5 روش برای بهبود نرخ تبدیل در شبکه‌های اجتماعی

5 روش برای بهبود نرخ تبدیل در شبکه‌های اجتماعی
شبکه‌های اجتماعی محل خوبی برای مکالمه با مخاطبان هستند، اما چگونه می‌توانیم از طریق این گفتگوها افراد را به مشتری تبدیل کرده و اهداف مالی و بازاریابی خود را محقق کنیم؟
در این مطلب 5 روش برای بهبود نرخ تبدیل در شبکه‌های اجتماعی آورده شده است که می‌توانید جهت افزایش هرچه بیشتر نرخ‌های تبدیل خود در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی از آن‌ها استفاده کنید.

اهداف را تعیین کنید، اما به اعداد دل‌خوش نباشید.

برای شروع، در ابتدا باید دیدی متفاوت با سایرین نسبت به نرخ تبدیل در شبکه‌های اجتماعی داشته باشید. افزایش و بهبود نرخ تبدیل در شبکه‌های اجتماعی شاید تا حدودی با فعالیت‌های رایج بازاریابی که شما در آن‌ها سعی در نشان دادن محصول به کاربر دارید تفاوت داشته باشد. در عوض، هدف شما می‌تواند تعامل با مشتریان، ایجاد ارتباط و ساخت وفاداری نسبت به برند باشد.
بنابراین این یک بازی اعداد نیست. یعنی داشتن هزاران دنبال کننده و طرفدار در شبکه‌های اجتماعی برایتان هیچ سودی ندارد، اگر هیچ‌کدام از این افراد با شما وارد گفتگو و تعامل نشوند. هدف شما باید این باشد که عده‌ای از این دنبال‌کنندگان را به سفیران و مدافعان برند خود تبدیل کنید و همچنین طرفدارانی واقعی در شبکه‌های اجتماعی به دست آورید. طرفدارانی که با شما تعامل دارند، مطالب شما را به اشتراک می‌گذارند و از برند شما در مقابل تخریب گران دفاع می‌کنند.

برای ایجاد ارتباط، صفحات فرود بسازید.

در باب مفید بودن صفحات فرود شبکه‌های اجتماعی می‌توان دلایل متعددی را ذکر کرد. یک دلیل می‌تواند این باشد که از طریق این صفحات می‌توانید بفهمید که فعالیت‌های شما در هر کانال تا چه حد مثمر ثمر بوده است. دلیل دومی که برای مفید بودن این صفحات می‌توان در نظر داشت این است که از طریق صفحات فرود می‌توانید یک رابطه شخصی را به‌صورت مستقیم با دنبال‌کنندگان خود در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کنید.
یک صفحه فرود شبکه‌های اجتماعی نوعی خوش‌آمد گویی به کاربر و روشی خوب برای تعامل عمیق‌تر است. برای مثال، در این صفحات می‌توانید بگویید که طرفداران و دنبال‌کنندگان شما در شبکه‌های اجتماعی چه تعداد هستند، لینک‌هایی را به بهترین محصولات، سرویس‌ها و محتواهای خود بدهید و یا حتی می‌توانید تخفیف‌های ویژه‌ای را برای بازدیدکنندگان از صفحه فرود در نظر بگیرید.
یک صفحه فرود شبکه‌های اجتماعی به افراد امکان می‌دهد تا بدانند از ارتباط با شما چه چیزی نصیبشان می‌شود و این دقیقا همان چیزی است که یک مشتری از برند محبوبش انتظار دارد.

از تصاویر زیبا و آراسته استفاده کنید.

اگر برای مدتی طولانی است که کاور صفحه خود در شبکه‌های اجتماعی مختلف را تعویض نکرده‌اید، اکنون زمان خوبی برای این کار است. شما می‌توانید از کاورها در شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر، فیس‌بوک، گوگل پلاس و لینکدین استفاده کنید.
تصاویر روش خوبی برای نمایش دادن شخصیت برند جهت تبدیل کردن مخاطبان به مشتری است. اما بیش‌تر از آن، تصاویر کاور می‌توانند کاربر را به سمت انجام عملی خاص و حتی خرید سوق دهند. این موضوع در یک تحقیق کاملا به اثبات رسیده است. استفاده از یک کاور واحد در تمامی شبکه‌های اجتماعی می‌تواند برندینگ را تقویت کرده و ارتباط افراد با شما، صرف‌نظر از شبکه‌اجتماعی که از آن استفاده می‌کنید، را راحت‌تر کند.
اما فقط تصاویر کاور نیست که توجه شما را نیاز دارد. همراه کردن پست‌ها در شبکه‌های اجتماعی با تصاویر زیبا و مرتبط نیز یکی دیگر از روش‌های خوب برای افزایش کلیک‌پذیری است که روی نرخ تبدیل نیز تاثیر دارد. یک تحقیق صورت گرفته توسط Convince and Convert نشان داد که استفاده از چندین پست تصویری در فیس‌بوک باعث افزایش تعداد کلیک‌ها تا 1290 درصد شده است. تحقیق مرکز Hubspot نیز مشخص کرد که اگر تصویر به توییت اضافه شود، لید جنریشن حدود 55 درصد افزایش می‌یابد.

از ویدئوهای بیشتری استفاده کنید.

شما در حال حاضر می‌دانید که ویدئو می‌تواند نرخ تبدیل را افزایش دهد. زیرا که بازدیدکنندگان زمان بیشتری را صرف آن کرده و برای خرید محصول نیز لینک‌ها را دنبال می‌کنند. ویدئوها نه‌تنها محلی خوب برای گنجاندن چندین CTA هستند، بلکه یکی دیگر از مزیت‌های دیگر آن‌ها این است که می‌توانید آن‌ها را در توییتر، پینترست و سایر شبکه‌های اجتماعی نیز پخش کنید..
هرچقدر که افراد زمان بیشتری را به تماشای ویدئوها در صفحه شما اختصاص دهند، آن‌ها بیشتر تمایل پیدا می‌کنند که لینک‌هایی را دنبال کرده و ببینند که شما چه چیزهای دیگری را ارائه می‌کنید.

محتوایی باکیفیت را در زمان درست ارائه دهید.

همه ما می‌دانیم که محتوا در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر در حال تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی و یا برگرداندن دنبال‌کنندگان و طرفداران به سایت خود هستید، باید هرچه در توان دارید را بکار بگیرید تا بهترین محتوای ممکن را خلق کنید. برای این کار، ترفندهایی در زیر آورده شده است:
  • بدانید که چه نوع محتوایی می‌تواند نرخ تبدیل را افزایش دهد.
  • هدلاین‌ها، سبک نوشتار محتوا و CTA ها را بهبود دهید.
  • از استراتژی‌های محتوایی سایر برندهای موفق الهام بگیرید.
  • محتواهایتان را بهینه‌سازی کنید.
  • محتواهایتان را مانند یک حرفه‌ای در سرتاسر فضای اینترنت منتشر کنید.
وقتی‌که محتواهایتان را آماده کردید، اکنون نوبت به زمان‌بندی انتشار آن‌ها می‌رسد. همیشه بهترین زمان را برای انتشار محتوای خود انتخاب کنید و مطمئن شوید که این محتوا در زمان درست به دست مصرف‌کننده می‌رسد.
همچنین انتخاب یک فرکانس مناسب برای انتشار محتوا نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر تعداد محتواهایتان پایین باشد، نمی‌توانید تاثیر زیادی روی مخاطب بگذارید و از طرف دیگر نیز اگر تعداد بالایی از محتوا را پست کنید، خطر غرق کردن مخاطبان در محتوا وجود دارد.
شما چه روش‌های دیگری را برای بهبود نرخ تبدیل در شبکه‌های اجتماعی سراغ دارید؟
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.