بازاریابى از طریق تلفن همراه

بازاریابى از طریق تلفن همراه
امروزه تلفن هاى همراه نقش مهمى در زندگى مصرف کنندگان بازى مى کنند و این نکته از دید کمتر کسى پوشیده مانده است.
از آنجا که بسیارى از مصرف کنندگان از این ابزار ، علاوه بر نقش ارتباطى آن ، براى کسب اطلاعات و سرگرمى استفاده مى کنند ، سرمایه گذارى روى این شیوه بازاریابى مى تواند جریان درآمد جدید و رو به رشدى را در طول چند سال آینده در بخش هاى متعددى از بازار تضمین کند.

راهکار بازاریابی از طریق تلفن همراه

شرکت هاى علاقه مند به استفاده از این شیوه ى بازاریابى باید با ارائه ى گزینه هاى منحصر به فرد براى هر گروه از مشترى ها با آن ها ارتباط برقرار سازند.
کالاهاى مصرفى و بسته بندى شده ، خدمات مسافرتى ، خدمات مالى ، بانکدارى و حتى صنایع فعال در ارائه ى کالاهاى لوکس و گران قیمت و صنایع وابسته به مدها نیز با استفاده ى مناسب از این کانال کم هزینه ، با مشترى هاى خود ارتباط برقرار مى کنند. یکى از رویکردهاى جدید در حوزه بازاریابى از طریق تلفن همراه ، ارائه ى خدمات ” اطلاعاتى – سرگرم کننده ” مانند اخبار و اطلاعات در زمینه ى انواع ورزش ها ، بازى ها و … است.

فرصت های ایجاد شده در بازاریابی تلفن همراه

تلفن هاى همراه ، فرصت بى نظیرى را براى بازاریابان فراهم آورده اند ، زیرا مى توانند در لحظه خرید ، مصرف و همه جا در دست مشترى باشند.
شرکت Hershey ‘ s در یک مبارزه ى تبلیغاتى براى فروش شکلات هاى شیرى ، مشترى ها را به ارسال بارکد بسته ى شکلات از طریق پیام کوتاه و حضور در قرعه کشى دعوت مى کرد. ایجاد چنین تعاملى علاوه بر پیشبرد فروش ، داده هایى را در زمینه ى مبارزه ى تبلیغاتى شرکت و راهبردهاى توزیع آن ارائه مى کند. بازاریابان مى توانند از این شیوه براى ارزیابى اثربخشى سایر رسانه هاى تبلیغاتى در ترغیب مشترى ها به خرید بهره گیرند و در عین حال تعاملات اثربخشى را با آن ها آغاز کنند.

در بازاریابی تلفن همراه چگونه عمل کنیم ؟

اجراى بسیارى از این گونه فعالیت ها نیازمند کسب اجازه از مشترى ها است و تنها با خواسته ى شرکت ها ، عملى نیست.بنابراین شرکت ها مى توانند با آن دسته از مشترکین تلفن همراه که تمایل به حضور در چنین تعاملاتى دارند ، ارتباط برقرار کنند . اما بسیارى از مردم بدون تمایل به مشارکت در چنین تعاملاتى ، پیام هاى تبلیغاتى را از اپراتور شبکه تلفن همراه خود دریافت مى کنند.
چنین پیام هاى تبلیغاتى که به Spam معروف است ، براى بسیارى از استفاده کنندگان در کشورهاى مختلف جهان ، به عنوان مشکلى روز افزون تلقى مى شود. به عنوان مثال ، در امریکا کاربران تلفن همراه باید در ازاى دریافت تماس ها و پیام ها هزینه بپردازند.

 اپراتورهاى شبکه باید کنترل هاى خاصى را اعمال کنند تا مطمئن شوند پیام هاى تبلیغاتى ارسال شده به تلفن همراه مشترى ها موجب آزار آن ها و مخدوش ساختن تصویر ذهنى برند نمى شود. برخى از متخصص ها بر این باورند که بهترین راه براى جلوگیرى از 
چنین حالتى ، ارتقاى کیفیت محتواى پیام ها است و با افزایش جذابیت هاى این گونه پیام ها ( مانند ارسال کوپن هاى تخفیف از طریق تلفن هاى همراه یا ارائه اخبار و اطلاعات مورد علاقه ى افراد ) کمتر کسى از دریافت آن ها آزرده خاطر مى شود.
رفرنس:مارکتینگ ایران تلنت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.