دور شدن از مشتریان با کاهش هزینه هاى فروش

دور شدن از مشتریان با کاهش هزینه هاى فروش
وقتى آشفتگى بازار بسیار آزار دهنده است ، مدیریتى که مدام هزینه و سودآورى حاصل از معامله با مشتریانش را ارزیابى نمى کند ، نقدینگى و نهایتاً سهم بازار را از دست مى دهد .
مطالعات نشان داده اند که در حال حاضر تنها دو تا چهاردرصد مردم در بازارها مشغول خرید محصولات یا خدمات عرضه شده هستند . بدین معنى که ٩6 تا ٩٨ درصد مردم آن هایى هستند که امروز خرید نمى کنند ، اما بالاخره روزى براى خرید مایحتاجشان وارد بازارها خواهند شد .
وقتى شرایط سخت بشود ، طبیعى است که به مشتریان جدید ، خدمات تبادلى ارائه بدهیم که همین الان آماده ى خرید کردن بشوند . اما به خاطر داشته باشید مشترى هاى تبادلى در جست و جوى بهترین محصولات و خدمات با قیمت ارزان به سمت شما مى آیند ، بنابراین ممکن است به همین علت هى شما را ترک کنند ، حتى خیلى سریع تر از پیش ، و این بار هم به دنبال کالاهایى مى روند که کمى از محصولات شما ارزان ترند .

مصرف کنندگان ارتباطی

مدیریتى که از سرمایه گذارى روى مصرف کنندگان ارتباطى چشم پوشى مى کند ، یعنى کسانى که در جستجوى نام هاى تجارى مطمئن یا تخصصى هستند و تصمیم گیرى شان چندان تحت تأثیر قیمت نیست ، دیر یا زود آینده ى شرکت را به خطر خواهند افکند .
این مسئله مخصوصاً وقتى خطرناک مى شود که به تحقیقات مستندى توجه کنیم که آشکار کرده که بسیارى بازارها این طور هستند که درصد کمى از مشتریان ، درصد بالایى از کل فروش را به همراه مى آورند . مثلاً ، کسى که روزانه هشت کوکا مى نوشد بسیار از سودآورتر از کسى است که در ماه هشت کوکا مى نوشد و بیش تر لایق توجه شرکت است .

ارزیابی فروش در بحران اقتصادی

مطالعات نشان داده اند که روابط غیر سودآور و مشتریان تبادلى بایستى طى بحران اقتصادى مجدداً ارزیابى شوند . وقتى شرق آسیا در ١٩٩٧ به بحران نقدینگى تن داد ، خطوط هواپیمایى سنگاپور سودآورى اش را با کاهش مسیرهاى کوتاه و سرمایه گذارى ٣٠٠ میلیون دلارى براى ترمیم کسب و کارش و ارائه ى خدمات به مسافران درجه ى یک حفظ کرد .
خطوط هواپیمایى سنگاپور با سرمایه گذارى روى مسافران پرمنفعتش ، مزیت رقابتى در خور توجهى به دست آورد ؛ با این که شرکت ، مسیرهاى کوتاهش را کاهش داده بود ، این امر منجر به کاهش مشتریان ارتباطى اش نشد . علاوه بر این ، تنها به این علت که ممکن است اقتصاد کند باشد ، مدیریت نمى تواند تهدید تازه واردان به صنعت یا احتمال وجود محصولات تقلیدى را ، که مشتریانش را مى فریبند ، نادیده بگیرد.
رفرنس:مارکتینگ ایران تلنت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.