7 روش برای آشتی دادن شبکه‌های اجتماعی و ایمیل مارکتینگ

7 روش برای آشتی دادن شبکه‌های اجتماعی و ایمیل مارکتینگ
همان‌طور که بازاریابی محتوا از سئو بهره‌مند می‌شود و یا پست‌های میهمان می‌توانند ترافیک شبکه‌های اجتماعی را بهبود دهند، شبکه‌های اجتماعی و ایمیل مارکتینگ نیز می‌توانند یک رابطه متقابل با یکدیگر داشته باشند. درحالی‌که برخی از افراد بر این عقیده‌اند که بازاریابی ایمیلی همگام با رشد محبوبیت شبکه‌های اجتماعی به‌پیش می‌رود، اما وقتی بدانید بازاریابی ایمیلی می‌تواند بازگشت سرمایه 4300 درصدی را به دست دهد، قطعا از آن اجتناب نخواهید کرد.
البته بدیهی است که بازاریابی ایمیلی و شبکه‌های اجتماعی هرکدام مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند و نمی‌توان از این مورد نیز چشم‌پوشی کرد. ولی گره خوردن بازاریابی شبکه‌های اجتماعی با بازاریابی ایمیلی قطعا مزایایی را برای شما به همراه خواهد داشت. در این پست از وبلاگ آژانس بازاریابی دیجیتال دارت، روش‌های استفاده از ایمیل مارکتینگ در شبکه‌های اجتماعی را با هم مرور خواهیم کرد.

1.در مورد لیست ایمیلی به دنبال‌کنندگان خود بگویید.

این تاکتیک ممکن است یکی از واضح‌ترین تاکتیک‌های این حوزه باشد، ولی بسیاری در انجام آن ناتوان‌اند. موفقیت در این تاکتیک فقط یک راز دارد و آن سادگی است. در شبکه‌های اجتماعی، از دنبال‌کنندگان خود بخواهید که در خبرنامه ثبت‌نام کنند. یک دکمه CTA با عنوان «دریافت پیشنهادهای اختصاصی تخفیف از طریق ایمیل» می‌تواند کنجاوی دنبال‌کنندگان را برانگیزد. در این ترفند سعی کنید روی مزایای ثبت‌نام در خبرنامه تأکید کنید.

2.جذب اعضای خبرنامه از طریق محتوا

وبلاگ‌ها یکی دیگر از دروازه‌های قدرتمند جذب عضو برای خبرنامه هستند، به‌خصوص اگر بهترین پست‌ها و پست‌های جذاب خود را از طریق ایمیل برای اعضا ارسال می‌کنید. شبکه‌های اجتماعی یکی از بهترین کانال‌های توزیع محتوا به شمار می‌آیند. سعی کنید با محتواهای منحصربه‌فرد و جذاب کاربران را به سایت خود جذب کنید. سپس، ثبت‌نام در ایمیل را به کاربران پیشنهاد داده و روی مزایای آن تاکید کنید.

3.برانگیخته کردن دنبال‌کنندگان با آفرهای ایمیلی اختصاصی

یکی از بهترین روش‌های استفاده از کمپین‌های بازاریابی ایمیلی، ارائه ارزش‌های اختصاصی به دنبال‌کنندگان است. مانند محتواهای ایمیلی، تخفیف‌ها و هدایای رایگان. در روزهای منتهی به یکی از این رونمایی‌ها، سعی کنید دنبال‌کنندگان خود را برانگیخته کنید. برای مثال، اگر برنامه دارید که کوپن‌های تخفیف 30 درصدی به اعضای لیست ایمیلی خود بدهید، می‌توانید چنین محتوایی را در شبکه‌های اجتماعی پست کنید: «ما یک سورپرایز خاص و ویژه برای اعضای وفادار خبرنامه ایمیلی‌مون درنظر گرفتیم. قبل از اینکه دیر بشه، ثبت‌نام کنین.»

4.ترویج صفحه فرود

اگر لیست‌ ایمیلی کسب‌وکارتان از چنان اهمیتی برایتان برخوردار است که یک صفحه ویژه برای آن در نظر گرفته‌اید، می‌توانید صفحه فرود آن را از طریق روش‌های گوناگون در شبکه‌های اجتماعی ترویج دهید.

5.برگزاری مسابقه و قرعه‌کشی

در نظر گرفتن مشوق یکی از راه‌های مفید برای جلب‌توجه و تعامل با مخاطبان است و وقتی‌که به‌صورت هم‌زمان از دو تاکتیک بازاریابی (ایمیلی و شبکه‌های اجتماعی) استفاده می‌کنید، ارزش مشوق‌ها دوچندان می‌شود. از شبکه‌های اجتماعی برای ترویج یک مسابقه استفاده کنید. می‌توانید جوایزی را برای بهترین محتواهای نوشته شده توسط کاربر در نظر بگیرید و یا هر چیز دیگری که به برند شما مرتبط است.
نکته کلیدی در اینجا این است که چیز ارزشمندی را به مخاطب ارائه دهید و آن را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید. به‌عنوان پیش‌شرط شرکت در مسابقه و قرعه‌کشی، ایمیل‌های کاربران را طلب کنید.

6.قرار دادن آیکون شبکه‌های اجتماعی در ایمیل‌ها

استفاده از شبکه‌های اجتماعی و ایمیل مانند یک جاده دوطرفه است. می‌توانید فهرست‌های ایمیل خود را در شبکه‌های اجتماعی ترویج دهید و همچنین می‌توان آدرس شبکه‌های اجتماعی را در ایمیل‌ها گنجاند. مانند تمامی اشکال بازاریابی، افراد برای توجه به شما به یک دلیل نیاز دارند، بنابراین به آن‌ها اجازه دهید بدانند با دنبال کردن شما چه مزیتی نصیبشان می‌شود. مزایایی مانند آپدیت‌ها، کوپن‌های تخفیف، هدایای رایگان و…

7.با اعضای خبرنامه در شبکه‌های اجتماعی ارتباط برقرار کنید.

آیا می‌دانستید که می‌توانید به‌راحتی اعضای خبرنامه خود را در شبکه‌های اجتماعی پیدا کنید؟ توییتر، فیس‌بوک، لینکدین و سایر پلتفرم‌ها هرکدام ابزارهایی دارند که می‌توانند بر اساس ایمیل، پروفایل‌های کاربری را برای شما بیابند. بنابراین می‌توانید با اعضای خبرنامه در شبکه‌های اجتماعی ارتباط برقرار کرده و اطلاعات بیشتری در مورد آن‌ها، علایق، نیازها و رفتارهایشان به دست آورید.
با استفاده از ترکیب کردن استراتژی‌های بازاریابی می‌توان هم در زمان صرفه‌جویی نمود و هم میزان دسترسی به مخاطبان جدید را افزایش داد. ایمیل و شبکه‌های اجتماعی به‌صورت طبیعی دارای خطوط مشترکی با یکدیگر هستند.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.