لزوم بهینه کردن هزینه های تبلیغاتی

لزوم بهینه کردن هزینه های تبلیغاتی
با اینکه تبلیغات یکی از بخشهای مهم هر کسب و کاری هست ولی لازم است هزینه هایی که در این بخش صرف می شود کمی سر و سامان داده شود و هزینه های اضافی کاهش پیدا کند. زیرا اگر تنها به فکر کاهش هزینه های تبلیغاتی و بازاریابی خود باشید باید آگاه باشید که موفقیت چندانی نمی توانید به دست بیاورید و یکی از مهم ترین بخشهای خود را از دست خواهید داد. پس لازم است به فکر بهینه کردن هزینه های تبلیغاتی خود باشید. بهینه کردن هزینه های تبلیغاتی به شما کمک می کند علاوه بر اینکه بتوانید به تبلیغات بپردازید بلکه با هزینه کم موفق به انجام این کار شوید. کاهش بسیاری از این هزینه های اضافی به شما کمک می کند کمتر دچار بحران مالی شوید و بودجه عظیمی را صرفه جویی کنید. به همین دلیل در این مقاله به ارائه استراتژیهای کاهش هزینه تبلیغاتی و بازاریابی پرداخته خواهد شد.

 استفاده از رسانه های رسمی

بر عکس آنچه که بسیاری از افراد تصور می کنند که تبلیغات در بازاریابی همیشه نتیجه مطلوبی در پی دارد ، می تواند یک نتیجه بر عکس نیز داشته باشد. همانطور که یک تبلیغات سعی دارد به جنبه های مثبت و کارآمدی یک محصول بپردازد و نظر مثبت مخاطبان و مشتریان را جلب کند ولی در عین حال می تواند از طرف مخاطبان و مشتریان مورد سوءظن قرار بگیرد. معمولاً افراد نسبت به کالایی که تبلیغ می شود می توانند دو حس متناقض پیدا کنند:

الف) افزایش رغبت برای خرید محصول
ب) عدم اعتماد به تبلیغات

بنابراین ممکن است بخش زیادی از بودجه شما در تبلیغ یک کالا از بین برود ولی نتیجه مورد نظر به دست نیاید. برای جلوگیری از این رویداد بهتر است از رسانه های رسمی که مردم نسبت به آنها اعتماد دارند برای تبلیغات استفاده کنید. از جمله این رسانه های رسمی می توان به شبکه های تلویزیونی ، رادیو ، روزنامه ها و مجلات اشاره کرد. مردم با این رسانه های رسمی بهتر از رسانه های غیر رسمی مانند شبکه های اجتماعی یا برگه های تبلیغاتی که در محل فروشها یا معابر عمومی توزیع می شود رابطه برقرار می کنند و اعتماد بیشتری به مطالب گفته شده در آنها دارند.

2) انتشار اخبار درون سازمانی

یک راه معتبر و قابل اعتماد بازاریابی می تواند انتشار اخبار مربوط به محصولات و تولیدات جدیدتان توسط شبکه های خبری باشد. مردم با شرکتی که اطلاعات بیشتری از آن دارند بهتر رابطه برقرار می کنند و می توانند اعتماد کنند. انتشار اخبار درون شرکت در شبکه های خبری معتبر می تواند یکی از موثرترین راه ها در بهینه کردن هزینه های تبلیغاتی باشد ، زیرا مردم بر اساس شناختی که دارند و اعتمادی که به دست می آورند محصولات شما را تهیه می کنند.

بنابراین لازم است ابتدا توسط رسانه های عمومی به معرفی خود بپردازید تا بتوانید اعتماد مخاطبان را با تکیه بر اعتبار این رسانه ها به دست بیاورید. این روش به شما در بهینه کردن هزینه های تبلیغاتی بسیار کمک خواهد کرد و در کنار تبلیغ و معرفی خود می توانید بسیاری از هزینه هایی که در شبکه ها و کانالهای دیگر صرف می کنید صرفه جویی کنید.
رفرنس:پارک بازاریابی ایران
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.