با 26 ترفندکاربردی ایمیل مارکتینگ برای رشد کسب و کارتان آشنا شوید.

با 26 ترفندکاربردی ایمیل مارکتینگ برای رشد کسب و کارتان آشنا شوید
استفاده از ایمیل مارکتینگ بین کسب‌وکارها بسیار رایج شده است و البته همه آن‌ها نمی‌توانند به طرزی موثر از این رویکرد بهره ببرند. این سبک از بازاریابی نیاز به دقت و حساسیت بسیار بالایی دارد؛ زیرا که اگر به‌درستی انجام نگیرد کاربران ایمیل‌های ارسالی شما را به‌عنوان ایمیل اسپم شناسایی خواهند کرد و راه تعامل بیشتر با آن‌ها مسدود می‌شود.به دلیل اهمیت بالای ایمیل مارکتینگ، بر آن شدیم تا در این مطلب 26 ترفند کاربردی در این زمینه را با شما به اشتراک بگذاریم. ترفندهای گفته شده در ادامه ازجمله ترفندهایی هستند که کسب‌وکارهای بزرگ از آن‌ها استفاده می‌کنند و بهره‌گیری از آن‌ها می‌تواند مزیت‌های بسیاری را نصیب کسب‌وکار شما کند. پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب را تا پایان مطالعه کنید.
این موارد راهکارهاییست که شما میتوانید با بهره گیری از  آنها به رشد کسب و کارتان کمک کنید:

استفاده از ایمیل مارکتینگ بین کسب‌وکارها


1- بهترین زمان برای ارسال ایمیل
تا به حال با خود فکر کرده‌اید که ایمیلی‌های ارسالی در چه روزها و ساعاتی بیشترین نرخ باز شدن را دارند؟ اگر گشت‌وگذاری در وب داشته باشید می‌بینید که برخی سایت‌ها روز سه‌شنبه را بهترین زمان برای ارسال ایمیل اعلام کرده‌اند. اما در اینجا یک مشکل وجود دارد و آن این است که شما تنها کسی نیستید که از این مورد آگاهی دارید و سایر کسب‌وکارها نیز این نکته را می‌دانند. بنابراین اگر همه کسب‌وکارها بخواهند در همان روز سه‌شنبه اقدام به ارسال ایمیل کنند، اینباکس مخاطبان پر می‌شود از ایمیل‌های تکراری. در نتیجه امکان دارد که ایمیل‌های شما بین انبوه ایمیل‌های ارسالی گم شودپیشنهاد ما این است که روز پنجشنبه بین ساعات 8 تا 9 قبل از ظهر را برای ارسال ایمیل‌های خود انتخاب کنید. افراد معمولا آخر هفته‌ها زمان بیشتری را به بررسی ایمیل‌های خود اختصاص می‌دهند.


2- زمان مناسب ارسال ایمیل را پیدا کنید.
کنش‌های یک جامعه کاربری قطعا نسبت به جامعه کاربری دیگر متفاوت خواهد بود و همه آن‌ها رفتارهای یکسانی را از خود بروز نمی‌دهند. بنابراین شما باید بهترین و مناسب‌ترین زمان برای ارسال ایمیل به کاربران خود را پیدا کنید. در روزها و ساعات مختلف ایمیل‌هایتان را ارسال کنید و ببینید که کدام یک از این روزها و ساعات بیشترین نرخ باز شدن و تعامل را به خود اختصاص می‌دهد.


3- اگر زمان مناسب را پیدا کردید، به آن پایبند بمانید.
اگر توانستید که بهترین زمان و ساعت برای ارسال ایمیل را پیدا کنید، باید به این زمان پایبند بمانید و در آن تغییری ایجاد نکنید. زیرا که شما راه درست را یافته‌اید و وقتی‌ مسیر درست را پیدا کرده‌اید انحراف از آن کار عقلانی نخواهد بود. اگر برای مدتی در یک روزهای مشخصی از هفته اقدام به ارسال ایمیل کنید، کاربران نیز به این زمان عادت خواهند کرد.استمرار در ارسال ایمیل باعث بهبود نرخ باز شدن ایمیل ها و کلیک پذیری آنها میشود.


