ایده پردازی و خلاقیت

با 3 روش آسان برای خودکارسازی فعالیت‌های بازاریابی آشنا شوید

با 3 روش آسان برای خودکارسازی فعالیت‌های بازاریابی آشنا شوید.

بازاریابی در واقع پیشرانه کسب و کار شما به سمت رشد و موفقیت است و اگر به بازاریابی به عنوان یک سیستم نگاه کنید و آن را به صورتی یک اتوماسیون در بیاورید، می‌بینید که پرداختن به آن وقت بسیار کمتری ر از شما می‌گیرد و البته تاثیرگذاری آن نیز افزایش می‌یابد.
نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌ها امروزه می‌تواند وظیفه مدیریت و هماهنگی فعالیت‌های سنگین و حجیم بازاریابی را بر عهده بگیرند. اگر فقط بخشی از زمان خود را به طراحی یک سیستم اختصاص دهید، این سیستم در تمام طول عمر کسب و کار در کنار شما خواهد بود و برای شما کار خواهد کرد. در ادامه 3 روش آسان برای خودکارسازی فعالیت‌های بازاریابی ذکر شده است :

دلایل طراحی مجدد وب سایت از نظر سئو

دلایل طراحی مجدد وب سایت از نظر سئو

 طراحی جذاب و زیبای وب سایت، به زمان احتیاج دارد. انجام این کار علاوه بر زمان، مستلزم انرژی و گاه هزینه بسیار زیادی می باشد. 

اینترنت نیز همانند فناوری های دیگر با سرعت زیاد در حال تغییر است. کاربران از دستگاه های گوناگونی برای مشاهده وب سایت ها استفاده می کنند. شما نیز برای آنکه کاربران را در وب سایت خود نگه دارید، باید به صورت مداوم خود را به روز کرده و با تغییرات به وجود آمده وفق دهید.


علایق و خواسته های کاربران شبکه های اجتماعی

علایق و خواسته های کاربران شبکه های اجتماعی

تعداد کاربران شبکه های اجتماعی بر روی بازاریابی اینترنتی برندها، تاثیر بسزایی دارد. می خواهید برنده شبکه های اجتماعیباشید؟ در این مقاله می توانید علایق و خواسته های دنبال کننده های خود را پیدا کنید. مردم احساسات متفاوتی درباره شبکه های اجتماعی دارند. دوستش دارند. از آن متنفر هستند. از آن برای کسب و کارشان استفاده می کنند. بر روی آن برند سازی می کنند. از آن خارج می شوند. مجدد به آن باز می گردند.
با همه پیام هایی که برای کاربران می آید، بازاریابان چطور می توانند در راس شبکه های اجتماعی کاربران قرار بگیرند؟ علاوه بر آن، کاربران واقعا چه انتظاری از شبکه های اجتماعی دارند؟ پاسخ این سوالات را در این مقاله دنبال کنید.

4 تاکتیک بازاریابی برای فروش بیشتر در تعطیلات

4 تاکتیک بازاریابی برای فروش بیشتر در تعطیلات

نزدیک شدن به سال جدید و افزایش خریدهای افراد، بهترین فرصت برای کسب‌وکارهاست تا محصولات خود را در معرض دید مشتریان قرار دهند و سودی را نصیب خود کنند. اما موفقیت در فروش برای تعطیلات تاکتیک‌های خاص خود را می‌طلبد و کسب‌وکارها باید هرچه سریع‌تر خود را برای آن آماده کنند. میزان فروش کسب‌وکارها، چه سنتی و چه آنلاین، در فصل تعطیلات بالا می‌رود و این به این معناست که اگر شما تاکتیک‌های بازاریابی مختص این فصل را آماده نکرده‌اید، احتمالا عایدی از این فصل نصیب شما نخواهد شد.

آمیخته بازاریابی Marketing Mix یا 4P چیست

آمیخته بازاریابی (Marketing Mix) یا 4P چیست؟

آمیخته بازاریابی، آمیزه بازاریابی یا ترکیب عناصر بازاریابی به عنوان ترجمه Marketing Mix استفاده می شوند. منظور از  آمیخته یا ترکیب این است که بین این اجزا می‌بایست یک نگرش ترکیب سیستمی و هماهنگ برقرار شود تا بتواند بر مشتری تاثیر گذارد. طراحی و توسعه آمیخته بازار که به آن 4P یا 8P گفته می شود و از وظایف اصلی مدیر بازاریابی می باشد. ترکیب عناصر بازاریابی مجموعه ای از ابزارهای بازاریابی است که سازمان برای نیل به اهداف بازاریابی خود در بازار هدف از آن ها استفاده می کند.

