بازاریابی تلگرامی شاه کلید بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی تلگرامی شاه کلید بازاریابی شبکه های اجتماعی
بازاریابی تلگرامی یکی از شیوه های محبوب و جدید بازاریابی شبکه های اجتماعی برای بسیاری از افراد، برندها و کسب و کارها می باشد که با استفاده از راه کارهای مقرون به صرفه می توانند به اهداف خود در بازاریابی تلگرامی مانند افزایش فالوور، افزایش لید (فرصت های بالقوه فروش) و آگاهی برند دست یابند. ما قصد داریم به بررسی راهکارهای موفقیت برندها مبتنی بر بازاریابی تلگرامی خواهیم پرداخت. باما همراه باشید.

بسیاری از برندها در حوزه تخصصی خود سعی می کنند با راه اندازی گروه های تلگرامی مخاطبین هدف را به گروه خود دعوت کنند و با یک استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی هدفمند آنها را به تعامل دو سویه با برند ترغیب نمایند. امروزه بسیاری از برندها با توجه به هزینه‌های پایین تبلیغات در تلگرام محصولات خودشان را بر روی تلگرام به فروش می‌رسانند و خدمات خود را به مخاطبین هدف معرفی می‌کنند. می‌توان گفت حتی افراد عادی هم با یک استراتژی بازاریابی تلگرامی هوشمندانه و تلفیق آن با بازاریابی محتوایی مانند یک رهبر چریکی قدرتمند صاحب یک فروشگاه آنلاین بدون صرف هیچ هزینه‌ای می‌شوند و می‌توانند به درآمد‌های میلیونی از طریق بازاریابی شبکه‌های اجتماعی بر بستر تلگرام دست یابند.

طراحی استراتژی بازاریابی تلگرامی

هر کسب و کاری و هر فردی که قصد دارد از طریق بازاریابی شبکه های اجتماعی مبتنی بر تلگرام به کسب درآمد بپردازد باید هدف خودش را در زمان تدوین استراتژی بازاریابی تلگرامی تعیین کند. به طور مثال اهداف می‌توانند افزایش آگاهی برند، افزایش فالوورهای اینستاگرام و تلگرام، افزایش لید، تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر بزرگ در صنعت و صنف خودشان، کسب درآمدهای میلیونی و سایر موارد باشد. به طور مثال اگر سایت خبری دارید و هدف شما در استراتژی بازاریابی تلگرامی افزایش ترافیک سایت است، از اینرو، می‌تواند یک شرح مختصر از مقاله یا خبر را در پست خود قرار دهید و با یک کال تو اکشن مناسب و لینک کوتاه شده مقاله / خبر اعضای گروه و کانال تلگرامی را به بازدید از سایت برای مطالعه ادامه محتوا دعوت نمایید.

اگر هدف شما افزایش میزان سفارشات یا فروش روزانه است می‌توانید با برگزاری کمپین‌های تبلیغاتی تخفیف به هدف‌تان یعنی افزایش لید و تعداد سفارشات روزانه خود دست یابید. به طور مثال چیلیوری سایت سفارش آنلاین غذا در کانال تلگرامی خود هر روز جدیدترین تخفیف‌های دیش‌های غذایی برای هر رستوران را به اعضای کانال معرفی می‌کند و با طراحی پست‌های تلگرامی جذاب و عکس‌های گیرا توانسته محتوای ویرووسی و قابل به اشتراک‌گذاری را برای افراد به ارمغان بیاورد.

راه‌اندازی گروه تلگرامی با اولویت بالاتر

تبلیغات در تلگرام از تبلیغات 15 ثانیه‌ای تلویزیون نیز موثرتر بوده و با طراحی حرفه‌ای یک پست با استفاده از ابزارهای تعاملی تولید محتوا می‌توان با ارائه محتوای ارزش‌مند و ویرووسی که برای مخاطب هدف جذاب باشد، ممبرهای کانال یا گروه تلگرامی را افزایش داد که هر کدام‌شان می‌توانند یک لید بالقوه برای کسب و کار تلگرامی کاربر باشند. البته مشتریان دوست دارند در زمان خرید نظر سایرین را بدانند و به جای خرید از یک جای سوت و کور از جایی خرید را انجام دهند که یک گروه حضور دارد. از اینرو راه‌اندازی گروه تلگرامی کانال تلگرامی برای افزایش فروش محصولات و عرضه خدمات بهتر می‌باشد.