4- نیازهای کاربران را در نظر بگیرید و آن‌ها را برآورده کنید.
شما روزانه چند ایمیل دریافت می‌کنید؟ 10؟ 20؟ 50؟ اما چندتا از این ایمیل‌ها را واقعا می‌خوانید؟ اگر می‌خواهید که کاربران واقعا ایمیل‌های شما را باز کنند و آن‌ها را بخوانند باید برای این کار به آن‌ها یک دلیل بدهید و چه دلیلی بهتر از اینکه شما دقیقا به همان مسئله‌ای پرداخته‌اید که مدت‌هاست ذهن کاربران را مشغول کرده است؟ در عنوان ایمیل باید به‌وضوح بگویید که شما چه نیازی از آن‌ها را برآورده کرده‌اید.


5- مخاطبان را بمباران نکنید.
هر کسب‌وکاری  قطعا دوست دارد ترافیک بیشتری را به سایت خود جذب کند و فروش بیشتری داشته باشد. اما برای دستیابی به این هدف ناب نباید لیست ایمیلی خود را با ایمیل‌های زیاد بمباران کنید. ارسال ایمیل به تعداد انبوه به‌جز اینکه شما را به‌عنوان یک اسپمر در ذهن کاربران جا می‌اندازد و نرخ باز شدن ایمیل‌ها را کاهش می‌دهد مزیت دیگری ندارد.کاربرانی که ایمیل‌هایشان را در اختیار شما قرار داده‌اند درواقع به شما اعتماد کرده‌اند و شما نباید با بمباران ایمیلی از اعتماد آن‌ها سوءاستفاده کنید. ارسال یک یا دو ایمیل در روز می‌تواند کافی باشد.


6- یک دلیل قانع‌کننده برای کلیک کردن به مخاطبان بدهید.
یکی از هدف‌های ارسال ایمیل می‌تواند این باشد که کاربران را به سایت هدایت کنید. برای این کار باید یک دلیل قانع‌کننده به آن‌ها بدهید. عنوان و متن ایمیل باید به‌گونه‌ای نوشته شود که کاربران را وادار کند اولا ایمیل را باز کند و دوما آن را بخواند و روی لینک قرار گرفته در آن کلیک کند.


7- رویدادهای مهمی را در تقویم یادداشت کنید.
بالاتر گفتیم که باید بهترین روز و ساعت را برای ارسال ایمیل‌های خود انتخاب کنید. اما نکته دیگری که در اینجا وجود دارد این است که برخی رویدادهای خاص نیز وجود دارند که شما می‌توانید از آن‌ها برای فروش بیشتر کسب‌وکار خود استفاده کنید. برای مثال، رویدادهایی مانند روز پدر، روز مادر، ولنتاین و… از جمله رویدادهایی هستند که هر کسب‌وکار برای فروش بیشتر می‌تواند برای آن‌ها برنامه ویژه‌ای داشته باشد.باید چند روز قبل از اینکه به موعد این روزها برسید، اقدام به ارسال ایمیل کنید. برای مثال، روز مادر 6 اسفندماه است و شما باید از یکم اسفند اقدام به ارسال ایمیل به کاربران خود کنید. زیرا مطمئناً بسیاری از آن‌ها قصد دارند برای مادر خود هدیه‌ای تهیه کنند و فرآیند انتخاب هدیه، سفارش و تحویل آن چند روزی طول می‌کشد.


