6 روش کمتر شناخته شده برای توزیع محتوا

6 روش کمتر شناخته شده برای توزیع محتوا

اولین کاری که بعد از انتشار پست در وبلاگ خود انجام می‌دهید چیست؟ به اشتراک‌گذاری آن در شبکه‌های اجتماعی یا صرف هزینه‌های تبلیغاتی برای افزایش بازدید از آن؟ توزیع محتوا یکی از مراحل بسیار مهم در فرآیند بازاریابی محتوایی است و شاید حتی گاهی اهمیت آن از خود تولید محتوا فراتر می‌رود. اهمیت توزیع محتوا ازاین‌رو است که شما حتی اگر بهترین و بی نقص‌ترین محتواهای وب فارسی را بنویسید، اما کسی از این محتوا بازدید نکند و آن را نخواند، این محتوا هیچ ارزش افزوده‌ای برای کسب‌وکار شما نخواهد داشت. 

روش‌های مختلفی برای توزیع محتوا وجود دارد که یکی از رایج‌ترین آن‌ها، به اشتراک‌گذاری مطلب در شبکه‌های اجتماعی است. اما در این مطلب می‌خواهیم 7 روش کمتر شناخته شده برای افزایش بازدید از محتوا را به شما معرفی کنیم که با به‌کارگیری آن‌ها در استراتژی بازاریابی محتوایی خود می‌توانید شانس دیده شدن محتواهای خود را بالا ببرید.

1- اسپانسرینگ خبرنامه‌ها

بسیاری از کسب‌وکارها به صورت منظم برای مخاطبان خود ایمیل ارسال می‌کنند و این به‌نوعی پایدارترین شیوه ارتباطی بین سازمان و مشتری محسوب می‌شود. این کسب‌وکار اگر تمامی فرمول‌های یک بازاریابی ایمیلی موفق را رعایت کرده باشد، قطعا نرخ باز کردن ایمیل‌های ارسالی از سوی گیرندگان این ایمیل‌ها بالا می‌رود. باز شدن بیشتر ایمیل مترادف است با دیده شدن بیشتر محتوا.
اکنون می‌توانید با پیدا کردن شرکت‌هایی که نرخ باز کردن ایمیل بالایی دارند و همچنین جامعه مخاطبان آنلاین آن‌ها و شما به یکدیگر شبیه است، با ارائه پیشنهادی از آن‌ها بخواهید که در ازای اسپانسرینگ، تبلیغات محتواها و سایت شما را در ایمیل‌های خود قرار دهند. برای مثال، شما می‌توانید هزینه پنل ایمیل خریداری شده را پرداخت نمایید یا برای تعداد مشخصی ایمیل ارسالی هزینه‌ای را پرداخت کنید
توجه داشته باشید که پیدا کردن یک خبرنامه ایمیلی که نرخ باز شدن آن بالا باشد بسیار مهم است؛ در غیر این صورت تمام سرمایه‌گذاری شما هدر خواهد رفت.

2- از تمام افراد شاغل در شرکت بخواهید که محتواها را به اشتراک بگذارند.

یک روش رایگان برای توزیع محتوا این است که از تمام افراد شاغل در شرکت بخواهید که در حساب‌های کاربری شخصی خود محتواهای تولید شده برای وبلاگ شرکت را به اشتراک بگذارند. این کار به‌نوعی تقویت‌کننده فعالیت‌های شما در شبکه‌های اجتماعی است. هرکدام از این افراد قطعا جامعه مخاطبان خود را در شبکه‌های اجتماعی دارند و در نتیجه محتواها در معرض دید افراد بیشتری قرار می‌گیرند.
البته پروژه تبدیل کارمندان به وکیل مدافعان سازمان کاری نیست که بتوان در یک شب انجامش داد. این کار به تحقیق، برنامه‌ریزی، آموزش و استفاده از پلتفرم‌ها و ابزارهای صحیح نیاز دارد. اما در نهایت می‌توانید به موفقیت این رویکرد امیدوار باشید.

3- از چت بات‌ها استفاده کنید.

پیش‌تر در وبلاگ آژانس بازاریابی دیجیتال دارت در مورد چت بات‌ها و نحوه ساخت آن‌ها صحبت کردیم. استفاده از چت بات‌ها بین کسب‌وکار در حال رواج یافتن است و برای مقاصد گوناگون می‌توان از این ابزارهای مفید استفاده کرد. یکی از کاربردهای خوب چت بات‌ها، امکان استفاده از آن‌ها برای به اشتراک‌گذاری محتوا با کاربرانی است که می‌خواهند در جریان آخرین اخبار و ترندهای روز قرار بگیرند.
از طریق چت بات‌ها می‌توان به راحتی مخاطبان را به محتوای وب‌سایت هدایت کرد و تجربه‌ای شخصی‌سازی شده از توزیع محتوا را به آن‌ها ارائه داد. برای آشنایی بیشتر با چت بات‌ها و نحوه ساخت این ابزارهای بسیار مفید پیشنهاد می‌کنیم که حتما این مقاله از وبلاگ آژانس بازاریابی دیجیتال دارت را مطالعه کنید.

4- توزیع محتوا در گروه‌ها، انجمن‌ها و جوامع مجازی

توزیع محتوا نباید فقط به شبکه‌های اجتماعی منحصر شود. می‌توانید با فعالیت در گروه‌ها، انجمن‌ها و جوامع مجازی محتواهای خود را در معرض دید افراد بیشتری قرار دهید. فقط کافی است که مراکز مرتبط با حوزه فعالیت خود را شناسایی کرده و در آن‌ها به فعالیت بپردازید. از جمله این مراکز می‌توان به گروه‌های تلگرامی و واتس آپی، گروه‌های فیس‌بوکی، گروه‌های اسکایپ، لینکدین و گوگل پلاس اشاره کرد.
فعالیت در چنین مراکزی امکان دسترسی به مخاطبان جدید را به شما می‌دهد. البته توجه داشته باشید که بین فعال بودن و اسپم بودن فرق هست و نباید فعالیت‌هایتان به گونه‌ای باشد که به‌عنوان اسپمر شناسایی شوید.

5- از طریق پوش نوتیفیکیشن دسکتاپی کاربران را مطالب جدید آگاه کنید.

استفاده از پوش نوتیفیکیشن برای آگاه کردن کاربران از محتواهای جدید این روزها بین سایت‌ها بسیار رواج یافته است. این نوتیفیکیشن‌ها که روی دسکتاپ مخاطب ظاهر می‌شوند فرقی با نوتیفیکیشن‌های ظاهر شده روی گوشی‌های هوشمند ندارند و به همان شیوه عمل می‌کنند.
از آن‌جایی که این نوتیفیکیشن‌ها به جای اپلیکیشن‌ها روی سایت‌ها فعال هستند، در نتیجه می‌توان از طریق تمام دستگاه‌ها به آن‌ها دسترسی داشت. همچنین کاربرانی که می‌پذیرند این اطلاعیه‌ها را روی دسکتاپ خود دریافت کنند، تمایل بیشتری برای ارتباط با شما دارند و در نتیجه شانس فروش به این افراد بیشتر است.
سرویس‌های زیادی برای ساخت پوش نوتیفیکیشن دسکتاپی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به AimTell اشاره کرد. البته در اینجا باز هم تاکید می‌کنیم که استفاده از این ‌روش نباید به‌گونه‌ای باشد که رنگ و بوی اسپم به خود بگیرد و شما به‌عنوان اسپمر شناسایی شوید.

6- اسپانسرینگ پادکست‌ها را بر عهده بگیرید.

این روزها کاربران بیشتر ترجیح می‌دهند که شنونده باشند تا خواننده. از همین رو تمایل به دانلود و گوش کردن فایل‌های صوتی و پادکست‌ها به طرز چشم‌گیری افزایش یافته است. پادکست‌ها را می‌توان در تمام شرایط مانند زمان پیاده‌روی، زمان استراحت و حتی داخل خودرو در زمان رفتن به سر کار یا مسافرت گوش داد.
کاری که باید انجام دهید این است که همانند اسپانسرینگ خبرنامه‌های ایمیلی، پادکست‌های پرطرفدار را شناسایی کرده و اسپانسرینگ آن‌ها را بر عهده بگیرید. همچنین می‌توانید از مجموعه‌های تولید پادکست بخواهید که یکی از محتواهای شما را به پادکست تبدیل کرده و برای مخاطبان خود منتشر نمایند.

7-خودتان را محدود نکنید.

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در توزیع محتوا باید بدانید این است که هرگز نباید خود را محدود کنید. شبکه‌های اجتماعی تنها کانال توزیع محتوا نیستند و روش‌های بسیار زیادی برای انجام این کار وجود دارد که برخی از آن‌ها را در این مطلب مشاهده کردید. حتی شما نباید خود را به شش روش گفته شده در این مطلب هم محدود کنید. رویکردهای توزیع محتوا مدام در حال تغییر است و برای افزایش بازدید از سایت و محتواهایتان باید این رویکردهای جدید را در استراتژی توزیع بازاریابی محتوایی خود بگنجانید.
شما چه روش‌های دیگری را برای توزیع محتوا پیشنهاد می‌کنید؟
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.