بازاریابی ایمیلی Email Marketing

با اصول بازاریابی ایمیلی آشنا شوید

با اصول بازاریابی ایمیلی آشنا شوید.

بازاریابی ایمیلی (Email Marketing) یکی از قدیمی‌ترین و در عین حال تاثیرگذارترین روش‌های دیجیتال مارکتینگ است که برای هر کسب و کار اینترنتی که قصد پیاده کردن یک برنامه منظم بازاریابی دیجیتال دارد ضروری است. در ادامه با آموزش اصول ایمیل مارکتینگ با ما همراه ما باشید.

Digital Marketing as part of Marketing Mix

Digital Marketing as part of Marketing Mix

Through Digital Marketing…. “Brands can now be direct sellers, content producers, bloggers, tweeters and even friends without having to rely on media to deliver those messages. Consumers can seek out those brands, connect with them through social networks, tweet about them, and instantaneously let all their friends know what they think about them or what they plan to buy.”

بازاریابی دیجیتال Digital Marketing

بازاریابی دیجیتال Digital Marketing

بازاریابی دیجیتال مانند چتری گسترده بر روی تمام تلاش های بازاریابی است. کسب و کارها با استفاده از کانال های دیجیتال مانند جستجوی گوگل، رسانه های اجتماعی، ایمیل، و وب سایت های خود به برقراری ارتباط با مشتریان فعلی و آینده خود می پردازند. واقعیت این است که مردم نسبت به یک دهه گذشته دو برابر زمان خود را به صورت آنلاین سپری می کنند. و این در حالی است که خرید آنها نیز بسیار تغییر کرده است و بازاریابی آنلاین مورد توجه بسیار قرار گرفته است.

اصول ایمیل مارکتینگ

اصول ایمیل مارکتینگ

تبلیغات با ایمیل به دلیل ارزانی، سادگی و پوشش دهی مخاطبان بی شمار، مورد توجه کسب و کارهای کوچک و نوپا و نیز بزرگان و نامداران صنایع مختلف با وجود داشتن بودجه های تبلیغاتی گزاف، قرار دارد و همه آنها از این روش تبلیغاتی بهره می برند و  آن را در اولویت قرار می دهند. اکنون به این موضوع پی بردید که ایمیل مارکتینگ چیست و چه کاربرد و اهمیتی دارد.

راهنمای اتوماسیون ایمیلی

راهنمای اتوماسیون ایمیلی

بیش از هر زمان دیگری، ثابت شده است که اتوماسیون ناجی بازاریاب ها است و یک راه سیستماتیک و پربازده برای ارسال ایمیل های تبلیغاتی، بدون فشردن دکمه Send می باشد. این کار تقریبا مثل راه اندازی پرداخت های اتوماتیک برای کارت های اعتباری و قبوض است.از آنجا که بازاریاب های ایمیلی از هر زمان دیگر پر مشغله تر هستند و مسئولیت ها و اولویت های بیشتری از قبل دارند، بازدهی، بیش از هر چیز دیگری برای آنها اهمیت دارد.

بهترین تبلیغ را چگونه بسازیم

بهترین تبلیغ را چگونه بسازیم؟

همان گونه که مشهود است، تبلیغات در حال رسیدن به بالاترین حد اشباع خود است و هم اکنون زمان طلوع روابط عمومی است.همان گونه که می بینید در یک منطقه شهری با تبلیغات متعددی در مترو، تابلو سردر فروشگاه ها، ایستگاه اتوبوس، پیامک تبلیغاتی، پیام های تلویزیونی و … مواجه هستیم و این در حالی است که هر فرد فقط می تواند تعداد مشخصی از آنها را در پایان روز به یادآوری نماید.

انواع بازاریابی ایمیلی و مزایای آن

انواع بازاریابی ایمیلی و مزایای آن

بازاریابی ایمیلی ، جریانی است که هم از لحاظ تعداد و هم کیفیت ، روز به روز در حال افزایش است. علت اینکه امروزه در بسیاری از کسب و کارها سعی می کنند از بازاریابی ایمیلی یا دیگر شیوه های مجازی و اینترنتی برای تبلیغات و بازاریابی استفاده کنند ، جنبه اقتصادی و به صرفه بودن آنهاست.