8- خریداران دقیقه نودی را فراموش نکنید.
بسیاری از افراد به دلایل مختلف کارهایی مانند خرید هدیه را به تعویق می‌اندازند. شما نباید این افراد را فراموش کنید؛ زیرا که تعداد آن‌ها کم هم نیست و می‌توانند میزان فروش شما را به میزان قابل‌توجهی بالا ببرند. اگر در تقویم روز 6 اسفند برای روز مادر انتخاب شده است و شما چند روز قبل ایمیل‌های خود برای این مناسبت را ارسال کرده‌اید، بهتر است روز 4 یا 5 اسفند نیز برای هدف قرار دادن خریداران دقیقه نودی اقدام به ارسال ایمیل کنید.


9- از ترفند حساسیت به زمان استفاده کنید.
ذهن انسان نسبت به زمان حساس است و اساسا ایجاد حس اضطرار در ذهن انسان می‌تواند باعث شود که او کارهایی که پیش‌ازاین تمایل به انجام آن نداشته است را انجام دهد. برای مثال، اگر شخصی در سردر یک فروشگاه عنوان «50 درصد تخفیف فقط برای امروز» را ببیند به احتمال بسیار زیاد از آن فروشگاه اقدام به خرید خواهد کرد. شما نیز می‌توانید دقیقا از همین ترفند در ایمیل‌های خود بهره بگیرید.استفاده از چنین عنوان‌هایی نوعی حس ترس و اضطرار را در مخاطب ایجاد می‌کند که نکند چیز مهمی را از دست بدهم. این مورد را حتما در نوشتن عنوان ایمیل رعای


10- به وعده‌های خود پایبند بمانید.
هر کاربر به هدف خاصی ایمیل خود را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما باید در فرم ثبت‌نام خود به کاربران اعلام کنید که با ثبت‌نام چه چیزی را دریافت خواهند کرد. خبرنامه هفتگی؟ معرفی پست‌های وبلاگی؟ یا معرفی تخفیف‌های روزانه؟ اگر به کاربران گفته‌اید که با در اختیار قرار دادن ایمیل خود تخفیف‌های روزانه را در ایمیل خود دریافت خواهند کرد، شما باید به این وعده خود پایبند باقی بمانید از آن تخطی نکنید.

 
11- داستان‌سرایی کنید.
بسیاری از کسب‌وکارها با استفاده از عنصر داستان‌سرایی در ایمیل‌ها توانسته‌اند توجه کاربران را به خود جلب کنند. داستانی که می‌سرایید باید جذاب، گیرا و البته سرگرم‌کننده باشد و به‌گونه‌ای نباشد که کاربر بعد از خواندن خط اول آن پشیمان شود و ایمیل را حذف کند. پیشنهاد می‌کنیم که داستان‌سرایی را حتما به‌عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی ایمیلی خود در نظر داشته باشید.


12- فرآیند لغو اشتراک ایمیلی را تا حد امکان ساده کنید.
هیچ کسب‌وکاری قطعا دوست ندارد که کاربران از حضور در لیست ایمیلی‌اش انصراف بدهند. اما شما هرچقدر هم که خوب باشید نمی‌توانید مطابق با سلایق تک تک اعضای لیست ایمیلی‌تان پیش بروید و قطعا افرادی هستند که اشتراک ایمیلی خود را لغو می‌کنند. شاید آن‌ها دیگر مشتری محصول یا سرویش شما نیستند یا حوزه کاری آن‌ها تغییر کرده است.اگر شخصی می‌خواهد که از حضور در لیست ایمیلی شما انصراف دهد، باید راه را برای او باز بگذارید و نباید هیچ کاربری را به‌اجبار در لیست خود حفظ کنید. تا حد امکان باید فرآیند لغو اشتراک ایمیلی را ساده کرده و از ایجاد عمدی پیچیدگی در این فرآیند به هدف پشیمان کردن کاربر بپرهیزید. لینک لغو اشتراک ایمیلی را در پایان تمام ایمیل‌های خود قرار دهید.


