود و همچنین نقاط کور و شکاف‌های موجود را نیز به ما بشناساند.

استراتژی کسب و کار

استراتژی کسب و کار

استراتژی کسب و کار شامل 4 بعد است که اولین تعیین می کند کجا به رقابت بپردازیم و بقیه مشخص می کنند چگونه رقابت کنیم تا برنده شویم.

افزودن کیفیت به آمیخته بازاریابی

افزودن کیفیت به آمیخته بازاریابی

بازاریابان درباره سطح کیفیت مورد نظر مصرف کنندگان از محصولاتشان و قیمتی که حاضر به پرداخت بابت آن محصولات هستند ، تحقیق می کنند. جنبه اصلی ارزش آفرینی برای مصرف کنندگان ، تصمیمات مربوط به قیمت در مقابل کیفیت است. علاوه بر این ، بازاریابان باید مصرف کنندگان را از طریق ارتباطات بازاریابی از کیفیت محصول ، آگاه نمایند. اما به خاطر داشته باشید که پاسخ دادن به خواسته های مشتریان صرفاً آغاز راه است.

توسعه محصول جدید

توسعه محصول جدید

توسعه و تجارى سازى محصولات جدید بخشى حیاتى از تلاش هاى یک شرکت براى پایدار نگه داشتن رشد و سودآورى در طول زمان است. موفقیت محصولات جدید بستگى به تناسب قوت هاى شرکت و یک فرصت تعریف شده بازار دارد. ویژگى هاى بازار و وضعیت رقابتى نیز بر توان بالقوه فروش محصولات جدید تأثیر خواهند گذاشت.

مزیت هاى رقابتى در فروش

مزیت هاى رقابتى در فروش

مزیت رقابتى یعنى صفات و ویژگى هاى هر کالا ، هر خدمت به گونه اى که در عرصه رقابت ، آن کالا یا خدمت رقیب پیروز نماید. برخى از انواع مواردى که نوعاً یک مزیت رقابتى محسوب مى گردد.

اشتباهات بازاریابی در نمایشگاه های تجاری

اشتباهات بازاریابی در نمایشگاه های تجاری

نمایشگاههای تجاری کلید موفقیت بسیاری از واحدهای بازاریابی در کسب و کارها هستند. اما بازاریابی علمی است که در بستر تجربه به نتایج مطلوب خود می رسد. در این مقاله به بررسی شایع ترین اشتباهات بازاریابی غرفه داران در نمایشگاه ها می پردازیم و متوجه خواهیم شد که  کسب و کارها چطور با اشتباهات بسیار پیش پا افتاده نه تنها متحمل هزینه های سنگین در این نمایشگاه ها می شوند بلکه در مواقعی به اعتبار برند خود نیز لطمه وارد می سازند.

طرح ریزی کانالهای یکپارچه بازاریابی و مدیریت بر آنها

طرح ریزی کانالهای یکپارچه بازاریابی و مدیریت بر آنها

یک شرکت برای اینکه بتواند در ایجاد ” ارزش ” موفق شود باید بتواند در ارائه ” ارزش ” به شیوه ای موفقیت آمیز عمل کند. در بازاریابی فراگیر ، شرکت یا بازاریاب تمام توجه خود را به ” شبکه ارزش ” معطوف می نماید. ( چنین دیدگاهی را تقویت می کند ). 
بازاریاب ( شرکت ) به جای اینکه زاویه دید خود را به عرضه کنندگان ، توزیع کنندگان و مشتریانی که با او رابطه مستقیم دارند ، محدود کند می کوشد به کل زنجیره تأمین توجه نماید ، یعنی زنجیره ای که بین عرضه کنندگان مواد اولیه و کالا های ساخته شده ارتباط برقرار می کند و نشان دهنده حلقه هایی است که آن ها را به مصرف کنندگان نهایی مرتبط می سازد.

استراتژی های خط محصول

استراتژی های خط محصول

یک خط محصول شامل آن دسته از محصولات شرکت است که برای ارضای یک نیاز یا خواسته گروهی از مشتریان هدف، طراحی شده اند.
برای مثال خط محصولات تمیز کننده شرکت پروکتر اند گمبل شامل سه مارک مختلف ظرفشویی است که عبارتند از: داون، با تأکید بر قدرت چربی زدایی، آیووری، با تأکید بر نرمی و لطافت دست ها، و جوی با تأکید بر درخشندگی ظرف ها. شرکت به منظور پاسخ دادن به نیازهای متفاوت  مصرف کنندگان، هر یک از سه مارک را با بیش از یک فرمول عرضه می کند.

استراتژی محصول و نقشه راه

استراتژی محصول و نقشه راه

معمولاً محصولات در طول زمان رشد و تکامل می یابند، بنابراین زمانی که ما به یک “محصول” مراجعه می کنیم منظورمان مجموعه ای از محصولانی است که  برای عرضه آن محصول بوحود آمده است.

مأموریت و چشم انداز سازمان

مأموریت و چشم انداز سازمان

برای بررسی مناسب نقش مأموریت سازمان در برنامه ریزی استراتژیک ، ابتدا باید تفاوت بین مأموریت سازمان و چشم انداز آن را بفهمیم .

اهداف و استراتژی های محصولات

اهداف و استراتژی های محصولات

اهداف و استراتژی های محصولات در بازاریابی به دو دسته عمده تقسیم می شوند.

راهکارهایی برای مدیر فروش در شرایط سخت اقتصادی

راهکارهایی برای مدیر فروش در شرایط سخت اقتصادی

افزایش فشار بر تیم فروش ضرورتاً به درآمد اضافى تبدیل نمى شود . مدیران فروش مى توانند به نیروهایشان کمک کنند که معاملات کوتاه مدت نیز انجام بدهند ، اما در پایان روز وقتى مشتریان احساس کنند براى خرید تحت فشار قرار گرفته اند ، پاسخشان مساعد نخواهد بود . پس در این جا شش مرحله ى اساسى براى مدیران فروش ارائه مى شود تا در شرایط سخت اقتصادى به گروهشان ارائه کنند و فروش را ، که شدیداً نیازمندش هستند ، افزایش بدهند.

10 تکنیک برای خلق یک شعار تبلیغاتی تاثیرگذار

10 تکنیک برای خلق یک شعار تبلیغاتی تاثیرگذار

قبل از اینکه روش‌های خلق یک شعار تبلیغاتی تاثیرگذار را معرفی کنیم؛ اول ببینیم که تفاوت Tagline و Slogan چیست؟ هر دوی آن‌ها شعار تبلیغاتی هستند و گاها با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شوند.


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: