روش های کارای تبلیغات

پیش بینی پر کاربردترین ابزار تبلیغاتی در سالهای آینده

پیش بینی پر کاربردترین ابزار تبلیغاتی در سالهای آینده

هر چقدر زمان به جلو حرکت می کند و ابزارهای پیشرفته تر و توسعه یافته تری به بازار وارد می شوند در زمینه بازاریابی نیز تحولاتی رخ می دهد. بازاریابی از جمله زمینه هایی است که بیش از سایر بخشها ، دستخوش تغییرات و تحولات صورت گرفته در تکنولوژی است. تا چند سال پیش ، صاحبان شرکتها به دنبال طراحی سایتها و وب گاههایی بودند که بتوانند فعالیتها ، محصولات و مطالب خود را در آنها قرار دهند و با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند. در حالی که امروزه باید ابزارها و نوع کاربرد خود را به روز رسانی کنیم و متناسب با زمان حرکت کنیم.

به جای تبلیغ محصولتان بر محتوای تبلیغاتی تمرکز داشته باشید

به جای تبلیغ محصولتان، بر محتوای تبلیغاتی تمرکز داشته باشید.

در شعارها و پیامهای تبلیغاتی قدیمی هر چیزی که به چشم می خورد فقط تعریف از کالاست.
دائماً جمله هایی با این محتوا که این محصول بهترین محصول است ، با دیگر محصولات مشابه متفاوت است ، بهترین قیمت و شرایط را برای شما در نظر گرفته ایم و پیامهایی از این دست در متنهای تبلیغاتی مواجه هستیم. خودتان را به جای مخاطبان بگذارید ، آیا پس از مدتی که این پیامها را می شنوید خسته نخواهید شد؟ آیا هنوز چنین پیام تبلیغاتی برای شما جذاب است؟ آیا چنین پیامی می تواند انگیزه کافی برای خرید محصول را در شما افزایش دهد؟ مسلماً این طور نیست

5 نکته کاربردی برای افرادی که به درآمدهای آنلاین از طریق YouTube علاقه مند هستند

5 نکته کاربردی برای افرادی که به درآمدهای آنلاین از طریق YouTube علاقه مند هستند.

اینترنت ظرفیتی نامحدود با منابع و امکانات وسیع است که در دسترس اکثر افراد وجود دارد. پس بستر مناسبی را برای بسیاری از افراد فراهم کرده تا بتوانند از این طریق درآمدزایی داشته باشند. یکی از راههایی که افراد از طریق آن به کسب درآمد می پردازند ، سایت YouTube است. یوتیوب از جمله سایتهایی است که مخاطبان و بازدیدکنندگان زیادی از سراسر دنیا دارد. این حجم از مخاطبان به شما کمک می کند تا بتوانید محصولات خود را در سطح وسیعی معرفی کنید. بسیاری از افراد وجود دارند که از این سایت به کسب درآمد مشغول هستند. به همین دلیل ، اگر از جمله افرادی هستید که علاقه به کسب درآمد از طریق YouTube هستید ، بهتر است نکاتی که در ادمه این مقاله به آنها اشاره می کنیم مطالعه کنید.

10 روش موثر در برخورد با مشتری

10 روش موثر در برخورد با مشتری

از دلایل عمده‌ی از دست دادن یک مشتری، برخورد نادرستی است که با او می‌شود. نتیجه‌ی بی‌تفاوتی در برخورد با مشتری، از دست دادن اوست. مشتریان، نحوه‌ی برخورد شما را به خاطر می‌سپارند و این روزها به کمک فیسبوک، اینستاگرام و دیگر ابزار ارتباط جمعی، تجربیات‌شان را با دیگران به اشتراک می‌گذارند.

10 ترفند طلایی برای تولید محتوای تأثیرگذار

10 ترفند طلایی برای تولید محتوای تأثیرگذار

امروزه یک مطلب خوب که برای موتورهای جستجو و شبکه‌های اجتماعی بهینه‌سازی شده، می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان و حتی تا سال‌ها برای شخص یا کمپانی ایجاد‌کننده‌اش ارزش افزوده ایجاد کند.
نکته‌ای که باید در فرآیند تولید محتوا همیشه مدنظر داشته باشید، این است که “برای مخاطب بنویسید، نه برای موتورهای جستجو”. این نکته‌ایست که حتی خود موتور جستجوی گوگل هم روی آن تاکید دارد، چراکه محتوا در صورتی می‌تواند موجب رشد کسب و کار شود که سه مرحله‌ی دیده شدن، خوانده شدن و به اشتراک‌گذاری توسط مخاطب را طی کند.

راهنمای انتخاب یک آژانس بازاریابی دیجیتال مناسب کسب و کارتان

راهنمای انتخاب یک آژانس بازاریابی دیجیتال مناسب کسب و کارتان

آیا برای پیدا کردن بهترین و معتبرترین آژانس بازاریابی دیجیتال که به موقع پروژه دلخواه تان را به شما تحویل بدهد، هیچوقت این قدر تحت فشار نبوده اید؟ به شما حق می دهیم، یافتن آژانس بازاریابی دیجیتال که ضمن داشتن نیروهای حرفه ای، بخوبی بتواند همان چیزی که مد نظر دارید را در مدت زمان معین برای تان انجام بدهد، کار بسیار سختی است.
در این مقاله قصد داریم تا گام به گام شما را در مسیر یافتن بهترین آژانس بازاریابی دیجیتال همراهی نماییم تا از هرگونه وقایع مخربی که ممکن است در حین برقراری این گونه همکاری ایجاد شود اجتناب نمایید.

7 راه موثر برای خلق بهتر محتوای فروشگاه‌‌های اینترنتی

7 راه موثر برای خلق بهتر محتوای فروشگاه‌‌های اینترنتی

نتیجه‌ی یک تحقیق نشان می‌دهد که هفتاد درصد از مشتریان به جای استقبال از آگهی‌‌های تبلیغاتی خواستار شنیدن داستان موفقیت برند هستند؛ بنابراین تولید یک محتوای خوب در شبکه های اجتماعی و وب سایت در کنار  استفاده از تبلیغات بسیار اثربخش خواهد بود. 
امروزه در فضای رقابتی و شفاف اطلاعاتی راه‌های بسیاری برای فروشگاه‌های آنلاین وجود دارد تا محتوای کاربرپسند را خلق نمایند. در ادامه با ما همراه باشید تا با هفت راه موثر برای ایجاد محتوای جذاب‌تر برای فروشگاه‌ها در فضای آنلاین آشنا شویم.

ماتریس SWOT و جایگاه آن در استراتژی بازاریابی دیجیتال

ماتریس SWOT و جایگاه آن در استراتژی بازاریابی دیجیتال

وقتی فعالیت کسب و کارها در دنیای دیجیتال را در نظر می گیریم، اغلب شاهد این امر خواهیم بود که کسب و کارها برای طراحی و تدوین استراتژی های بازاریابی دیجیتال دچار سردرگمی هستند. ماتریس تجزیه و تحلیل SWOT برای نظم دادن به آشفتگی های ناشی از این سردرگمی ها، ابزاری مفید خواهد بود، در این مقاله به معرفی جایگاه آنالیز ماتریس SWOT  در تدوین استراتژی بازاریابی دیجیتال پرداخته ایم و نحوه ی اجرای آن شرح داده نشده است.

10 دلیل قانع‌کننده برای استفاده از استراتژی دیجیتال

10 دلیل قانع‌کننده برای استفاده از استراتژی دیجیتال

اگر بخواهید یک کمپین بازاریابی دیجیتال را پایه‌ریزی کنید، از کدام نقطه شروع خواهید کرد؟ اگر سابقه طراحی استراتژی دیجیتال را داشته باشید، حتما می‌دانید که طراحی یک نقشه راه، حداکثر به چند صفحه برگه A4 برای مرتبط کردن استراتژی بازاریابی دیجیتال به معیارهای اسمارت نیاز خواهید داشت؛ اما بااین‌وجود، هنوز هم بسیاری از سازمان‌های بزرگ و کوچک، از طراحی یک استراتژی برای بازاریابی دیجیتال درمانده‌اند.
داشتن یک استراتژی دیجیتال برای رشد هر کسب و کاری یک ضرورت محسوب می‌شود. در این مطلب 10 دلیل برای شما ذکر خواهیم کرد که شما را به داشتن یک استراتژی دیجیتال مجاب می‌کند.

تقویم محتوا برنامه ریزی موفق بازاریابی دیجیتال

تقویم محتوا، برنامه ریزی موفق بازاریابی دیجیتال

تقویم را نگاه کنید، تصور کنید در اولین شنبه ماه قرار است در حضور تماشاچیان بسیاری سخنرانی کنید. در مورد  مطالبی که می خواهید راجع به آن صحبت کنید بسیار هیجان زده اید و در ذهنتان تمام برنامه ریزی های لارم را برای انجام هر چه بهتر این سخنرانی انجام داده اید. همه چیز عالی بنظر می رسد و اما، فقط یک مشکل وجود دارد:
برای اینکه پیامی را به گوش مخاطبانتان برسانید فقط ایده هایی در ذهنتان پرورش داده اید که برای اجرا کردن آنها هیچ برنامه ریزی نکرده اید و حال آمادگی ندارید!
کمی با خود بیاندیشید! چه دلیلی دارد مردم سخنرانی بدون آمادگی شما را رزرو کنند؟چرا باید وقت و پولشان را برای بداهه گویی های شما صرف کنند؟با این کارتان فقط اعتبار خودتان را ار دست خواهید داد و آنها دیگر به حرفای شما توجه نمی کنند.

راهنمای ساده اما قدرتمند بازاریابی افراد تاثیرگذار

راهنمای ساده اما قدرتمند بازاریابی افراد تاثیرگذار

 اگر به دنبال حضور موثرتر و بهینه تر در فضای مجازی هستید و اگر می خواهید که میزان موفقیت بازاریابی دیجیتال خود را در کسری از زمان و با کمترین هزینه بالا ببرید، بازاریابی از طریق افراد تاثیرگذار می تواند گزینه مناسبی باشد.
اگر می خواهید بیشتر درباره ی بازاریابی افراد تاثیر گذار بدانید در ادامه با ما همراه باشید.

صفر تا صد چگونگی خلق و ترسیم پرسونای مخاطب

صفر تا صد چگونگی خلق و ترسیم پرسونای مخاطب

در این مطلب چگونگی ترسیم پرسونای مخاطب را بیان خواهیم نمود.
در فرآیند تدوین استراتژی بازاریابی دیجیتال اگر به پرسش”مخاطب هدف شما دقیقا چه کسی است؟“پاسخ درستی داده نشود، هر آنچه که رشتیم تا به جایگاه مطرحی در بازاریابی دیجیتال برسیم پنبه خواهد شد.

شش قانون طلایی بازاریابی شبکه های اجتماعی

شش قانون طلایی بازاریابی شبکه های اجتماعی

این روزها بازاریابی شبکه های اجتماعی با سرعت هر چه تمام تر به یکی از ضروری ترین بخش های استراتژی بازاریابی دیجیتال درآمده است. شبکه های اجتماعی نیز دائما در حال تغییر و تحول هستند و بنظر می رسد برای دستیابی به موفقیت و اجرای بهترین شکل بازاریابی شبکه های اجتماعی ، آشنایی با اصول و قوانین موفقیت در آن ضروری است.
این نکته را بخاطر داشته باشید که همواره پایه های بنای بازاریابی شبکه های اجتماعی خود را محکم بنا کنید.

چیستی چرایی و چگونگی بازاریابی درون گرا به زبانی ساده

چیستی، چرایی و چگونگی بازاریابی درون گرا به زبانی ساده

شعار جدیدی که در صحنه ی بازاریابی آنلاین خودنمایی می کند و پاسخی است برای حل این مشکل، چیزی نیست جز بازاریابی درون گرا که از قضا با نام های دیگر همچون (بازاریابی جاذبه ای، بازارایابی ربایشی ، بازاریابی درونی و …) نیز خوانده می شود.
مخاطبان شما به دنبال محتوای شما، محصولات و برند شما نیستند. آنها فقط در پی یافتن راهی برای پر کردن خلاء اطلاعاتی، پاسخ به سوالات و دغدغه های ذهنی خودشان هستند.آنها نانی را می خرند که مطابق با ذائقه خودشان باشد نه ذائقه شما!
در این مطلب بازاریابی درونگرا را به شما معرفی خواهیم کرد

بازاریابی دیجیتال چیست و چه مزایایی دارد

بازاریابی دیجیتال چیست و چه مزایایی دارد؟

حتما بارها و بارها در مقالات متعدد در مورد مفهوم، مزایا و ابزارهای بازاریابی دیجیتال چیزهای زیادی خوانده اید. آمارها و ارقامی از زبان بازاریابان دیجیتالی شنیده اید که شما را ترغیب به حضور در شبکه های اجتماعی و تولید محتوای جذاب و موثر می کنند.
اما هنوز با مفهوم بازاریابی دیجیتال به خوبی ارتباط برقرار نمی کنید!
در این مطلب می خواهیم  با نحوه شگل گیری و جدی شدن بحث بازاریابی دیجیتال آشنا شویم.