13- حس کنجکاوی کاربران را برانگیخته کنید.
تمام انسان‌ها نوعی حس کنجکاو بودن را در خود دارند و کسب‌وکارهایی که بتوانند از این حس به نفع خود استفاده کنند برنده خواهند بود. به تبلیغاتی که هر روز در سایت‌های مختلف می‌بینید دقت کنید. نگاهی به تایملاین شبکه‌های اجتماعی خود بی‌اندازید. کدام یک از این تبلیغات یا نوشته‌ها می‌تواند حس کنجکاوی شما را برانگیزد؟برای برانگیختن این حس اطلاعات کافی را به مخاطبان ارائه دهید، اما میزان این ارائه اطلاعات نباید به حدی باشد که کاربر را راضی کند و باعث شود که او روی ایمیل یا لینک کلیک نکند. نویسندگان تیترها برای سالیان طولانی است که از ترفند برانگیختن حس کنجکاوی برای جلب‌توجه مخاطبان استفاده می‌کنند. اگر تمام چیزی که می‌خواهید بگویید را در عنوان ایمیل ذکر کنید، کاربر دلیلی برای کلیک کردن نمی‌بیند؛ زیرا که همه چیزهای لازم را در عنوان خوانده است. برخی از اطلاعات مهم را در متن ایمیل بیاورید تا کاربر مجبور شود برای خواندن آن‌ها ایمیل را باز کند.


14- ایمیل‌هایتان را ارزشمند جلوه دهید.
هدف از ارسال ایمیل نباید فقط انتقال پیام‌های فروش یا ایجاد ترافیک برای سایت باشد. گاهی اوقات یک ایمیل می‌تواند چنان ارزشمند باشد که خودش به یک محصول تبدیل شود. چیزی که افراد نه تنها از دریافت آن خوشحال هستند، بلکه حاضر‌اند برای آن پولی نیز بپردازند.اگر کاربرانتان به این نتیجه برسند که ایمیل‌های ارسالی شما بسیار برایشان ارزشمند است و نکات جدیدی را به آن‌ها می‌آموزد، قطعا هرگز از دریافت آن‌ها انصراف نمی‌دهند و حتی ممکن است شما را به دوستانشان نیز پیشنهاد کنند. همواره در پی ارائه دادن یک ارزش باشید و بدانید که ایمیل‌های بی‌ارزش جایی جز سطل آشغال ندارند.


15- همه چیز را شخصی‌سازی کنید.
حتما تاکنون با ایمیل‌هایی تبلیغاتی برخورد کرده‌اید که از نام شما در ابتدای متن خود استفاده می‌کنند و مستقیما شخص شما را مورد خطاب قرار می‌دهند. این کار ممکن است برای برخی آزاردهنده باشد، اما برای بسیاری از کاربران نیز شیرین است. وقتی شخص نا آشناسی در ایمیل مستقیما نام شما را به کار می‌برد، ناخودآگاه توجهتان جلب می‌شوید و کنجکاو می‌شوید که بدانید او با شما چه کار دارد.به عنوان یک ارسال کننده ایمیل باید تا جایی که امکان دارد ایمیل‌های ارسالی خود را شخصی‌سازی کنید و ساده‌ترین روش شخصی‌سازی همین است که از نام مشتری در ایمیل استفاده کنید.


16- با استفاده از بخش‌بندی، پیام درست را در زمان درست ارسال کنید.
بخش‌بندی کردن لیست ایمیلی یکی از قدرتمندترین ابزارهای ایمیل ماکتینگ است. افراد حاضر در لیست ایمیلی قطعا نیازهای مختلفی دارند و نیازهای آن‌ها با یکدیگر مشابه نیست. با بخش‌بندی کاربران می‌توانید دقیقا نیازهای هر گروه را شناسایی کرده و در راستای برآورده کردن این نیازها گام بردارید.با بخش‌بندی کردن، ایمیل‌ها به افراد درست ارسال می‌شوند و در نتیجه افراد فقط ایمیلی را دریافت می‌کنند که به آن نیاز دارند. مزیت دیگر بخش‌بندی این است که احتمال لغو اشتراک ایمیلی هر کاربر را به حداقل می‌رساند.


