6 ترفند استفاده از تایتل تگ برای بهبود رتبه و افزایش ترافیک

6 ترفند استفاده از تایتل تگ برای بهبود رتبه و افزایش ترافیک
بعد از خواندن تیتر این مطلب ممکن است از خود بپرسید که «آیا تایتل تگ هنوز هم در سئو موثر است؟» البته که هست. در این مطلب  قصد داریم 6 ترفند برای بهبود رتبه و افزایش ترافیک از طریق بهینه‌سازی تایتل تگ را با شما به اشتراک بگذاریم. در صورت استفاده صحیح از نکات ذکر شده در این مطلب، قطعا شاید بهبودهای قابل‌توجهی در رتبه و ترافیک سایت خود خواهید بود. با هم این ترفندها را مرور خواهیم کرد.

اعداد

استفاده از عدد در تایتل تگ‌ها یکی از روش‌های خوب برای افزایش ترافیک و بهینه‌سازی رتبه است. همین مطلبی که در حال خواندن آن هستید در تایتل تگ آن از اعداد استفاده شده است. به‌صورت طبیعی، کاربران وقتی در عنوان محتوا اعدادی را مشاهده کنند، توجه آن‌ها جلب می‌شود و روی لینک کلیک خواهند کرد. از دیدگاه روانشناسی به این موضوع «تعارض شناختی» می‌گویند. ذهن ما به‌گونه‌ای پرورش یافته است که چیزهایی را پیدا کند که خاص هستند. وقتی‌که شما نتایج جستجو را اسکن می‌کنید، اطلاعات زیادی به سمت شما منتقل می‌شود. بنابراین ذهن شما تلاش می‌کند تا چیزهایی از این اطلاعات را به چنگ آورد و اعداد دقیقا آن چیزی هستند که ذهن ما به‌خوبی می‌تواند آن‌ها را شناسایی کند. استفاده از اعداد در تایتل تگ باعث می‌شود که کاربران بیشتری به سمت محتوای شما جذب شوند.

تاریخ‌ها

علاوه بر اعداد، استفاده از تاریخ‌ها در تایتل تگ نیز می‌تواند توجه کاربر را به سمت خود جلب کند. برای مثال: «بهترین مطالب سئو وبلاگ آژانس بازاریابی دیجیتال دارت در سال 1396». از این طریق، کاربرانی که به دنبال مطالبی در یک تاریخ خاص می‌گردند، می‌توانند به‌آسانی به سایت شما هدایت شوند.
اگر از سیستم وردپرس و افزونه Yoast استفاده می‌کنید، می‌توانید به‌صورت اتوماتیک تایتل‌ تگ‌های خود را به‌صورت سالیانه یا ماه‌به‌ماه تنظیم کنید. البته این رویکرد برای تمامی موقعیت‌ها مناسب نیست، اما برای برخی کلمات کلیدی که به آن نیاز دارند بسیار کارساز است.

طول تایتل‌ تگ

طول تایتل تگ یکی از موارد بسیار بحث‌برانگیز در سئو است. وقتی‌که ما وارسی‌های مربوط به سئو را انجام می‌دهیم با دو نوع تایتل تگ مواجه می‌شویم. تایتل تگ‌هایی بیش‌ازحد کوتاه و یا تایتل تگ‌هایی که بیش‌ازحد بلند هستند. اگر تایتل تگ بیش‌ازحد کوتاه باشد، شکننده می‌شود و نمی‌تواند به‌خوبی مفهوم و منظور محتوا را به مخاطب منتقل کند. کاربران نمی‌توانند تایتل تگ‌های کوتاه را به‌درستی اسکن کنند و در نتیجه روی لینک شما در صفحه جستجو کلیک نخواهند کرد.
تایتل تگ بیش‌ازحد بلند نیز مشکلات مخصوص به خود را دارد. به‌صورت کلی سعی کنید به سراغ تایتل‌ تگ‌های بلند نروید و اگر قبلا از تایتل تگ‌های بلند استفاده کرده‌اید، سعی کنید حتما آن‌ها را کوتاه کنید. مطلوب‌ترین طول تایتل تگ چیزی بین 50 تا 60 حرف است. اگر خواستید که تایتل تگ‌های بلند خود را کوتاه کنید، در ابتدا یک تحقیق کلمات کلیدی را انجام داده و سپس بهترین کلمات کلیدی ممکن را در تایتل تگ کوتاه شده به کار ببرید.

اقدام به عمل

استفاده از کلماتی که کاربر را به سمت انجام عملی خاص دعوت می‌کنند یکی از بهترین روش‌ها برای جلب‌توجه است. شما می‌توانید در تایتل تگ‌های خود از کلماتی مانند خرید، دانلود رایگان، تخفیف ویژه و کلماتی از این دست استفاده کنید. هنگامی‌که از این کلمات استفاده می‌کنید، آ‌ن‌ها کمی هیجان بیشتری را نشان می‌دهند، زیرا نشان می‌دهد که کاربر قادر به انجام چیزی فراتر از کلمه کلیدی است. استفاده از چنین کلماتی می‌تواند نرخ کلیک پذیری را به میزان قابل‌توجهی افزایش دهد.

سوالات

تایتل تگ‌های سوالی هم ابزارهای مناسبی برای جلب‌توجه کاربران هستند. با پرسیدن سوال، می‌توانید نوعی حس کنجکاوی را در مخاطب به وجود بیاورید و آن‌ها را وادار کنید که روی محتوای شما در صفحه نتایج جستجو کلیک کنند.

کلمات کلیدی با ارجاع بالا

این مفهوم معمولا توسط افراد نادیده گرفته می‌شود، ولی یک مفهوم بسیار پیشرفته است. گاهی اوقات ما ممکن است صفحات خود را برای مجموعه‌ای از کلمات کلیدی بهینه‌سازی کنیم، ولی ترافیکی برای ما ارسال می‌شود از کلمات کلیدی دیگری نشات بگیرد. وقتی‌که افراد کلماتی را در باکس جستجو می‌نویسند و دقیقا همان کلیدی را در تایتل تگ می‌بینند، این می‌تواند شانس شما برای گرفتن بازدید را افزایش دهد.
بنابراین مهم است که سایت خود را نه‌تنها برای ترافیکی که قصد دارید بگیرید، بلکه برای ترافیک‌هایی که در حال حاضر دریافت می‌کنید نیز بهینه‌سازی کنید. وقتی‌که بتوانید این دو را پوشش دهید، می‌توانید از هر لحاظ قدرتمند‌تر باشید.
شما چه ترفندهای دیگری را برای بهینه‌سازی تایتل تگ‌ها می‌شناسید؟ منظر شنیدن نظرات شما هستیم.
رفرنس:آزانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.