بازاریابی هوش مصنوعی

بازاریابی هوش مصنوعی
راه حل های بازاریابی هوش مصنوعی (Artificial intelligence marketing) روشهایی به منظور پُر کردن شکاف بین علم داده ها و برنامه های اجرایی است. فرآیند غربالگری از طریق داده هایی با حجم بسیار بزرگ نه تنها نشدنی بود که حتی در مورد آن فکر هم نمی کردند ، اما امروزه به راحتی قابل انجام است. مهمترین موضوع در بازاریابی هوش مصنوعی آشنایی درست با تعریف بازاریابی هوش مصنوعی است.

بازاریابی هوش مصنوعی

بازاریابی هوش مصنوعی یا به صورت خلاصه AIM نوعی از بازاریابی مستقیم با بکارگیری تکنیک های بازاریابی داده محور است .
در واقع تفاوت اصلی در این شیوه بازاریابی استفاده از کامپیوترها و الگوریتم ها به جای انسان است.

اجازه دهید نگاهی بیاندازیم به همه ی فنآوریهای جدید که در سال گذشته به بازار وارد شده اند . همه ی ما در مورد آیفون 7  (iPhone 7) ، اتومبیل های خودران گوگل (Google’s driverless cars) ، عینک های اسنپ چت (Snapchat Glasses) و حتی اِلون موسک (Elon Musk) شهری بر روی کره ی مریخ کم و بیش شنیده ایم.
در مورد تکنولوژی های خاص بازاریابی چطور ؟

درک بازاریابی هوش مصنوعی

تکامل داده های بزرگ (Big Data) و راه حل های تجزیه و تحلیل پیشرفته باعث شده بازاریابان بتوانند تصویر واضح تری از مخاطبان مورد نظر خود ، قبل از انجام هر کاری، ایجاد نمایند.در سرچشمه این پیشرفت بازاریابی هوش مصنوعی قرار دارد.
مسلح شدن بازاریابان دیجیتال با نگرش داده های بزرگ، باعث تقویت عملکرد کمپین ها و افزایش قابل توجه نرخ بازگشت سرمایه شده است .
که این امر با هیچ سلاح بازاریابی دیگری قابل حصول نبود. اما بازاریابی هوش مصنوعی (AI Marketing) دقیقاً چیست ؟ ما در ادامه به این سوال پاسخ می دهیم.

اجزاء اصلی بازاریابی هوش مصنوعی

حال که با تعریف بازاریابی هوش مصنوعی آشنا شدیم ، بایستی اجزاء اصلی بازاریابی هوش مصنوعی را بشناسیم .عناصر کلیدی کمی وجود دارد که باعث می گردند بازاریابی هوش مصنوعی ابزاری قدرتمند شود : داده های بزرگ ، یادگیری ماشین و راه حل های مناسب .
داده های بزرگ
داده های بزرگ مفهومی بسیار ساده است. این مفهوم به توانایی بازاریاب به منظور جمع آوری و بخش بندی مجموعه هایی بزرگ از داده ها با حداقل فعالیت دستی اشاره دارد.
در ادامه تیم های بازاریابی می توانند از این داده ها به منظور اطمینان حاصل کردن از انتقال پیام شان به درستی در زمان مناسب بوسیله کانال انتخابی به مخاطب مورد نظر و مناسب استفاده کنند.
یادگیری ماشین
سیستم های یادگیری ماشین (Machine learning) زمانی که بازاریابان سعی در تشخیص صحیح این مخازن اطلاعاتی بزرگ دارند، بکار می آید.
آنها می توانند به شناسایی روندها و یا رویدادهای معمول کمک کنند و به طور موثر بینش ها ، پاسخ ها و واکنش ها را پیش بینی کنند تا بازاریابان بتوانند دلیل اصلی و احتمال وقوع اقدامات خاص را درک کنند.