17- شخصی‌سازی را با اتوماسیون ترکیب کنید.
ارتباط با مخاطبان در سطح بالایی از شخصی‌سازی روشی عالی برای بهبود تعامل است. شما می‌توانید به بهانه تولد کاربر، به او یک ایمیل بفرستید و با دادن یک کد تخفیف او را خوشحال کنید. روزهایی مانند روز پدر، روز مادر و روز دختر که برای کاربرانتان مهم هستند را در نظر داشته باشید و به ومسطه همین مناسبت‌ها، تعامل با کاربرانتان را تقویت کنید. سیستم‌های اتوماسیون ایمیلی زیادی وجود دارند که می‌توانید بسیاری از فرآیندهای وقت‌گیر ایمیل مارکتینگ را بر عهده آن‌ها بگذارید.


18- از کاربران بخواهید که به شما پاسخ دهند و با آن‌ها وارد گفتگو شوید.
بسیار دیده‌ایم که کسب و کارها از آدرس noreply@ برای ارسال ایمیل استفاده می‌کنند. اگر هدف شما از راه‌اندازی کمپین ایمیل مارکتینگ تعامل بیشتر و گفتگو با کاربران است، پس هرگز نباید از این نوع آدرس استفاده کنید. استفاده از این آدرس راه را برای تعامل بیشتر می‌بندد. تعامل و گفتگو با کاربران اعتماد ساز است و باید به آن‌ها اجازه سوال پرسیدن و گفتگو بدهید.


19-برای تمایز از ایموجی ها استفاده کنید.
استفاده از اموجی ترفند ساده‌ای است که با آن می‌توانید ایمیل‌هایتان را از انبوه ایمیل‌های مخاطبان متمایز کنید. براساس تحقیقات صورت گرفته در این زمینه، استفاده از اموجی می‌تواند نرخ باز کردن ایمیل‌ها را تا حدود 5 درصد افزایش دهد.


20- به کاربران یادآوری کنید که چرا در حال ارسال ایمیل به آن‌ها هستید.
آیا می‌توانید تعداد تمام لیست‌های ایمیلی که خودتان در آن‌ها ثبت‌نام کرده‌اید را به یاد بیاورید؟ احتمالا خیر. کاربران شما نیز قطعا ایمیل‌های خود را در اختیار سایر کسب و کارها نیز قرار داده‌اند. بنابراین طبیعی است که گاها اوقات آن‌ها فراموش کنند که هدف شما از ارسال ایمیل به آن‌ها چه بوده است و شما باید این هدف را به آن‌ها یادآوری کنید.


21- لیست خود را پالایش کنید.
پس از مدتی باید نگاهی به لیست ایمیل خود بی‌اندازید و آن را پالایش کنید. نام کاربرانی که هیچ تعاملی با ایمیل‌های ارسالی شما نداشته‌اند یا افرادی که ایمیل‌های خود را رها کرده‌اند و دیگر از آن آدرس ایمیلی استفاده نمی‌کنند را باید از لیست خود خط بزنید.بالا بودن میزان بونس ریت و آدرس‌های ایمیل نا موجود می‌تواند کمپین ایمیلی شما را به عنوان یک کمپین اسپم معرفی کند و ایمیل‌هایتان نمی‌توانند به دست مخاطب برسند.البته قبل از حذف کاربران غیرفعال، می‌توانید به آن‌ها یک شانس مجدد بدهید و به آن‌ها بگویید که مشتاق دیدار با آن‌ها هستید. یک ایمیل شخصی‌سازی شده به این افراد بفرستید و بگویید که می‌خواهید با آن‌ها تعامل و ارتباط بیشتری داشته باشید. حتی می‌توانید در این ایمیل دلیل عدم تمایل آن‌ها به تعامل را هم بپرسید.


