5 ترند که آینده بازاریابی محتوایی را تشکیل می‌دهند.

5 ترند که آینده بازاریابی محتوایی را تشکیل می‌دهند
از ایجاد تا توزیع، فناوری‌های جدید بازاریابان را قادر می‌سازد تا مسیرهای جدیدی را برای جذب مصرف کنندگان ایجاد کنند. برندهای هوشمند به دنبال درک این نکته هستند که مخاطبان چگونه محتوا را مصرف می‌کنند.
اتخاذ تکنیک های جدید، بازاریابان و کسب و کارهایشان را از منحنی پیش خواهد انداخت. در ادامه 5 ترند بازاریابی محتوایی ذکر شده‌اند که به عقیده متخصصان، شرکت‌ها باید در هنگام مشخص کردن استراتژی‌های سال آینده خود، آن‌ها را مدنظر داشته باشند.

مصرف‌کنندگان را در واقعیت مجازی غرق کنید.

واقعیت مجازی (VR) در حال حاضر در کسب و کارهایی مانند املاک و مستغلات، سرگرمی و ورزش مورد استفاده قرار می‌گیرد. فناوری واقعیت مجازی این فرصت را برای کسب و کارها ایجاد می‌کند تا محتوای غوطه‌ور را نیز در استراتژی بازاریابی محتوایی خود بگنجانند. شرکت‌های فناوری و رسانه‌ای مانند سونی، فیسبوک و اپل نه تنها در واقعیت مجازی، بلکه در فناوری واقعیت افزوده نیز سرمایه‌گذاری‌های زیادی را انجام داده‌اند. براساس برآوردها، هزینه صرف شده روی دو فناوری واقعیت افزوده و مجازی در سال 2017 به 3 میلیارد دلار می‌رسد. این آمار و ارقام نشان می‌دهد که بازاریابان نیز باید به سمت این دو ترند حرکت کنند و محتواهای بهینه‌سازی شده‌ای برای آن داشته باشند.

استفاده از هوش مصنوعی در محتوا

در عصری که به عنوان عصر انفجار محتوا شناخته می‌شود، استفاده از هوش مصنوعی می‌تواند فرآیند تولید محتوا را پیشگویانه، شخصی‌تر و سازنده‌تر کند. با استفاده از هوش مصنوعی می‌توانید در کمترین زمان، میلیون‌ها قطعه محتوا را تحلیل کرده و قابل جستجو کنید. هوش مصنوعی باعث می‌شود تا بتوانید براساس اهداف کمپین‌های خود، افراد اینفلوئنسر را به راحتی پیدا کنید و عملکرد کمپین را نیز به دقت زیرنظر داشته باشید.

ایجاد محتوای با کیفیت از طریق تبلیغات بومی

تبلیغات بومی در نسل بعدی استراتژی محتوا نقش مهمی ایفا خواهد کرد. مگن جیمز، استراتژیست محتوا در MGID، معتقد است مصرف کنندگان بین بازاریابی محتوا و تبلیغات بومی، شکاف باریکتری را در پیش روی خود خواهند دید.
جیمز گفت: “سیاست های سخت تر تبلیغاتی از غول‌های فنآوری مانند فیس بوک، همراه با افزایش درک مصرف‌کنندگان که به تبلیغات ضعیف پاسخ نمی‌دهند، تبلیغات بومی را مجبور خواهد کرد تا خود را از سایر اشکال بازاریابی متمایز کند. تبلیغات بومی هوشمند در حال تبدیل شدن به یکی از بزرگترین روش‌های توزیع محتوای سطح بالا در جهان است که نرخ تبدیل بالایی را نیز به همراه خود خواهد داشت.

ایجاد تعاملات معتبر از طریق لایواستریم

نتایج یک تحقیق صورت گرفته توسط Social Bakers مشخص کرد که پست کردن یک ویدئو می‌تواند تا 135 درصد دسترسی ارگانیک به مخاطب را افزایش دهد. همچنین بازدیدکنندگان حدود 8 دقیقه بیشتر صرف مشاهده ویدئوهای زنده می‌کنند. باید گفت که ویدئو آنلاین در حال تبدیل شدن به هسته محتواهای آنلاین است. در سال 2019، محتواهای ویدئویی، 80 درصد از کل مصرف اینترنت جهانی را به خود اختصاص خواهند داد.
Stanislav Glukhoedov، مدیرعامل و موسس prosense، بر این عقیده است که ویدئوهای زنده یا لایواستریم می‌تواند باعث ایجاد یک تعامل نزدیک شود که مشتریان می‌توانند سوالات خود را بپرسند و در لحظه نیز پاسخ آن‌ها را دریافت کنند. به گفته آقای Glukhoedov، طبیعت تعاملی ویدئوهای زنده حس تعامل بیشتری را به مشتریان منتقل می‌کند که تجربه‌های سنتی مانند وبلاگ و پست‌های وبلاگی از ارائه آن ناتوان هستند.

توسعه و داستان‌سرایی با کمپین‌های بازاریابی اینفلوئنسر

افراد به طور طبیعی تمایل دارند یک محصول را بر اساس توصیه دوستان، خانواده یا حتی غریبه ها خریداری کنند و توصیه‌های کارشناسان یا توصیه‌های مستقیم از طرف برند کمترین تاثیر را در افزایش تمایل آن‌ها به خرید دارد. اینفلوئنسرهای آنلاین یک صدای قابل اعتماد هستند و به عنوان پل بین برندها و مصرف کنندگان عمل می کنند. این افراد جامعه‌ای از فالوورهای وفادار را ایجاد کرده‌اند که می‌توانند به خوبی به پست‌های منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی پاسخ دهند و در نتیجه نوع جدیدی از تعامل در صنعت به وجود می‌آید.
بنابراین جای تعجب ندارد که استوری‌ها در سرویس‌هایی مانند اینستاگرام و اسنپ چت جای خود را باز کرده‌اند و میلیون‌ها کاربر از آنها استفاده می‌کنند. این دست از محتواها معمولا تعامل بسیار بالایی را نیز به همراه دارند.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.