7 ترفند بازاریابی ایمیلی که حرفه‌ای‌ها باید بدانند.

7 ترفند بازاریابی ایمیلی که حرفه‌ای‌ها باید بدانند

این روزها مشتری‌ها می‌خواهند از روش‌های مختلف با کسب‌وکارها ارتباط برقرار کنند و بازاریابی ایمیلی نیز یکی از روش‌های ارتباط کسب‌وکار با مشتری است. اما مشتری قطعا دلش نمی‌خواهد ایمیل‌های غیر مرتبط و اسپم دریافت کند. ایمیل‌هایی که هیچ‌کدام از نیازهای مشتری در آن در نظر گرفته نشده است.

برای خلق یک کمپین بازاریابی ایمیلی موثر، ابتدا باید نیازها و تمایلات مخاطب خود را بشناسید و سپس از تمامی ترفندهای این حوزه آگاهی داشته باشید.در این مطلب ،7 ترفند بازاریابی ایمیلی که افرد حرفه‌ای معمولا از آن‌ها استفاده می‌کنند ذکر شده است. اگر شما نیز می‌خواهید یک کمپین بازاریابی ایمیلی حرفه‌ای داشته باشید، این مطلب را از دست ندهید:


1- گرفتن ایمیل‌ کاربران با فرم‌های OPT-IN دوتایی

استفاده از فرم‌های Opt-In دوتایی در سایت‌ها، وبلاگ‌ها، صفحات شبکه‌های اجتماعی و هر جایی که احتمال برخورد شما و مشتری وجود دارد یک ضرورت است. فرم‌های Opt-In دوتایی به سیستم‌هایی گفته می‎شود که یک درخواست تایید را به ایمیل آدرس ثبت شده ارسال می‌کند و از شخص می‌خواهد که کاری را انجام دهد که این کار معمولا کلیک کردن روی یک لینک است تا مالکیت شخص بر ایمیل احراز شود.

2- هر جایی که مشتریان هستند، شما هم باشید.

در جهان متصل کنونی، مشتریان می‌خواهند که از روش‌های مختلفی همچون ایمیل، شبکه‌های اجتماعی، موبایل و… با کسب‌وکار موردعلاقه خود ارتباط برقرار کنند. بنابراین کسب‌وکارها نیز باید محل‌های تجمع مشتریان خود را شناسایی کرده و در آنجا حاضر شوند. علاوه بر روش‌های سنتی برای دریافت ایمیل‌های کاربران، روش‌های جدید و منحصربه‌فردی نیز برای این کار وجود دارد. از جمله: قرار دادن یک فرم ثبت‌نام یا کتاب میهمان در سایت و اضافه کردن دکمه ثبت‌نام در خبرنامه به سایت و صفحه فیس‌بوک.

3- فقط روی ارائه اطلاعات مفید تمرکز کنید.

به این فکر کنید که کدام اطلاعات برای لیست ایمیلی شما مهم‌تر است و چگونه می‌توانید این اطلاعات را در خلاصه‌ترین شیوه ممکن به مخاطبان ارائه دهید. آدرس ایمیل تنها چیزی است که شما نیاز دارید، اما اگر درخواست اطلاعات بیشتری کردید، این درخواست باید به‌صورت انتخابی باشد و نباید کاربر را به دادن اطلاعاتی فراتر از ایمیل اجبار کرد. بعد از ثبت‌نام کاربر، می‌توانید از روش‌های مختلف، اطلاعاتی مانند محل زندگی، شغل و شماره تلفن او را بگیرید.

4- موضوع ایمیل را کوتاه و مختصر بنویسید.

موضوع ایمیل باید کمتر از 50 کارکتر باشد و این مقدار شامل اسپیس‌ها نیز می‌شود. بهترین سابجکت‌ها آن‌هایی هستند که دقیقا به مخاطب می‌گویند چه چیزی در این ایمیل نهفته است. موضوع باید تا حد امکان مختصر باشد و کاربر را به باز کردن ایمیل تشویق کند. از خودتان بپرسید آیا این موضوعی که نوشته‌ام می‌تواند این کار را انجام دهد یا خیر.

5- مثل انسان بنویسید.

به یاد داشته باشید که مشترکان ایمیلی شما نیز نشان هستند، بنابراین از نشان دادن شخصیت واقعی خود هراسی نداشته باشید. نوشتن خوب در بازاریابی بسیار مهم است و یکی از ترفندهای بازاریابی که می‌تواند در ایجاد ارتباط با مخاطبان تفاوت ایجاد می‌کند، این است که مانند یک انسان بنویسید. لحن نوشته‌های خود را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که حس ربات بودن را در مخاطب القا نکند. شخصی‌سازی در بازاریابی ایمیلی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

6- با یک CTA شفاف، برندسازی کنید.

مطمئن شدن از برندسازی خوب بدنه ایمیل، مرتبط بودن محتوا و استفاده از لینک‌های CTA شفاف از جمله مواردی که در بازاریابی ایمیلی باید همیشه مدنظر داشته باشید. این لینک‌های مهم را همیشه باید رهگیری کرد تا کسانی که روی این لینک کلیک می‌کنند و کسانی که این کار را انجام نمی‌دهند را در آینده بتوان هدف قرار داد.

7- روی دستگاه‌های موبایل تمرکز کنید.

ایمیل امروزه دیگر فقط به دستگاه‌های کامپیوتر محدود نمی‌شود و محتوای موبایلی در گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها نیز به سرعت هرچه‌تمام‌تر در حال فراگیر شدن است. بنابراین باید مطمئن شوید که ایمیل‌هایتان در دستگاه‌های مختلف مانند گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و حتی ساعت‌های هوشمند چگونه نمایش داده می‌شود.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.