چرا سئو به محتوای زیادی نیاز دارد؟

چرا سئو به محتوای زیادی نیاز دارد
سئو و بازاریابی محتوایی در عین تفاوت‌ها، در برخی بخش‌ها نیز کاملا با یکدیگر هماهنگ هستند و در یک راستا عمل می‌کنند. برخی از افراد بر این باور هستند که سئو و بازاریابی محتوایی باید کاملا جدا از یکدیگر به پیش بروند. اما این تصور کاملا غلط است و می‌تواند موفقیت کمپین‌های شما را با شک و تردید مواجه کند. هم سئو و هم بازاریابی محتوایی در کنار یکدیگر برای افزایش ترافیک ورودی به سایت مهم هستند. به زبان ساده‌تر، سئو و بازاریابی محتوایی دو روی یک سکه به حساب می‌آیند.
فرآیند افزایش ترافیک سایت امروزه دستخوش تغییراتی شده است و دیگر مانند گذشته روش‌هایی مانند ساخت لینک یا اضافه کردن کلمات کلیدی نمی‌تواند چندان کارساز باشد. گوگل اکنون روی کیفیت محتوا حساب ویژه‌ای باز کرده و عبارت «محتوا پادشاه است» نیز شاهدی بر این مدعاست. اگر محتوای خوبی در سایت خود نداشته باشید، نمی‌توانید رتبه خوبی در گوگل بگیرید.
از طرف دیگر، برای اینکه افراد بتوانند محتواهای خوب شما را پیدا کنند، باید یک استراتژی سئو را به‌عنوان پشتیبان در کنار خود داشته باشید. حتی اگر بهترین و ارزشمندترین محتواهای جهان را بنویسید، ولی گوگل سایت شما را به‌عنوان سایتی نبیند که ارزشی خاص را به کاربران ارائه می‌دهد، محتواهای تولیدی شما هیچ ارزشی نخواهند داشت.

چرا سئو و بازاریابی محتوایی تفاوت دارند؟

همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره کردیم، سئو و بازاریابی محتوایی دو فرآیند مختلف هستند. می‌توانید تفاوت اصلی بین این دو را به این صورت توصیف کنید: سئو محدود و فنی است، درحالی‌که بازاریابی محتوایی گسترده و جامع است.
درحالی‌که این توصیف ممکن است این‌گونه تداعی کند که سئو و بازاریابی محتوایی کاملا با یکدیگر تفاوت دارند، اما هر دو آن‌ها در کنار هم کارآمد و یکپارچه هستند.

محل تلاقی سئو و بازاریابی محتوایی

درحالی‌که تفاوت‌های بسیاری بین سئو و بازاریابی محتوایی وجود دارد، اما محل‌هایی نیز هستند که این دو با یکدیگر هم‌پوشانی پیدا می‌کنند. بهره بردن از این هم‌پوشانی و استفاده از آن برای سایت یکی از سریع‌ترین روش‌هایی است که می‌توانید افراد را برای بازدید به سایت خود بکشانید. بیایید ببینیم که سئو و بازاریابی محتوایی در کدام محل‌ها با یکدیگر هم‌پوشانی پیدا می‌کنند:

می‌توانید با سئو و محتوا برای صفحات جدید رتبه بگیرید: سئو یعنی کسب رتبه‌های بالاتر در جستجوها و این مهم بدون تولید محتواهای جدید و باکیفیت به دست نمی‌آید. اگر صفحات جدیدی در سایت خود می‌سازید، شما درواقع یک فرصت برای رتبه گرفتن و جذب افراد در اختیار دارید. ساخت صفحات جدید به هدف گرفتن کلمات کلیدی بیشتر نیز کمک می‌کند. البته به یاد داشته باشید که هرگز نباید کیفیت را قربانی کمیت کنید.
می‌‌توانید کلمات کلیدی را با محتوا بهینه‌سازی کنید: استفاده از کلمات کلیدی در محتوا به شما اجازه می‌دهد تا به طیف گسترده‌تری از مخاطبان دسترسی پیدا کنید. نکته کلیدی در اینجا، استفاده طبیعی از کلمات کلیدی در محتواست.
محتوای باکیفیت به سایت شما اتوریتی می‌دهد: دریافت رتبه‌های بالا در موتورهای جستجو به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که یکی از این فاکتورها، کیفیت محتواهایی است که شما می‌نویسید. همان‌طور که از محتوا برای کلمات کلیدی و به دست آوردن مخاطبان جدید استفاده می‌کنید، می‌توانید رتبه‌های بالاتری در موتورهای جستجو به دست آورید و اتوریتی سایت خود را نیز افزایش دهید.

چرا هم‌پوشانی سئو و بازاریابی محتوایی مهم است؟

بسیاری از مالکان وب‌سایت‌ها به طرز سخت‌گیرانه‌ای روی یک طرف سکه سئو/بازاریابی محتوایی تمرکز می‌کنند و طرف دیگر سکه را از یاد می‌برند. سئو و بازاریابی محتوایی در کنار هم عناصری مهم را به چرخه بازاریابی آنلاین وارد می‌کنند و شما برای رشد کسب‌وکار خود به هردوی آن‌ها نیاز دارید. البته منکر این نمی‌شویم که پیش بردن هم‌زمان سئو و بازاریابی محتوایی سخت است و بسیاری از افراد نیز به همین دلیل قید آن را می‌زنند.
سئو به محتوای زیادی برای رشد نیاز دارد. گوگل نمی‌خواهد یک وب‌سایت راکد و بدون تغییر را ببیند. گوگل می‌خواهد ببیند که شما مداوم در حال ساخت محتواهای قوی، مفید و مرتبط هستید تا بتوانید برای هر جستجو، بهترین نتیجه را به دست دهید.

ایجاد یک تعادل

همان‌طور که بارها و بارها اشاره کردم، نکته کلیدی در اینجا آن است که از سئو و بازاریابی محتوایی به‌صورت همگام و هماهنگ با یکدیگر استفاده کنید. سئو به محتوای زیادی نیاز دارد، اما این به این معنی نیست که شما باید تمام تخم‌مرغ‌های خود را در سبد یکی از جنبه‌های بازاریابی آنلاین قرار دهید.
شاید وبلاگ‌ها آن چیزی نباشند که شما اکنون به آن نیاز دارید. شاید شما باید تولید محتواهای بلند و همیشه‌سبز را در دستور کار خود قرار دهید. شاید لازم باشد قبل از اینکه به ساخت لینک اقدام کنید، یک به‌روزرسانی از روابط کاربری سایت خود داشته باشید.
بخش‌های متحرک زیادی در اینجا وجود دارد و به همین دلیل نیز هست که شما باید به دنبال ایجاد یک تعادل بین دو مبحث فوق‌العاده مهم باشید. در ابتدا باید هدف پشت سایت خود را شناسایی کنید. اگر می‌خواهید که فقط کاربران بیشتری را جذب کنید، تمرکز خود روی تاکتیک‌هایی از سئو قرار دهید که بازدیدکنندگان را به سایت شما می‌کشانند. اما اگر به دنبال نرخ تبدیل بالاتر و بیشتر هستید، بازاریابی محتوایی باید برای شما در اولویت باشد. اما به صورت کلی، هر دو هدف، یعنی هم جذب کاربر و هم تبدیل کردن آن به مشتری، باید در دستور کار شما قرار بگیرد.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.