راه حل های بازاریابی هوش مصنوعی

حال به روند آینده توجه می کنیم . سیستم های هوش مصنوعی جهان را به همان شیوه ای که انسان تحلیل می کند، درک می کنند.
این بدان معنا است که سیستم عامل ها می توانند مفاهیم و تمایزات را در میان مجموعه ای بزرگ از داده ها به راحتی و به سرعت شناسایی کنند. راه حل های هوش مصنوعی همچنین احساسات و ارتباطات را مانند یک انسان تفسیر می کنند.
و همچنین قادر به درکی روشن از محتوا مانند رسانه هیا اجتماعی ، زبان طبیعی و پاسخ های ایمیل ها باشند.

مزایای بازاریابی هوش مصنوعی

این مفهوم برای تیم های بازاریابی چه معنایی دارد ؟تخمین زده شده که بازاریابی AI تا اواسط سال 2017 و تنها در ظرف یکسال بر صنعت مسلط خواهد شد.

اکنون بعضی از روشهایی که بازاریابان در استفاده از هوش مصنوعی انتظار دارند، مورد بررسی قرار می دهیم :
  • جستجوی هوشمندانه تر
به عنوان راه حل های فنآوری پیشرفته ، رشد هوشمندانه تر را می توان عنوان نمود. مهم است که به یاد داشته باشید مخاطبان هدف نیز هر روز به همان اندازه باهوش تر می شوند.
باید از رسانه های اجتماعی و موتورهای جستجوی سریع (مثل گوگل) متشکر باشیم، افراد سریع تر از گذشته نیاز خود را می یابند.
راه حل های هوش مصنوعی و داده های بزرگ می توانند الگوهای جستجوی موجود را تجزیه و تحلیل نمایند و به بازاریابان برای شناسایی حوزه های کلیدی و تمرکز موثرتر کمک شایانی نمایند.

  • تبلیغات هوشمندانه تر
بازاریابان در حال حاضر تمرکز خود را بر تبلیغات هوشمندانه تر با راه حل های مبتنی بر مشتری کلیدی قرار داده اند.اما هوش مصنوعی به تیم های بازاریابی تمرکز دقیق تر بر لایه های مشتری را فراهم می آورند.و در واقع نگاهی دقیق تر را در جستجوی کلمات کلیدی ، تحلیل پروفایل های رسانه های اجتماعی و سایر داده های آنلاین به بازاریابان هدیه می دهد.

  • ارائه محتوای پالایش شده
بازاریابان با هوش مصنوعی می توانند داده ها و هدف گیری خود را به کل یک سطح جدید ارتقاء دهند. تجزیه تحلیل مخاطب می تواند اطلاعات جمعیت شناختی  را تا سطح فردی و درک الگوی رفتاری فرد توسعه یابد.در حال حاضر ، بازاریابان می توانند با استفاده از هوش مصنوعی برای شناسایی مشتریان بالقوه استفاده کنند ، و محتوای ایده آلی که مرتبط با ایشان است را تحویل دهند.

  • تکیه بر ربات ها
یکی از حوزه هایی که هوش مصنوعی در آینده نقش مهمی در آن ایفا می نماید ، خدمات و حفظ مشتری است. به زودی عملکردهای چت و دیگر راهکارهای تعامل مستقیم با مصرف کنندگان توسط ربات های هوش مصنوعی اجرا خواهند شد.
بسیاری از شرکت ها می توانند در زمان و هزینه کارکنان خود صرفه جویی نمایند. ربات های هوش مصنوعی دسترسی به داده های با ارزش اینترنت ، اطلاعات و تاریخچه جستجو را در اختیار دارند ، که بسیار از داده های انسانی کارآمدتر هستند.

  • یادگیری پیوسته
هوش مصنوعی نه تنها برای کشف بینش های پنهان استفاده می گردد، بلکه هوش مصنوعی می تواند به صورت کاملاً واقعی بیاموزد.انتقال بینش های پنهان گذشته به کمپین های جدید ، توسعه بهینه سازی محتوا برای کاربران مرتبط از جمله موارد مرتبط با این موضوع است.
با گذشت زمان، راه حل های هوش مصنوعی هوشمندانه تر شده، داده های غیر مفید حذف گشته ، قدرت تصمیم گیری در زمانی هدمندتر ارتقاء خواهد یافت.
رفرنس:مارکتینگ ایران تلنت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.