دوستی بازاریابی محتوایی و بازاریابی تلگرامی برای فروش خاموش

فروشندگان مبتدی از همان اول شروع به فروختن می‌کنند در حالیکه بازاریابان حرفه‌ای با ارائه ارزش فزوده به مشتری با محتوای ارزشمند و مناسب و تلفیق آن با راه‌اندازی کمپین‌های سوشال منطبق با استراتژی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی حس وفاداری را درون جامعه هدف ایجاد می‌کنند و با ایجاد یک تجربه کاربری ارزشمند در طول بازاریابی تلگرامی فقط به مردم مشاوره داده و به آنها کمک می‌کنند. به طور مثال شما می‌توانید آموزش‌های رایگان و عالی را در گروه تلگرامی خود قرار دهید و به سوالات کاربران خود پاسخ دهید.
فقط حواستان باشد که با افزایش میزان فروش اعضای گروه یا کانال تلگرامی این تصور را نداشته باشید که مخاطبین شما موظف هستند که از شما محصول / خدمات را خریداری کنند. احترام به اعضای کانال و ارائه ارزش افزوده به آنها باید در بازاریابی تلگرامی اولویت کاری شما باشد.

طراحی حرفه‌ای یک پست رمز موفقیت بازاریابی تلگرامی

محتوایی که تولید می‌شود باید علاوه بر کاربردی بودن، با توجه به پرسونای مخاطبین هدف از جذابیت کافی برخوردار باشد. شما می‌توانید با دعوت از اینفلوئنسرها به گروه و کانال تلگرامی خود بر روی مخاطبین هدف نیز تاثیر بگذارید. مدیران سایر گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی را برای تبادل ایده مانند بزرگان تبلیغاتی به گروه دعوت کنید تا کسب وکار خود را بتوانید از فرش به عرش برسانید. مانند اینستاگرام مخاطبین تلگرام بسیار عکس‌محور هستند و از پست‌های متنی طویل فراری‌اند.

برندینگ حلقه مهم بازاریابی تلگرامی

با وجود افزایش روزانه تعداد کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی رقابت بسیار زیاد و ایده‌های خلاقانه کم شده است. از دگر سو کپی برداری از محتوا بسیار زیاد است. شما می‌توانید برای کانال یا گروه تلگرامی خود یک امضای یونیک (مانند یک آیکون منحصر به فرد) و آیدی کانال را روی هر پست خود داشته باشید. تصاویر یا محتوای ویدئویی را با استفاده از واترمارک کردن لوگو گروه / کانال به محتوای ارزشمند خود بیفزایید تا درصد کپی کردن را در حین وایرال شدن محتوا کاهش دهید و برند شما در سایر گروه‌ها دیده و شنیده شود. پس یادتان نرود که در تمام پست‌های کانال لینک کانال را برای جذب افراد جدید اضافه کنید تا در صورت فوروارد شدن پست‌ها، افراد با کلیک بر روی لینک پای پست، به کانال شما هدایت شوند.

تقویم محتوایی برای کاهش نویز در بازاریابی تلگرامی

همانند استراتژی بازاریابی در اینستاگرام، بازاریابی تلگرامی نیز باید بر اساس تقویم محتوایی هدفمند و مشخص باشد. به طور مثال روزی 4 تا 6 پست در روز در ساعات پر بازدید کفایت می‌کند اما بیش از آن، نوعی احساس اسپم بودن گروه / کانال را به مخاطبین هدف القا می‌کند. سعی کنید مطالب را کوتاه و جذاب تهیه کنید و با بهره‌گیری از تصاویر مرتبط و با کیفیت و ارسال هدفمند و منظم پست‌ها در طول روز اعضای کانال / گروه خود را افزایش دهید.

رقباء و برندهای مکمل را با آغوش باز در بازاریابی تلگرامی بپذیرید.

تبلیغ کردن در کانال‌های رقباء و برندهای مکمل باعث جذب اعضای این کانالها می‌شود. بسیاری از این کانال‌ها آیدی ادمین کانال را جهت فرصت‌های همکاری در بخش بیوگرافی کانال اعلام می‌کنند و شما با اندکی سرمایه‌گذاری می‌توانید افراد زیادی را جذب نمایید.

تجهیز گروه و کانال تلگرامی به سوخت تبلیغاتی

با تبلیغ گروه  یا کانال تلگرامی خود در کانال‌های پر بازدید (و البته مرتبط با موضوع کانال و گروه شما) سعی کنید افراد جدیدی را به مخاطبین هدف خود بیفزایید و با تجهیز استراتژی بازاریابی تلگرامی خود به سوخت تبلیغاتی به موفقیت‌های بیشتری دست یابید. بعد از ایجاد وفاداری و افزایش رضایتمندی مخاطبین خود می‌توانید به صورت تخصصی‌تر بر روی فروش خدمات و محصولات خود اقدام نمایید.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.