باورهای درست و غلط در مورد بازاریابی محتوایی

باورهای درست و غلط در مورد بازاریابی محتوایی

این روزها سر که بچرخانیم دست هر شخص یک گوشی همراه می بینیم، بیشتر که دقت می کنیم میبینیم مردم اغلب رساعات روز به وب گردی و گشت و گذار در شبکه های اجتماعی و …  مشغول هستند، حالا که متوجه شدید بیشتر مردم وقتشان را چطوری و کجا می گذرانند، بهتر نیست بدانیم در لابلای این همه مطالب به دنبال چه چیزی هستند؟
جواب ساده است محتوای به درد بخور!
از طرفی این روزها هر جا می رویم محال است لغت بازاریابی محتوا را چندین بار نشنویم! انتقال خوش نواتر صدای برند به مخاطبان، تولید محتوای ناب، اطلاع رسانی از نیازهای واقعی مشتریان و… پاسخ چرایی بازاریابی محتوایی است.
در این مطلب، قصد داریم بطور کاملا شفافی بیان کنیم که این معجون شفافبخش یعنی بازاریابی محتوایی دقیقا چیست؟

چگونه استراتژی شبکه های اجتماعی را طراحی کنیم

چگونه استراتژی شبکه های اجتماعی را طراحی کنیم؟

چگونه استراتژی شبکه های اجتماعی را طراحی کنیم؟
حضور در شبکه های اجتماعی هم دقیقا شبیه مهمانی است. یعنی شما میزبان هستید و میلیون ها کاربر هم مهمان شما! پس برای دعوت از مهمان ها و پذیرایی گرم از آنها می بایست استراتژی طراحی کنید و برنامه ریزی داشته باشید.

6 پرسش متداول در روابط عمومی دیجیتال

6 پرسش متداول در روابط عمومی دیجیتال

روابط عمومی دیجیتال که یکی از ابزارهای بازاریابی دیجیتال و برندسازی به شمار می رود حکم همان بازیگری را دارد که با ظرافت و پیچیدگی خاص خودش بازی بسیار حرفه ای را اجرا می کند و در نهایت باعث می گردد داستان برند شما شنیدنی تر از همیشه به گوش مخاطبانتان برسد.
مقالات متعددی در باب روابط عمومی دیجیتال وجود دارد اما برای اینکه مهارت بازیگری زیرپوستی آن را بهتر درک کنیم، در نوشتار ذیل بطور جامع 6 پرسش متدوالی که در روابط عمومی دیجیتال بسیار پرسیده می شود را با هم بررسی و مرور می کنیم .

طراحی استراتژی های کمپین شبکه های اجتماعی مانند بزرگان بازاریابی

طراحی استراتژی های کمپین شبکه های اجتماعی مانند بزرگان بازاریابی

امروزه تمام کسب و کارها، به اهمیت حضورشان در شبکه‌های اجتماعی و طراحی استراتژی دیجیتال  پی برده‌اند. با این وجود، افزایش آگاهی برند و پست‌گذاری موفق در شبکه‌های اجتماعی بدون طراحی یک کمپین بازاریابی سوشال مدیا امکان‌پذیر نیست. در این مقاله قصد داریم مراحل کلیدی برای طراحی استراتژی های کمپین سوشال مدیا را به شما معرفی نماییم.

8 توصیه از متخصصان برای موفقیت‌ کمپین‌های بازاریابی محتوا

8 توصیه از متخصصان برای موفقیت‌ کمپین‌های بازاریابی محتوا

بسیاری از افراد در ابتدای مسیر راه‌اندازی یک کمپین بازاریابی محتوایی، نمی‌دانند که چگونه و از کجا این فرآیند را آغاز کنند. ما می‌دانیم که این فرآیند آسان نیست و به اختصاص زمان، انرژی و ایده‌هایی ناب برای شروع نیاز دارد. حتما این سخن را به‌وفور شنیده‌اید که آغاز هرکاری مهم‌ترین بخش آن است و در بازاریابی نیز شروع خوب اهمیت بالایی دارد. تمامی استراتژی‌ها و اقدامات شما به مرحله اول بستگی دارد.
اهمیت بازاریابی محتوایی بین کسب‌وکارهای ایرانی این روزها به‌قدری بالا رفته است که فکر نمی‌کنم نیازی به توضیح اضافه داشته باشد.در این مطلب می‌خواهیم 8 توصیه از متخصصان جهانی بازاریابی در زمینه موفقیت کمپین‌ها را با شما به اشتراک بگذاریم. با استفاده از این نوشته شما مطالب بیشتری در مورد بازاریابی، نحوه شروع، روش‌های افزایش اثرگذاری و ساخت کمپینی ماندگار را یاد خواهید گرفت.


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: