راهنمای صفر تا صد توسعه برند شخصی در لینکدین

راهنمای صفر تا صد توسعه برند شخصی در لینکدین
بازاریابی شبکه های اجتماعی صرفا محدود به اینستاگرام، توئیتر یا تلگرام نیست. امروزه لینکدین بین شرکت‌ها و افراد شاغل بسیار حائز اهمیت و کاربردی است. در این بین بسیاری از افراد تمایل دارند به توسعه فعالیت‌های برندینگ در لینکدین بپردازند و با توسعه برند شخصی در لینکدین به یک اینفلوئنسر مطرح در صنعت و حوزه تخصصی خودشان مبتنی بر یک استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی هدفمند تبدیل شوند. ما در این مطلب به شما نکات طلایی توسعه برند شخصی در لینکدین را معرفی خواهیم کرد.

توسعه استراتژی محتوایی برای توسعه شخصی در لینکدین

توسعه برند شخصی در لینکدین علاوه بر اینکه نرخ بازدید از پروفایل شما را افزایش می‌دهد، به شما اجازه می‌دهد تا در صنعت و کسب و کار تخصصی خودتان، به یک فرد پیشرو تبدیل شوید. اما بدون برخورداری از یک استراتژی بازاریابی محتوایی هوشمندانه این امر ممکن نیست. لینکدین این فرصت را برای شما فراهم می‌کند با تهیه و تولید مقالات و محتوای تخصصی مرتبط با کسب و کارتان با کمترین هزینه در چشم باشید و برند شوید. اطلاعات ارزشمند و مرتبط روزانه با توجه به پرسونای مخاطب هدف به شما اجازه می‌دهد با متخصصین و افراد حرفه ای بسیار ارزشمندی ارتباط برقرار نمایید و فرصت‌های همکاری مناسبی را در حوزه کاری پذیرا باشید.

تولید محتوا و انتشار آن بر اساس یک تقویم محتوایی منظم و پایدار امکان ایجاد برند شخصی و قابل اعتماد را در بین گروه‌های تخصصی و کاری ممکن می‌سازد. همچنین شما می‌توانید با به اشتراک گذاری پست‌ها و مقالات جذاب سایر اینفلوئنسرها فالوورهای زیادی را برای توسعه برند شخصی در لینکدین جذب نمایید.
بعلاوه، سعی کنید آخرین اخبار و ترند صنعت خود را منطبق با یک تقویم محتوایی هوشمندانه و منظم به دست مخاطبین هدف خود برسانید و شخصیتی آگاه و مطلع را برای توسعه برند شخصی در لینکدین برای دیگران به نمایش بگذارید.

سه شنبه‌ها روز طلایی انتشار پست در لینکدین با بیشترین میزان نرخ تعامل
طبق بررسی‌های انجام شده بر روی بیش از 3000 پست در لینکدین نکات جالبی بدست آمده است که عبارتند از:
  • پرهیز از نوشتن پست‌های سوالی به دلیل عملکرد ضعیف در لینکدین
  • نوشتن پست‌های به سبک لیست مانند لیست افراد موفق مرتبط با صنعت خود
  • استفاده از عنوان‌های شامل کلمه کلیدی «چگونه» – مقالات به سبک How to
  • تعیین 5 زیر عنوان اصلی برای مقاله یا پست خود برای جذب بیشتر فالوور و افزایش میزان بازدید پست
  • تولید محتوای بلند در بازه کلمات 1900 تا 2000 کلمه به عنوان یک مقاله ارزشمند در لینکدین برای کسب بیشترین میزان بازدید، لایک، کامنت و به اشتراک گذاری در جوامع تخصصی مرتبط با برند شخصی شما.
  • به اشتراک گذاری پست لینکدین خود در سایر شبکه‌های اجتماعی برای توسعه برند شخصی در لینکدین و افزایش ترافیک ورودی پروفایل از سایر شبکه های اجتماعی

برای توسعه برند شخصی در لینکدین سبک خودتان را داشته باشید.

شما می‌توانید یک مقاله را با عناوین مختلف تهیه کنید و با لینک‌های یونیک Bitly آنها را منتشر نمایید و نرخ کلیک خوری هر یک را بررسی کنید تا به یک الگوی مشترک و سبک مشخص برای تولید محتوای اختصاصی و مرتبط با پرسونای برند شخصی خود دست یابید. این سبک امضای برند شخصی شما در لینکدین خواهد بود از اینرو نوشته‌ها، لحن صحبت، هشتگ‌های کلیدی و موضوعی، تصاویر و همه این نکات ریز جزئی از برند شخصی شما خواهد بود.