22- به مشتریان قدیمی یک انگیزه قوی برای بازگشت بدهید.
برای رشد کسب و کار، شما احتمالا روی جذب مشتریان جدید تمرکز خواهید کرد. این مشتریان جدید در بالای فانل بازاریابی قرار خواهند گرفت و حرکت آن‌ها به سمت پایین زمان می‌طلبد. اما خوشبختانه نوعی دیگری از مشتری وجود دارد که تبدیل کردن او ساده‌تر است. مشتریان قدیمی شما از جمله بهترین افرادی هستند که می‌توانید برای رشد و فروش بیشتر کسب و کار خود به سراغ آن‌ها بروید. این افراد محصولات شما را می‌شناسند و می‌دانند که سرویس‌تان چقدر عالی است. به سراغشان بروید و یک انگیزه قوی برای بازگشت به آن‌ها بدهید. این انگیزه قوی می‌تواند یک کارت هدیه، کد تخفیف یا استفاده رایگان از یک سرویس به مدت معلوم باشد.


23- به مشتریان و کاربران وفادار خود پاداش دهید.
مشتریان وفادار ضامن موفقیت و پایداری کسب و کار شما هستند. آن‌ها همواره واکنش مثبتی نسبت به ایمیل‌ها از خود نشان می‌دهند و بجز شما از هیچ کس دیگری خرید نمی‌کنند. به پاس همین وفاداری، شما باید از آن‌ها تقدیر کنید. می‌توانید به آن‌ها کد تخفیف یا کارت هدیه بدهید و حتی می‌توانید نمونه‌هایی از محصولات خود را به صورت رایگان برای آن‌ها ارسال کنید.


24- از عنصر شوخ ‌طبیعی استفاده کنید.
استفاده از عنصر شوخ طبیعی در ایمیل مارکتینگ نیز راهی خوب برای تعامل با مشتریان است. با شوخ طبعی می‌توان احساسات مخاطب را تحریک کرد و پیام شما نیز از سایر پیام‌های تبلیغاتی متمایز می‌شود. نگاهی به سوژه‌های روز شبکه‌های اجتماعی بی‌اندازید و ببینید که آیا می‌توانید از بین آن‌ها یک سوژه طنز برای ایمیل خود انتخاب کنید یا خیر.


25- ضربان قلب کاربران را بالا ببرید.
نوشتن عنوان و متن ایمیل به تخصص و تجربه بسیار زیادی نیاز دارد. نویسندگان با تجربه ایمیل‌ها می‌دانند که برای برانگیختن احساسات مخاطبان خود باید از چه کلمات و عنوان‌هایی استفاده کنند. شخصی‌سازی ایمیل یکی از روش‌های برانگیختن احساس است که در مورد آن صحبت کردیم. استفاده از کلماتی مانند «فقط» و «رایگان» نیز می‌تواند بنزین روی آتش احساسات کاربر باشد. در مجموع از هر کلمه‌ای که احساس می‌کنید می‌تواند توجه کاربر را بیشتر به خود جلب کند استفاده کنید.


26- دکمه‌های CTA را شفاف بنویسید .
 طراحی دکمه CTA یا دعوت به عمل یکی از مباحث بسیار مهم در ایمیل مارکتینگ است. طراحی این دکمه‌ها باید به نحوی باشد که کاربر را به سمت انجام عملی خاص سوق دهد. جدا از مباحث طراحی، متن نوشته شده برای CTA باید کاملا شفاف باشد و به کاربر بگوید که با کلیک کردن روی این دکمه چه چیزی در انتظارش است.


کلام آخر
در این مطلب  سعی کردیم بهترین ترفندهای حوزه ایمیل مارکتینگ را با شما به اشتراک بگذاریم. به شما اطمینان می‌دهیم که بکارگیری موارد گفته شده در بالا می‌تواند در رشد کسب و کارتان بسیار مفید باشد.
رفرنس:آژانس دارت

 
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.