رشد بازاریابی مستقیم

رشد بازاریابی مستقیم
رشد بازاریابی مستقیم از مجرای کانال های سنتی دارای رشدی بسیار سریع است، رشد بازاریابی شبکه ای حالت انفجاری دارد. رشد بازاریابی مستقیم به عنوان یک واکنش برابر واقعیت های جدید بازاریابی داده می شود.

فروش از مجرای کانال های سنتی بازاریابی مستقیم

فروش از مجرای کانال های سنتی بازاریابی مستقیم (دفترچه فهرست بها یا کاتالوگ، فروش از طریق پست و فروش از طریق تلفن) شاهد رشد سریعی بوده است. در حالی که رشد فروش خرده فروشی در ایالات متحده ی آمریکا سالانه حدود 3 درصد است.
فروش از طریق ارسال دفترچه ی فهرست بها (کاتالوگ) و پست مستقیم رشدی برابر 7 درصد دارد. این نوع فروش ها شامل فروش به بازار مصرف (50 درصد)، فروش بین شرکت ها (29 درصد) و اقدام های سازمان های خیریه جهت گرفتن هدیه، اعانه و کمک های مالی (21 درصد) می شود.

رشد بازاریابی شبکه ای

در حالی که بازاریابی مستقیم از مجرای کانال های سنتی دارای رشدی بسیار سریع است، رشد بازاریابی شبکه ای حالت انفجاری دارد.
امروزه بیش از 30 درصد از 97 میلیون خانوار آمریکایی یک دستگاه رایانه ی شخصی دارد. در بازار مصرف، رشد فزآینده ی بازاریابی مستقیم به عنوان نوعی واکنش به حساب می آید که در برابر واقعیت های جدید بازاریابی داده می شود. طبقه زدایی بازار باعث شده است که تعداد زیادی منابع ویژه یا بازارهای خاص بدست آید که هر یک دارای سلیقه و خواسته های ویژه می باشد.
بازاریابی مستقیم برای فروشندگان این امکان را به وجود می آورد که تمام توجه خود را بر «خُرد بازارهایی» متمرکز نمایند که می توانند اقلامی درخور نیازها و خواسته های مصرف کنندگان ویژه عرضه نمایند.

سایر روندهایی که باعث رشد بازاریابی مستقیم شده اند.

همچنین روندهای دیگری هم موجب افزایش رشد بازاریابی مستقیم در بازار مصرف شده اند:
  • بالا رفتن هزینه های مسافرت یا رانندگی
  •  راه بندان های وحشتناک
  • هزینه های سرسام آور توقفگاه ها
  •  نبودن وقت
  • کمبود نیروی کمکی برای خرده فروشی ها 
  • و وجود صفهای طولانی در برابر صندوق فروشگاه های زنجیره ای
باعث شده اند که مصرف کنندگان ترجیح دهند خریدهای خود را در خانه انجام دهند.

مصرف کنندگان در برابر بازاریابی های مستقیم و بهره مند شدن از خدمات تلفن های مجانی و نسبت اینکه فروشندگان آماده اند در تمام مدت 24 ساعت، در 7 روز هفته سفارش دریافت کنند و به تعهدات خود پای بند بمانند، واکنش مناسب نشان داده اند.
سازمان های خدمات پستی مانند «فدرال اکسپرس»، «ایربورن»، «یونایتدپارسل سرویس»، «دی اِچ اِل» و سایر سازمان هایی که در پیام های بازرگانی خود مدعی می شوند بین 24 تا 48 ساعت محموله یا نامه ها را در هر نقطه ای از کشور یا دنیا تحویل خواهند داد، موجب رشد سریع بازاریابی مستقیم شده اند.
سرانجام، رشد نیروی فزآینده ی رایانه و پایگاه های اطلاعاتی مشتریان باعث شده است که سازمانها و کسانی که به صورت مستقیم بازاریابی می کنند بتوانند از میان مشتریان، خریداران بالقوه را دست چین نمایند و کالاها یا خدمات مورد نظر هر یک را به آنان عرضه نمایند.
رفرنس:مارکتینگ ایران تلنت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.