بده بستان توصیه نامه

توصیه نامه یا endorse  کردن مهارت و تخصص توسط دیگران یکی از شیوه‌های سودمند و تاثیرگذار توسعه برند شخصی در لینکدین است. از مدیران یا همکاران خود بخواهید برای شما توصیه نامه (Recommendation) بنویسند. تخصص‌های خود را به صورت کاملاً همسو با استراتژی توسعه برند شخصی در لینکدین به پروفایل خود بیفزایید تا افراد و شبکه ارتباطی شما مهارت‌های شما را تایید نمایند.

قدرت بازاریابی ویدئویی برای توسعه برند شخصی در لینکدین

لینکدین با افزودن قابلیت به اشتراک گذاری ویدئو در مسیر بازاریابی ویدئویی گام مهمی نهاده است. به پروفایل خود در لینکدین ویدئو بیفزایید تا بتوانید تجربیات خود را به صورت ویدئویی به عنوان یک برگ برنده در مقایسه با سایر رقباء خود در صنعت مرتبط منتشر کنید. ویدئو شما باید کوتاه، شفاف و آموزنده باشد. موضوع ویدئو می‌تواند در مورد خودتان، محصول یا کسب و کار شما باشد. برای این هدف می‌بایست به اصول طراحی حرفه ای یک پست در شبکه های اجتماعی تسلط یافت و با بازاریابی محتوای ویدئویی به یک اینفلوئنسر بزرگ ویدئو محور تبدیل شد.

محتوای ویدئویی امروزه به یکی از شگفت انگیزترین ابزارهای تولید محتوای تعاملی برای توسعه برند شخصی در لینکدین تبدیل شده است.

در دل موتور جست و جو لینکدین جا خوش کنید.

لینکدین در بین راه کارهای بازاریابی شبکه های اجتماعی به عنوان یک موتور جست و جو هوشمند و ارزشمند مطرح می‌باشد. از اینرو می‌بایست برای توسعه برند شخصی در لینکدین، پروفایل خود را در راستای افزایش میزان نمایش در نتایج جست و جو افراد مطابق با اصول سئو بهینه‌سازی نمایید. پروفایل خود را کاملا هدفمند تکمیل کرده و از کلید واژه‌ها و شرح مرتبط و همراستا با استراتژی توسعه برند شخصی در لینکدین استفاده کنید و با تولید محتوای ارزشمند و منطبق با اصول سئو، پروفایل خود را به روز نگه دارید. به طور مثال William Arruda از آن دسته افرادی است که توانست با توسعه برند شخصی خود بسیاری از شرکت‌ها را مجبور کند بر روی برند وی سرمایه گذاری کنند.

افزایش هواداران و فالوورها

یکی از شیوه‌های توسعه برند شخصی در لینکدین توسعه فالوورها و هوادار در صنعت یا حوزه کاری تخصصی شما می‌باشد که در بازاریابی شبکه های اجتماعی می‌بایست تکنیک های طلایی افزایش فالوور را برای تبدیل شدن به یک رهبر چریکی به خوبی بدانید و کمپین تبلیغاتی خود را برای توسعه برند شخصی در لینکدین اجرا نمایید. به صفحه رسمی کسب و کارهای مرتبط با برند شخصی خود در لینکدین مراجعه کنید و فالوورهای آنها را رصد کنید و هر یک از آنها را به شبکه ارتباطی خود بیفزایید تا یک شبکه گسترده، کاملاً مرتبط و تخصصی و متناسب با استراتژی توسعه برند شخصی در لینکدین خود ایجاد نمایید.

توسعه برند شخصی در لینکدین زیر ذره بین شاخص های پایش عملکرد

با توسعه تلاش‌های خود در زمینه توسعه برند شخصی در لینکدین می‌بایست هر روز وضعیت سلامت و رشد میزان آگاهی برند خود را مطابق با شاخص های پایش عملکرد به صورت منظم رصد نمایید. لینکدین اطلاعات آماری ارزشمندی را هر روز با توجه به فعالیت‌های صورت گرفته بر روی پروفایل شما ارائه می‌دهد. به طور مثال هر روز می‌توانید میزان بازدید آماری از پست‌های محتوایی خود، تعداد لایک، کامنت یا منشن پایین آنها را مشاهده کنید و متوجه شوید که بیشترین بازدیدکنندگان پست‌های شما از چه شرکت‌هایی و با چه عنوان‌های شغلی بوده‌اند و بیشترین ترافیک ورودی پروفایل شما از چه موقعیت‌های مکانی می‌باشد.

نرخ رشد ارتباطات، تعداد پیام‌های دریافتی، تعداد فالوورها، میزان رشد بازدید از پروفایل، میزان به اشتراک گذاری پست‌ها توسط دیگران، میزان درآمد بدست آمده از فرصت‌های همکاری و پروژه‌های اخذ شده و سایر موارد باید هر روز پایش و بررسی شوند تا بتوانید وضعیت موفقیت توسعه برند شخصی در لینکدین را مطابق با استراتژی و برنامه اجرایی خود ارزیابی کنید.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.