Sitelinks چیست و چگونه تنظیم میشود؟

Sitelinks چیست و چگونه تنظیم میشود

Sitelinks که به فارسی « پیوندهای سایت » گفته میشود عبارت از لینکهای بسیار پربیننده و مهم میباشد که توسط روبات گوگل تشخیص داده شده و هنگام جستجو (چه صفحه اصلی چه سایر صفحات) زیر سایت نمایش داده میشود.

این ویژگی به کاربران کمک می کند تا بهتر بتوانند به بخش های مهم یک وب سایت دسترسی پیدا کنند.

 مثال:

site links وب 24

Sitelinks چه سودی میرساند؟

Sitelinks به کاربران شما کمک میکند تا هنگام جستجو به بخشهای مختلف سایت شما سریع تر دسترسی پیدا کنند. مثلا اگر کسی خواسته باشد تا وارد بخش سئو سایت وب 24 شود با جستجوی وب 24 در گوگل و کلیک روی بازی به راحتی میتواند وارد این بخش شود. لینک های نمایش داده شده در سایت لینکس بر اساس اولویت کلیک کاربران و علایق آنها نمایش داده می شود.

Sitelinks چگونه تنظیم میشود؟

به صورت مطلق گوگل راهی برای ارسال آدرس جهت قرار گرفتن در Sitelinks در حال حاضر معرفی نکرده است، زیرا این کار به صورت خودکار به تشخیص روبات گوگل انجام میشود، اما شما با مواردی که معرفی میکنیم به راحتی میتوانید روبات گوگل را در انتخاب لینکها جهت نمایش در Sitelinks کمک کنید و به نتیجه مطلوب دست یابید!

  • لینکهای مورد نظر باید به صورتی باشد که در تمام صفحات سایت نمایش داده شود.
  • لینکهای مورد نظر بهتر است در قسمت فوقانی سایت (Navigation) قرار بگیرد.
  • لینکهای مورد نظر باید نسبت به سایر لینکها، لینکهای ورودی زیادتری داشته باشند.
  • لینکهای مورد نظر باید Index باشند.

    تنظیم کردن Sitelinks سایت

 

دقت داشته باشید که انجام هرگونه تغییرات در Sitelinks حداکثر 90 روز زمان خواهد برد. ضمن اینکه امکان Demote کردن لینک ها در این بخش در سال 2017 از امکانات گوگل حذف گردید، به این دلیل که گوگل اعلام کرد به توانایی رسیده که 100% لینک های نمایش داده در این بخش بهترین گزینه ها برای کاربر است و به همین دلیل دیگر نیازی به این گزینه نخواهد بود.

چرا برای از لینکها کوچک نمایش داده می شود؟

در برخی از مواقع ممکن است گوگل به این قطعیت نرسیده باشد که نام برندی که جستجو می شود دقیقا متعلق به یک سایت است، به همین دلیل ممکن است site links برای دو سایت به صورت همزمان نمایش داده شود و یا سایت لینکز ها به صورت کوچک نمایش داده شوند. برای سایت هایی که برند آنها مشخص است، این اتفاق به صورت کامل خواهد افتاد.

در برخی از مواقع ممکن است نمایش سایت لینکز، برای کلمات تجاری اتفاق بیفتد، این موضوع به دلیل استفاده بیش از حد لینکهای ورودی به یک سایت است.

رفرنس:سئو 24

 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.