ایمیل مارکتینگ چگونه از بازاریابی محتوایی و کمپین‌های سئو پشتیبانی می‌کند؟

ایمیل مارکتینگ چگونه از بازاریابی محتوایی و کمپین‌های سئو پشتیبانی می‌کند
سئو و بازاریابی محتوایی مکمل‌هایی طبیعی هستند. تولید محتواهای باکیفیت برای استراتژی بازاریابی محتوایی به شما کمک می‌کند تا برای کلمات کلیدی بیشتری بهینه‌سازی داشته باشید، صفحات جدیدی را بسازید که می‌توانند در نتایج جستجو رتبه بگیرند و لینک‌های بیشتری را نیز جذب کنید. متمرکز کردن استراتژی روی بهبود رتبه جستجو می‌تواند بازدیدکنندگان بیشتری را به سایت بیاورد و این به این معناست که محتوای شما در معرض دید افراد بیشتری قرار می‌گیرد و محبوبیت آن افزایش می‌یابد.
استراتژی‌های دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند هم بازاریابی محتوایی و هم سئو را تکمیل کنند و یکی از این استراتژی‌ها، بازاریابی ایمیلی است. اما این استراتژی قدرتمند چگونه می‌تواند از بازاریابی محتوایی و کمپین‌های سئو شما پشتیبانی کند؟ در ادامه به شما خواهیم گفت.

بهره‌وری هزینه

اولین نکته‌ای که در مورد بازاریابی ایمیلی باید بدانید، بهره‌وری هزینه آن است. بازاریابی ایمیلی می‌تواند تا چهار برابر بازگشت سرمایه بیشتری نسبت به بازاریابی شبکه‌های اجتماعی داشته باشد. شما می‌توانید بازاریابی ایمیلی را از یک پلتفرم رایگان و یا ارزان آغاز کنید و این هزینه زیادی برای شما دربر ندارد. همچنین ایمیل مارکتینگ بسیار مقیاس‌پذیر است.

ترویج محتوا

یکی از مزیت‌های اصلی بازاریابی ایمیلی، ترویج محتوا است. ایمیل دادن به کاربران، این فرصت را برای شما فراهم می‌کند تا بهترین و جدیدترین کارهای خود را در معرض دید آن‌ها قرار دهید. به‌عنوان‌مثال، فرض کنید که شما یک مقاله تحقیقاتی را منتشر کرده‌اید، اما این مقاله هنوز هیچ ترافیکی را دریافت نکرده است. با استفاده از اهرم ایمیل، این مقاله می‌تواند در معرض دید بسیاری از افراد قرار بگیرد.

جذب لینک

پیش رفتن در سئو بدون یک پروفایل لینکی قدرتمند تقریب غیرممکن است. از این‌ها گذشته، لینک‌های ورودی می‌توانند اتوریتی سایت شما را بالا ببرند و بدون این اتوریتی، رقابت در عرضه جستوی ارگانیک سخت خواهد بود. بازاریابی ایمیلی باعث افزایش توجه به ارزشمند‌ترین مطالب شما می‌شود و این به این معناست که افراد بیشتری آن‌ها را می‌خوانند و به اشتراک می‌گذارند. به این طریق، توجه افزایش می‌یابد و درنتیجه احتمال دریافت لینک‌های ارزشمند نیز بالا می‌رود.

وفاداری مشتری و اعتبار برند

ازآنجایی‌که شما می‌توانید ایمیل‌های خود را در فواصل منظم ارسال کنید و در پاسخ به رویدادهای مختلف شرکت‌ها و نشریات جدید، کانال‌های کمی برای تقویت وفاداری مشتریان و بهبود شهرت برند وجود دارد. مشتریان وفادار ترجیح می‌دهند تا در استراتژی محتوایی شما سرمایه‌گذاری کنند و در مواقع لازم نیست وکیل مدافع برند شما باشند.

دنبال‌کنندگان شبکه‌های اجتماعی و تعامل

اگر در ایمیل‌های ارسالی خود، لینک‌هایی به حساب‌های خود در شبکه‌های اجتماعی بدهید، می‌توانید افراد را تشویق کنید که برند شما را در کانال‌های رسانه‌ای دنبال کنند و همین امر به تعامل بیشتر افراد با برند شما منتج می‌شود. درحالی‌که فالورهای شبکه‌های اجتماعی و فعالیت‌های شما در این شبکه‌ها به‌صورت مستقیم تاثیری در بهبود سئو شما ندارند، اما می‌توانند به‌صورت غیرمستقیم و از طریق افزایش بازدید از محتوا و افزایش احتمال دریافت لینک‌های بیشتر، در بهبود سئو تاثیرگذار باشند.

اگر بتوانید به طریقی درست از ایمیل استفاده کنید، این ابزار می‌تواند یک مکمل خوب برای بازاریابی محتوایی و کمپین‌های سئو شما باشد. هر استراتژی، به‌صورتی جداگانه، می‌تواند به شما کمک کند تا فروش خود را افزایش دهید و مشتریان بیشتری به دست آورید. اما اگر این استراتژی‌ها با یکدیگر متحد شوند، ارزش آن‌ها بیشتر از زمانی است که به‌صورتی جداگانه از آن‌ها استفاده می‌شود.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.