چگونه بدون ایجاد مزاحمت پیام‌های خود را به دست مشتری برسانیم

چگونه بدون ایجاد مزاحمت پیام‌های خود را به دست مشتری برسانیم؟

آیا مخاطبانتان از پیام‌های تبلیغاتی وقت و بی‌وقت شما به ستوه آمده‌اند؟ احتمالا بله! بسیاری از کسب‌وکارها به دلیل ناآشنا بودن به شرایط و قواعد ارسال پیام‌های ترویجی، اغلب باعث ریزش مخاطبان خود می‌شوند؛ بنابراین لازم است که بدانید چگونه و در چه زمانی باید با مخاطبان وارد تعامل شوید.
در این مطلب می‌خواهیم در مورد 5 روش اثرگذار برای رساندن پیام به مخاطبین صحبت کنیم؛ اما تفاوت این مطلب با سایر مطالب مشابه این است که 5 روش آورده شده در این مطلب، هیچ مزاحمتی را برای مخاطبان ایجاد نمی‌کنند.

10 نکته کاربردی برای بهبود ایمیل مارکتینگ

10 نکته کاربردی برای بهبود ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یکی از ابزارهای بسیار قدرتمند برای تشویق کاربران به تعامل با محتواست. با ایمیل مارکتینگ همچنین می‌توان پایه‌ای قدرتمند و غنی از مشتریان را در کنار خود جمع کرد.
برخلاف آن چیزی که فکر می‌کنید، استفاده از رویکرد ایمیل مارکتینگ سال‌به‌سال در حال افزایش است. جیمیل در حال حاضر حدود 1 میلیارد کاربر در سراسر جهان دارد و پیش‌بینی می‌شود که این رقم در سال 2020 به 3 میلیارد کاربر برسد که خود یعنی حدود نیمی از جمعیت جهان.

انتخاب بین آی پی اشتراکی و اختصاصی برای بازاریابی ایمیلی

انتخاب بین آی پی اشتراکی و اختصاصی برای بازاریابی ایمیلی

آی پی اختصاصی یا اشتراکی ؟ یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن استفاده‌کنندگان از رویکرد بازاریابی ایمیلی را به خود مشغول کند این است که برای کسب نتایج بهتر، باید به سراغ کدام نوع از آی پی برویم.
آی پی نقش مهمی در تحویل به‌موقع ایمیل‌ها دارد. اگر ایمیل‌های خود را با آی پی بسیار معتبر ارسال می‌کنید، شانس دیده شدن ایمیل‌ها توسط مخاطبان نیز بیشتر است. به‌صورت پیش‌فرض، اغلب ارائه‌دهندگان خدمات ایمیل مارکتینگ از آی‌پی‌های اشتراکی استفاده می‌کنند

10 ترفند برای ارسال ایمیل در تعطیلات

10 ترفند برای ارسال ایمیل در تعطیلات

به پایان سال  که نزدیک می‌شویم، بر اساس رسم هرساله، افراد برای خریدهای سال جدید دست‌به‌کار می‌شوند. این بهترین و بزرگ‌ترین فرصت برای کسب‌وکارهاست تا بتوانند محصولات خود را در معرض دید مشتریان قرار دهند. یکی از بهترین ابزارها برای این کار نیز ایمیل مارکتینگ است. با استفاده از بازاریابی ایمیلی، که روشی ساده و ارزان است، می‌توانید اجناس و آخرین تخفیف‌های خود را به مشتریان نشان دهید.
اما در تعطیلات، باید ایمیل‌های خود را چگونه ارسال کنیم که این ایمیل‌ها مستقیما در اینباکس مخاطب جای بگیرند و در بین انبوه ایمیل‌های مرتبط با تخفیف‌های پایان سال، بتوانند توجه مخاطب را به خود جلب کنند؟ 

7 روش برای آشتی دادن شبکه‌های اجتماعی و ایمیل مارکتینگ

7 روش برای آشتی دادن شبکه‌های اجتماعی و ایمیل مارکتینگ

همان‌طور که بازاریابی محتوا از سئو بهره‌مند می‌شود و یا پست‌های میهمان می‌توانند ترافیک شبکه‌های اجتماعی را بهبود دهند، شبکه‌های اجتماعی و ایمیل مارکتینگ نیز می‌توانند یک رابطه متقابل با یکدیگر داشته باشند. درحالی‌که برخی از افراد بر این عقیده‌اند که بازاریابی ایمیلی همگام با رشد محبوبیت شبکه‌های اجتماعی به‌پیش می‌رود، اما وقتی بدانید بازاریابی ایمیلی می‌تواند بازگشت سرمایه 4300 درصدی را به دست دهد، قطعا از آن اجتناب نخواهید کرد.