علایق و خواسته های کاربران شبکه های اجتماعی

علایق و خواسته های کاربران شبکه های اجتماعی

تعداد کاربران شبکه های اجتماعی بر روی بازاریابی اینترنتی برندها، تاثیر بسزایی دارد. می خواهید برنده شبکه های اجتماعی باشید؟ در این مقاله می توانید علایق و خواسته های دنبال کننده های خود را پیدا کنید.

بازاریابی محتوایی برای چه کسب‌وکارهایی بهتر جواب می‌دهد

بازاریابی محتوایی برای چه کسب‌وکارهایی بهتر جواب می‌دهد؟

بازاریابی محتوایی به‌عنوان یکی از موثرترین استراتژی‌های بازاریابی به شمار می‌آید و اصولا همه کسب‌وکارها می‌توانند از آن استفاده کنند. نحوه عملکرد بازاریابی محتوایی نیز ساده است و در آن از محتواهای مفید، جذاب و کاربردی برای جذب طبیعی افراد به سایت و برند استفاده می‌شود. ازآنجایی‌که مشتریان هر کسب‌وکار به یکسری اطلاعات حداقلی در مورد آن کسب‌وکار نیاز دارند، نیاز به محتوا در همه جا احساس می‌شود. اما برخی کسب‌وکارها می‌توانند بیش از سایرین از مزیت‌های بازاریابی محتوایی منتفع شوند.

4 اشتباه بزرگی که بازاریابان شبکه‌های اجتماعی در مورد سئو مرتکب می‌شوند

4 اشتباه بزرگی که بازاریابان شبکه‌های اجتماعی در مورد سئو مرتکب می‌شوند.

بهینه‌سازی موتورهای جستجو یا همان سئو احتمالا یکی از حوزه‌های بازاریابی آنلاین است که سوءتفاهم‌های زیادی در مورد آن وجود دارد.
از کلمات کلیدی گرفته تا الگوریتم‌ها، فهم سئو می‌تواند یک کار زمان‌بر و البته پیچیده برای بازاریابان باشد. کدام کلمه کلیدی عملکرد بهتری دارد؟ از چه تعداد لینک باید استفاده کرد؟ اگر میانه‌ای با سئو ندارید و به‌عنوان یک بازاریاب فعالیت می‌کنید، ممکن است سوالات بسیار زیادی در این زمینه در ذهنتان شکل گرفته باشد. 

چگونه از شبکه‌ های اجتماعی برای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنیم

چگونه از شبکه‌ های اجتماعی برای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنیم؟

بسیاری از کسب‌وکارها وقتی به بازاریابی آنلاین فکر می‌کنند، شبکه‌های اجتماعی اولین چیزی است که در ذهن آن‌ها نقش می‌بندد. شبکه‌های اجتماعی امروزه به دلیل تاثیرگذاری روی تصمیم به خرید مشتریان و به خصوص مشتریان نسل هزاره، به‌عنوان یک شیوه اثبات شده برای دسترسی به مشتریان در نظر گرفته می‌شود.
فروشگاه‌های اینترنتی نیز از جمله کسب‌وکارهایی هستند که دائما در کشاکش هدایت کردن ترافیک به سایت خود هستند. سایت برای فروشگاه‌های اینترنتی همان جایی است که بازدیدکننده به مشتری تبدیل می‌شود.اما روش‌هایی وجود دارد که فروشگاه‌های اینترنتی می‌توانند از شبکه‌های اجتماعی برای افزایش فروش خود استفاده کنند. در ادامه نکات لازم برای این کار ذکر شده است.

کوچ به سوی بازاریابی نوین

کوچ به سوی بازاریابی نوین

بازاریابی نوین جای بازاریابی سنتی را گرفته و یا به عبارت دیگر بازاریابی نوین بازاریابی سنتی را شکست داده است !
به یمن وجود اینترنت و رسانه های ارتباطی مدرن مانند تلفن همراه ، بازاریابی و تعیین دقیق بازار هدف طی سال‌های اخیر پیشرفت بسیاری داشته است.
مشتریان، دیگر برای آگاهی از محصولات جدید، متکی به تبلیغات تلویزیونی و بیلبورد‌ها یا به اصطلاح‌‌ همان بازاریابی سنتی(outbound)، نیستند. زیرا استفاده از وب ، شیوه‌های جدیدی برای کشف، خریداری و جست‌و‌جوی محصولات را برای آنان فراهم کرده است.


تکنیک های فروش در بازاریابی

تکنیک های فروش در بازاریابی

دنیای امروز دنیای تحولات سریع و گسترده در تمام ابعاد است. حال وهوای امروز تجارت نشان از جهانی شدن آن دارد فرایندی که منجربه حضور و رقابت تنگاتنگ ظرفیت های مختلف تجاری شده است.آنچه به یقین می توان گفت این است که چنانچه کشوری به هر علت نتواند به این موج شتابان فراگیر بپیوندد در آینده ای نچندان دور، در صحنه ی رقابت های بین المللی به حاسیه رانده می شود و بسیاری از فرصت های کسب و کار را به سود دیگران از دست می دهد.

10 درس کوتاه در مورد بازاریابی محتوا Content Marketing

10 درس کوتاه در مورد بازاریابی محتوا Content Marketing

در اینجا 10 درس مفید در مورد بازاریابی محتوا Content Marketing کنار هم جمع شده‌اند.

41 روش مطمئن و کم‌ هزینه برای بازاریابی موفق

41 روش مطمئن و کم‌ هزینه برای بازاریابی موفق

در این نوشتار سعی شده است روش های کم‌هزینه‌ای برای بازاریابی موفق معرفی شوند که برای هرکسی در هرحرفه و شغلی می‌تواند مفید باشد. به علاوه 141 نوع بازاریابی نیز آورده شده است تا شما بتوانید به انواع بازاریابی دسترسی داشته باشید.


محتوای آموزشی؛ عنصری کلیدی اما کمتر شناخته شده در بازاریابی محتوایی

محتوای آموزشی؛ عنصری کلیدی اما کمتر شناخته شده در بازاریابی محتوایی

در هنگام توسعه یک استراتژی بازاریابی محتوایی موارد زیادی وجود دارد که باید مدنظر قرار بگیرد که از جمله یکی از مهم‌ترین آن‌ها نوع محتوای مورد استفاده است. محتوای آموزشی از جمله انواعی از محتوا است که می‌تواند در بازاریابی محتوایی کاربرد بسیار زیادی داشته باشد. افراد امروزه برای پیدا کردن راه‌حلی برای مشکلات خود به اولین جایی مراجعه می‌کنند اینترنت است. بنابراین اگر شما بتوانید با تولید محتوای آموزشی مناسب به این نیاز پاسخ دهید قطعا توجه کاربران را به سمت خود جلب خواهید کرد.

نرخ بازگشت سرمایه در بازاریابی یا ROI چیست

نرخ بازگشت سرمایه در بازاریابی یا ROI چیست؟

یک گفته بسیار معروف در جهان تجارت وجود دارد که "شما نصف پول بازاریابی خود را حرام می‌کنید، اما متاسفانه، هیچوقت نمی‌فهمید کدام نصفه را." طبیعی است که شرکت‌های بزرگی همچون پارس‌آنلاین، بامیلو و ... مشکل چندانی با این موضوع نداشته باشند. آنها به راحتی میلیون‌ها تومان خرج تبلیغات خود می‌کنند تا به تدریج بهترین رسانه‌ها را بشناسند و بازگشت سرمایه شرکت خود را در طولانی‌مدت میسنجند.

هدف شما از تبلیغات در اینستاگرام چیست

هدف شما از تبلیغات در اینستاگرام چیست؟

رشد کاربران اینستاگرام در بازار جهانی و همچین ایران، نشان دهنده میزان محبوبیت این رسانه نیز هست. یکی از پیشنهادهای مناسب به عنوان یکی از کانال های ارتباطی کمپین، اینستاگرام است. تولید محتوای مناسب، یکی از مهم ترین المان هایی است که می تواند مخاطب هدف را جذب نموده و منجر به آشنایی و تعامل بیشتر وی با کسب و کار شود.

بازاریابی محتوایی برای نسل هزاره؛ چرا و چگونه

بازاریابی محتوایی برای نسل هزاره؛ چرا و چگونه

نسل هزاره به افرادی گفته می‌شود که بین سال‌های 1977 تا 2000 میلادی متولد شده‌اند و به‌نوعی با تکنولوژی و فناوری‌های روز عجین هستند. ایران کشوری جوان است و درصد قابل توجهی از جمعیت کشور را نسل هزاره تشکیل می‌دهد. علاوه بر اینکه این نسل معمولا قدرت خرید بالایی دارد، آن‌ها می‌توانند روی تصمیم‌گیری به خرید نسل‌های پیش از خود، به خصوص والدین، تاثیر بگذارد. افرادی که در دسته‌بندی نسل هزاره قرار می‌گیرند معمولا وفاداری بیشتری نسبت به برندها دارند و برندی که بتواند این طیف را جذب کند می‌تواند مطمئن باشد که مشتریانی وفادار را جذب کرده است.


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: