بازاریابی الکترونیک یا بازاریابی اینترنتی

بازاریابی الکترونیک یا بازاریابی اینترنتی
بازاریابی به عنوان علمی عملیاتی و پویا، در حال سازگاری و همگامی با تحولات شکل گرفته از مجرای انقلاب انفورماتیک است.محور اساسی انقلاب در بازاریابی ، ظهور رسانه جدید (اینترنت) است.

تأثیر مؤلفه های وجودی اینترنت در حوزه بازاریابی بر نیاز به بازار تعریف عوامل کلیدی ان حوزه تأکید و تأکید می کند. ایجاد مفهوم نوینی از بازاریابی با عنوان “بازاریابی الکترونیک یا بازاریابی اینترنتی” تحت لوای فلسفه بازاریابی رابطه ای که محور خود را تأمین نیازهای مشتریان به صورت انفرادی، ایجاد ارزش برای مشتری و توسعه شبکه ارتباطات و تعاملات بین شرکت ها و افراد قرار داده، ناشی از همین دیدگاه است.
با گسترش فناوری اطلاعات، تمامی ابعاد زندگی بشر دچار تحولی بنیادین شده، بطوریکه دنیای کنونی در جریان یک دگردیسی کامل قرار گرفته است. بطور مثال در این میان صنایع مالی، بیشتر از صنایع دیگر برجمع آوری، پردازش، تجزیه و تحلیل و ارائه اطلاعات به منظور برآورده کردن نیازهای مشتریان، تکیه کرده اند .

انقلاب انفورماتیک

انقلاب انفورماتیک، شاخصه اساسی زندگی بشر در آغاز هزاره سوم است و این دگرگونی، حوزه های مختلف را تحت تأثیر خود قرار داده است.
سرعت این تحول، آنقدر زیاد است که هنوز بشر به عنوان مبدع ان نتوانسته، ارکان مختلف حیاتش را با این تغییر شگرف هماهنگ سازد. بخش های مختلف فرهنگ، مانند خانواده، آموزش، زنان، و نقش آن ها نیز از این تغییرات مصون نمانده  است. و این یعنی، تغییر فراگیر، تجارت نیز به صورت گسترده ای زیر سیطره موج های این انقلاب واقع شده و نیاز به باز تعریف ارکان اصلی ان شدت یافته است.

بازار، مبادله، خرید، فروشنده، بازاریابی و… همگی ملزوم به دستکاری در تعریف سنتی خود شده اند تا با واقعیت های جدید هم خوانی و هم گامی داشته باشند.
در همین دوران تبدیل صحنه نمایش انقلاب، از رویکردهای غیر برخط به برخط، خود ضرورت دیگری بر دوباره شناسی عناصر و شاخص ها در همه عرصه ها، خاصه بخش تجارت است.
اینترنت به عنوان مظهر تبادلات رو در رو، بستری برای تسریع مبادله و کاتالیزوری برای معرفی محصول، قیمت گذاری رقابتی ان و توزیع الکترونیکی و بی واسطه به وجود آورده است.
در این راستا، بازاریابی نیز به عنوان بازوی کارآمد تجارت، متأثر از این تغییرات گردیده، بطوری که انتخاب های گذشته بازاریابان، کاربرد خود را از دست داده و لازم می آید تا برای کسب اعتبار مجدد، بازسازی فکری در نگرش به بازار الکترونیکی و بازاریابی آن صورت پذیرد.
رفرنس:مارکتینگ ایران تلنت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.