5 دلیلی که اثبات می‌کنند بازاریابی ایمیلی هنوز هم بهترین متد بازاریابی آنلاین است

5 دلیلی که اثبات می‌کنند بازاریابی ایمیلی هنوز هم بهترین متد بازاریابی آنلاین است.

شبکه‌های اجتماعی این روزها در مرکز توجه قرار دارند و این شبکه‌ها حتی نحوه تعامل ما با سایرین را نیز دستخوش تغییر کرده‌اند. در دنیای امروز، پلتفرم‌هایی این‌چنینی برای هر کسب‌وکار فرصت‌های زیادی برای دیده شدن و رشد را فراهم می‌کنند و کسب‌وکارها بر اساس پتانسیل و استعداد خود می‌توانند از این ظرفیت به وجود آمده نهایت بهره را ببرند.
اما با وجود قدرت غالب شبکه‌های اجتماعی، نباید یکی از قدیمی‌ترین متودهای بازاریابی آنلاین یعنی بازاریابی ایمیلی را از یاد برد. برای بسیاری از کسب‌وکارها، بازاریابی ایمیلی هنوز هم موثرترین و بهترین روش ارتباط با مشتریان فعلی و جذب مشتریان جدید محسوب می‌شود.

9 عادت رایج در بازاریابی ایمیلی که باید ترکشان کنید

9 عادت رایج در بازاریابی ایمیلی که باید ترکشان کنید.

در چشم‌انداز به شدت رقابتی بازاریابی ایمیلی، شما باید برای فهمیدن اینکه چه چیزی دریافت‌کنندگان ایمیل را به باز کردن، خواندن و کلیک کردن روی آن‌ها ترغیب می‌کند تست‌های مختلفی انجام دهید.
درحالی‌که محتوای مناسب و طراحی زیبا از جمله اجزای ضروری برای موفقیت ایمیل‌ها هستند، انجام تست‌ها به شما کمک می‌کند تا بفهمید چگونه خود را در اینباکس مخاطب متمایز کنید. همچنین برای شناسایی کردن مواردی که به تست نیاز دارند باید استراتژی ایمیل مارکتینگ فعلی خود را بازبینی کنید و بدانید که کدام عادت‌ها نیاز به ترکیب شدن یا حذف شدن دارند.

تکنولوژی AMP در جیمیل و تاثیر آن بر بازاریابی ایمیلی

تکنولوژی AMP در جیمیل و تاثیر آن بر بازاریابی ایمیلی

غول Silicon Valley (گوگل)، سابقه و سازگاری قابل توجه ایمیل را تشخیص داده است. با وجود داده مرورگر بسیار زیادی که هر روز از دنیای آنلاین به دست می آید، ایمیل یکی از موثرترین و فراگیرترین روش های بازاریابی مستقیم می باشد. طبق اعلام Direct Marketing Association یا سازمان بازاریابی مستقیم آمریکا، میزان متوسط نرخ بازگشت سرمایه یا ROI در بازاریابی ایمیلی، چهار برابر بیشتر از هر کانال بازاریابی دیگری است.
برای همین هم گوگل، به دنبال اصلاح و توسعه پلتفرم ایمیل خود، با روشی خلاقانه است و می خواهد سریعا هم نتیجه بگیرد.

ایمیل مارکتینگ و بایدها و نبایدهای ارسال ایمیل گروهی

ایمیل مارکتینگ و بایدها و نبایدهای ارسال ایمیل گروهی

فرض کنید سایت یک موسسه مالی را بازدید می کنید و می خواهید درباره تسهیلات بانکی اطلاعات جمع کنید. کمی بعد، ایمیلی از این بانک دریافت می کنید که در آن راجع به کارت های اعتباری توضیح داده شده است. یا فرض کنید شما به سایتی می روید و کفش های مردانه آن را مشاهده می کنید، بعد ایمیلی درباره جشنواره فروش لباس زنانه دریافت می کنید. همانطور که می بینید این ایمیل ها هیچ معنایی برای شما ندارند.
با توجه به اهمیت ایمیل مارکتینگ در تجارت الکترونیک، ایمیل ها آنچنان کانال قدرتمندی برای تعامل با کاربر می باشند که کمپانی های مختلف مدام به فکر ارسال ایمیل های بیشتر هستند. مشکل زمانی آغاز می شود که محتوای این ایمیل ها نامرتبط است یا ایمیل های زیادی ارسال می شود. این کار باعث می شود افراد به جای جذب، دفع شوند. برای بیشترین استفاده از این کانال ارتباطی، باید روش های صحیح و غلط ایمیل مارکتینگ را بدانید.

ایمیل مارکتینگ چگونه از بازاریابی محتوایی و کمپین‌های سئو پشتیبانی می‌کند

ایمیل مارکتینگ چگونه از بازاریابی محتوایی و کمپین‌های سئو پشتیبانی می‌کند؟

 سئو و بازاریابی محتوایی مکمل‌هایی طبیعی هستند. تولید محتواهای باکیفیت برای استراتژی بازاریابی محتوایی به شما کمک می‌کند تا برای کلمات کلیدی بیشتری بهینه‌سازی داشته باشید، صفحات جدیدی را بسازید که می‌توانند در نتایج جستجو رتبه بگیرند و لینک‌های بیشتری را نیز جذب کنید. متمرکز کردن استراتژی روی بهبود رتبه جستجو می‌تواند بازدیدکنندگان بیشتری را به سایت بیاورد و این به این معناست که محتوای شما در معرض دید افراد بیشتری قرار می‌گیرد و محبوبیت آن افزایش می‌یابد. استراتژی‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند هم بازاریابی محتوایی و هم سئو را تکمیل کنند و یکی از این استراتژی‌ها، بازاریابی ایمیلی است. اما این استراتژی قدرتمند چگونه می‌تواند از بازاریابی محتوایی و کمپین‌های سئو شما پشتیبانی کند؟ در ادامه به شما خواهیم گفت.


بازاریابی ایمیلی چگونه می‌تواند رتبه سایت را بهبود دهد

بازاریابی ایمیلی چگونه می‌تواند رتبه سایت را بهبود دهد؟

شاید از خود بپرسید که آیا بازاریابی ایمیلی و سئو رابطه‌ای با هم دارند؟ در نگاه اول، شاید رابطه‌ای میان این دو پلتفرم وجود نداشته باشد. اما درواقع، بازاریابی ایمیلی می‌تواند به طریقی گوناگون روی رتبه سایت در موتورهای جستجو اثرگذار باشد و آن را بهبود دهد.جستجوی ارگانیک و ایمیل دو کانال اصلی و اساسی هستند که بیشترین ترافیک را به سایت روانه می‌کنند. بر اساس نتایج یک تحقیق انجام شده توسط Conductor، 51 درصد از افراد از طریق ایمیل مارکتینگ وب‌سایت‌های موردنظر خود را پیدا می‌کنند.

7 روش برای ادغام بازاریابی ایمیلی در کمپین‌های بازاریابی آنلاین

7 روش برای ادغام بازاریابی ایمیلی در کمپین‌های بازاریابی آنلاین

بازاریابی ایمیلی یکی از سودمندترین استراتژی‌هایی است که شرکت‌های مختلف می‌توانند از آن استفاده کنند. چرا؟ زیرا این رویکرد از بازاریابی می‌تواند در مقایسه با سایر روش‌ها، بازگشت سرمایه قابل توجهی را در پی داشته باشد. هزینه‌ای که روی بازاریابی ایمیلی صرف می‌شود نیز معمولا در مقایسه با هزینه‌ استراتژی‌هایی مانند تبلیغاتی کلیکی و امثالهم پایین‌تر است و دو عنصر بازگشت سرمایه بالا و مقدار کم سرمایه مورد نیاز بازاریابی ایمیلی را به یک استراتژی پرطرفدار در بین بازاریابان تبدیل کرده است.
خبرنامه‌های ایمیلی یکی از روش‌های ارتباط شرکت‌ها با مشتریان است و تقریبا هر شرکتی در هر صنعتی می‌تواند از این روش استفاده کند.

7 ترفند بازاریابی ایمیلی که حرفه‌ای‌ها باید بدانند

7 ترفند بازاریابی ایمیلی که حرفه‌ای‌ها باید بدانند.

این روزها مشتری‌ها می‌خواهند از روش‌های مختلف با کسب‌وکارها ارتباط برقرار کنند و بازاریابی ایمیلی نیز یکی از روش‌های ارتباط کسب‌وکار با مشتری است. اما مشتری قطعا دلش نمی‌خواهد ایمیل‌های غیر مرتبط و اسپم دریافت کند. ایمیل‌هایی که هیچ‌کدام از نیازهای مشتری در آن در نظر گرفته نشده است.
برای خلق یک کمپین بازاریابی ایمیلی موثر، ابتدا باید نیازها و تمایلات مخاطب خود را بشناسید و سپس از تمامی ترفندهای این حوزه آگاهی داشته باشید.12
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: