سئو و بهینه سازی سایت SEO

رضایت کاربران مفهوم جدید سئو

رضایت کاربران، مفهوم جدید سئو

شاید امروز از هر کسی که با مفهوم سئو آشنا باشد سوال کنید این کلمه را برای شما بهینه سازی برای موتورهای جستجو یا همان Search Engine Optimization معنی کند. که تعبیر درستی براساس آنچه برای اولین بار در دهه 90 میلادی مطرح شد خواهد بود. ولی قصد داریم در این مقاله شما را با مفهوم جدید SEO یا  همان Search Experience Optimization آشنا کنیم.

چگونگی تخصیص بودجه برای بازاریابی محتوا و سئو

چگونگی تخصیص بودجه برای بازاریابی محتوا و سئو

امروزه بین سئو ( SEO ) و بازاریابی محتوا ( content marketing ) فاصله زیادی افتاده است و با یکدیگر ارتباط ندارند، این در حالی است که هر دو استراتژی بازاریابی اینترنتی، اهداف یکسانی را دنبال می کنند.ایده ی پشت سئو ( SEO ) این است که محتوا را در دسترس مخاطبان اصلی قرار می دهد که این کار دقیقا در راستای بازاریابی محتوا است.هنوز بسیاری از بازاریاب ها هستند که میخواهند با تیم های بزرگ کارشان را ادامه دهند و منابع شان را به سئو و یا بازاریابی محتوا اختصاص دهند.اما اکثر بازاریاب ها میخواهند بودجه بازاریابی شان هر سال افزایش یابد، اما این تخصیص بودجه نباید فقط به یک فعالیت بازاریابی دیجیتالی اختصاص یابد.

8 اشتباهی که به هنگام بهینه سازی برای موتور جستجو SEO باید از آن ها دوری کنید

8 اشتباهی که به هنگام بهینه سازی برای موتور جستجو (SEO) باید از آن ها دوری کنید

بسیاری از بازاریاب ها در حال تلاش برای ارتقای برند از طریق راهکارهای بازاریابی دیجیتالی هستند. بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر یا همان سئو ( SEO ) یک ابزار کلیدی در جهت گسترش دیده شدن وب سایت تان ( برندسازی اینترنتی )، افزایش ترافیک سایت و نرخ های تبدیل بهتر ( نرخ جذب مشتری بالقوه ) است.اولین نکته ای که یک فرد به عنوان بازاریاب اینترنتی باید بداند جلوگیری از وقوع اشتباه است. دنبال کردن بهترین فعالیت های SEO برای بازاریاب های اینترنتی می تواند سخت باشد.

آیا گوگل آنالیتیک برروی وب سایت شما به درستی نصب شده است

آیا گوگل آنالیتیک برروی وب سایت شما به درستی نصب شده است؟

از پیتر دراکر ( Peter Drucker ) پدر کسب وکار نوین نقل شده است :” هر آنچه که قابل اندازه گیری است را به راحتی می توان مدیریت نمود.” اما اگر داده های بدست آمده از اندازه گیری های شما خطا باشد؟… یا اگر شما به صورتی نادرست  به اندازه گیری معیارهای سنجش فعالیتهای بازاریابی اینترنتی خود بپردازید…شما می توانید همانند بسیاری از بازاریابان، فعالیت های بازاریابی اینترنتی را از طریق گوگل آنالیتیک اندازه گیری نمایید. اما یادتان باشد از درستی تنظیمات Configuration، حتما اطمینان حاصل نمایید. زیرا که Configuration نادرست درگوگل آنالیتیک منجر به دریافت اطلاعات ناصحیح و ناقص خواهد شد.

الگوریتم رنک برین RankBrain گوگل چیست

الگوریتم رنک برین RankBrain گوگل چیست؟

گوگل از یک سیستم هوش مصنوعی و تکنیک های یادگیری ماشین ( Machine learning )، به نام الگوریتم رنک برین “RankBrain”، جهت مرتب سازی نتایج جستجوی خود استفاده می کند. اگر کنجکاو شده اید که بدانید این سیستم رتبه بندی گوگل چگونه کار می کند و این الگوریتم گوگل چه تاثیری بر سئو دارد؟ در این مقاله ما به طور جامع و کامل به الگوریتم رنک برین گوگل خواهیم پرداخت، اگر با مفهوم سئو سایت چیست آشنایی دارید، این مطلب می تواند برای مفید باشد.

بهینه سازی سایت سئو و بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی برای صاحبان کسب وکارهای کوچک

بهینه سازی سایت (سئو) و بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی برای صاحبان کسب وکارهای کوچک

در طی دهه های گذشته، موتورهای جستجو مثل گوگل، به عنوان بالاترین جایگاه جهت بازاریابی کردن محصولات و خدمات در فضای اینترنت پیشتاز بوده اند. اگر به دنبال رشد کسب وکارتان هستید، می بایست حضور آنلاین تان در موتورهای جستجو را افزایش دهید. بهینه سازی برای موتورهای جستجو ( SEO ) و بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی ( SMM ) یک راه هوشمندانه و مقرون به صرفه جهت تاثیرگذاری و ایجاد انگیزه در مشتریان بالقوه است.

سئو بهتر است یا بازاریابی ایمیلی

سئو بهتر است یا بازاریابی ایمیلی؟

توسعه یک استراتژی بازاریابی اینترنتی می تواند مسئولیت سنگینی باشد. وقتی که شما انتخاب هایتان را برای رسیدن به مشتریان هدف در نظر می گیرید، شما با اطلاعات زیادی درباره پیرامون انواع مختلف فعالیت های بازاریابی اینترنتی رو به رو می شود. آمارهای به دست آمده از تحقیقات نشان می دهد که ایمیل مارکتینگ بهترین روش برای رشد برند است. بررسی ها همچنین نشان داده اند که سئو ( SEO ) بهترین روش برای قرار دادن وب سایت در دید مشتریان هدف در فضای مجازی است.

5 نکته ساده جهت بهینه سازی موتور جستجو

5 نکته ساده جهت بهینه سازی موتور جستجو

جهت بهینه سازی موتور جستجو، دریافت ترافیک بیشتر و بهبود رتبه وب سایت خود، فقط کافی است که این راهنمایی های ساده را برای بهینه سازی دنبال کنید، به زودی پیشرفت تان را ملاحظه خواهید نمود.

سئو چیست

سئو چیست؟

سئو برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است که کلمات معادلی چون SEO یا بهینه سازی موتور جستجو دارد که همگی آنها به یک معنی می باشند و می توان آن را بصورت زیر تعریف نمود:
سئو (بهینه‌سازی موتور جستجو) به معنای فریب و یا دستکاری موتور‌های جستجو با روش‌های غیر اخلاقی نیست. آن‌ها برای کمک کردن به بهبود رویت و ارتباط وب سایت‌ها در نتایج جستجوی طبیعی با هدف رسیدن به رتبه‌بندی بالا، ایجاد شده‌اند.

10 استراتژی برتر سئو برای وبلاگ‌های وردپرس

10 استراتژی برتر سئو برای وبلاگ‌های وردپرس

وردپرس در حال حاضر محبوب‌ترین سیستم مدیریت محتوا است و براساس آمارها، حدود 29 درصد از کل سایت‌ها بر مبنای این سیستم ساخته شده‌اند. سرویس جوملا با 3 درصد در رتبه بعدی قرار دارد.وردپرس نه تنها یوزر-فرندلی‌ ترین سیستم مدیریت محتوای موجود است، بلکه با سئو نیز بسیار همراه و هماهنگ بوده و تقریبا تمامی موارد مورد نیاز برای یک بهینه سازی خوب در آن رعایت شده است. بنابراین اگر می‌خواهید سایتی خوب داشته باشید که سئوی مناسبی نیز دارد، وردپرس بهترین گزینه‌ای است که می‌توانید از آن استفاده کنید.

6 تاکتیک سئو که شرکت‌های حقوقی باید از آن‌ها استفاده کنند

6 تاکتیک سئو که شرکت‌های حقوقی باید از آن‌ها استفاده کنند.

اینترنت توانسته رقابت میان کسب و کارها را به سطح جدیدی ارتقا دهد و شرکت‌های حقوقی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. به لطف موتورهای جستجویی مانند گوگل و سایت‌های نقد و بررسی آنلاین، مطالعه و نقد رقبای شما برای مشتریان بالقوه‌تان از هر زمان دیگری ساده‌تر شده است. این روزها حتی اگر شخصی کسب و کار شما را به دیگری معرفی کند، آن شخص به صورت چشم بسته از شما خرید نمی‌کند و ترجیح می‌دهد تا کیفیت و قیمت شما را با رقبایتان مقایسه کند و سپس تصمیم به خرید یا عدم خرید بگیرد

چگونه مکان کسب و کارمان را در گوگل مپ ثبت کنیم

چگونه مکان کسب و کارمان را در گوگل مپ ثبت کنیم؟

ثبت موقعیت شرکت در نقشه گوگل یا گوگل مپ به دلیل محدودیت های کشور ایران، یکی از دغدغه ها و مشکلات اصلی کاربران ایرانی است. اما سوال اصلی آن است که، آیا ثبت محل شرکت در سئو سایتتان تاثیر دارد؟ چگونه می توان شرکت و یا هر کسب و کاری دیگری را در گوگل مپ ثبت کرد؟ کاربرد ثبت مکان شرکت شما در گوگل مپ چیست؟ بررسی وضعیت نقطه ثبت شده در گوگل چگونه است؟ همچنین چگونه یک مکان در نقشه گوگل را ویرایش کنیم؟ در این مقاله به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

تکنیک های افزایش رتبه سایت در گوگل در سال 2019

تکنیک های افزایش رتبه سایت در گوگل در سال 2019

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل، آرزوی هر صاحب سایت به ویژه فروشگاه های اینترنتی است. بیشتر تلاش ها و هزینه هایی که مدیران سایت ها برای بهینه سازی و سئو سایت خود می کنند، بیشتر به منظور افزایش رتبه سایت در گوگل و قرار گرفتن آن در رتبه اول متناظر با کلمات کلیدی کسب وکارشان است تا در نهایت بتوانند به فروش بیشتری دست پیدا کنند، شما می توانید مقاله سئو چیست را مطالعه کنید. از زمانی که موتور جستجوی گوگل به وجود آمد، تکنیک های زیادی برای افزایش رتبه سایت در گوگل معرفی شده است که بعضی از آن ها، امروزه منسوخ شده و بعضی دیگر بیشتر از بقیه مورد توجه قرارگرفته اند؛ اما در چند سال گذشته، اهمیت بعضی از تکنیک ها هنوز به همان حالت قبلی مانده و حتی بیشتر از گذشته مورد توجه مدیران گوگل و سئو قرار گرفته است، سئو داخلی و سئو خارجی دو بخش اصلی محسوب می شوند.

معرفی 4 پلاگین وردپرس برای مانیتورکردن رتبه سایت

معرفی 4 پلاگین وردپرس برای مانیتورکردن رتبه سایت

پس از راه اندازی سایت و بازدید کاربران از آن، اطلاع یافتن از رفتار و عکس العمل هر کاربر، آگاهی از رتبه سایت و مانیتورکردن رتبه سایت در میان نتایج موتورهای جستجو و تحلیل این اطلاعات، قدم بعدی برای هر وبمستری می باشد. راه های مختلفی برای این انجام این موارد وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید سایت خود را تحلیل کرده و عملکرد آن را بهبود بخشید.در حال حاضر گوگل بزرگترین و معتبرترین موتور جستجو در جهان است که فرصت های مناسبی برای وبمسترها جهت معرفی سایت به کاربران خود، افزایش فروش و ارائه خدمات را در اختیار آنها قرار داده است.با توجه به رقابتی بودن نتایج جستجوی گوگل، قرارگیری در رتبه ها و صفحات اولیه گوگل سبب جذب مشتری بیشتر و افزایش موفقیت کسب و کار شما خواهد شد.

گوگل ادسنس چیست و چگونه می‌توان از آن درآمد داشت

گوگل ادسنس چیست و چگونه می‌توان از آن درآمد داشت؟

حال که می‌دانیم گوگل ادوردز سرویس تبلیغاتی است که به وسیله آن می‌توانید در گوگل تبلیغ کنید، بهتر است با دیگر سرویس تبلیغاتی گوگل، یعنی گوگل ادسنس نیز آشنا شویم. ادسنس، سرویس رایگان تبلیغاتی است که می‌توانید در آن نه به عنوان تبلیغ‌دهنده، بلکه به عنوان نمایش‌دهنده‌ی تبلیغ فعالیت کنید.قبل از هر چیزی باید بگویم کسب درآمد از گوگل ادسنس برای ما ایرانیان کمی دشوار است و دردسرهای بسیاری را به دنبال دارد (برای مثال گوگل ادسنس از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کند). با این حال اگر وبلاگ‌نویس یا وب‌مستری هستید که شرایط انجامش را دارید، پس بد نیست که با آن آشنا شوید.پیش از آنکه شرایط ثبت نام و عضویت در آن را بدانید، اجازه بدهید کمی بیشتر با گوگل ادسنس آشنا شویم.

8 الگوریتم موتور جستجوی گوگل برای بهینه سازی سایت

8 الگوریتم موتور جستجوی گوگل برای بهینه سازی سایت

در این مقاله در مورد الگوریتم های موتور جستجوی گوگل با شما صحبت خواهیم کرد.آشنایی با این الگوریتم ها برای کسانی مفید است که با سئوی on page  و off page  آشنایی دارند و حالا آماده هستند تا یک قدم بیشتر در مورد بهینه سازی سایت بدانند.پیشنهاد می کنیم اگر تاکنون مقاله های ما را مطالعه نکرده اید، ابتدا با سئوی داخلی و سئوی خارجی آشنا شوید و سپس به این مقاله بپیوندید.

آموزش افزایش رنک در گوگل برای همیشه

آموزش افزایش رنک در گوگل برای همیشه

در این مطلب گام هایی برای افزایش همیشگی رنک گوگل برای شما آماده کردیم که با بکار گیری آنها می توانید رتبه سایت خود را تا حد زیادی بهبود ببخشید.

آموزش سئو و بهینه سازی سایت برای موبایل قسمت دوم

آموزش سئو و بهینه سازی سایت برای موبایل – قسمت دوم

در مقاله آموزش سئو و بهینه سازی سایت برای موبایل، با نکات و روش های مختلف سئو موبایل آشنا شدید. در این بخش به نکاتی که باید در طراحی نسخه موبایل سایت توجه شود به طور کامل اشاره خواهیم کرد و روش های بهبود هر کدام را نیز معرفی خواهیم کرد.
در ادامه نیز می خواهیم نکات مهم سئو و بهینه سازی سایت ها در موبایل را بررسی کنیم. 

آموزش سئو و بهینه سازی سایت برای موبایل قسمت اول

آموزش سئو و بهینه سازی سایت برای موبایل – قسمت اول

تا به حال در مورد تصاویر و سرعت سایت و تاثیرشان بر یکدیگر، زیاد صحبت شده و همگی از اهمیت تصاویر آگاهیم، اما نکته مهمی وجود دارد، این نکته استفاده صحیح از تصاویر است که در سئو سایت نقشی کلیدی دارد.در این مقاله آموزش سئو قصد داریم دلایل کندی سرعت صفحات وب در موبایل، و به طور دقیق تر اهمیت تصاویر را بررسی کنیم. به عبارت دیگر می خواهیم به راهکارهایی که می توان سرعت صفحات وب در موبایل را افزایش داد اشاره کنیم.

بهترین ابزارهای سئو سایت تحلیل و آنالیز

بهترین ابزارهای سئو سایت – تحلیل و آنالیز

به کمک ابزارهای سئو، سایت خود را بررسی و آنالیز نمایید. در صورت موفقیت در بهینه سازی سایت می توانید تا حدود زیادی نسبت به موفقیت در بازاریابی اینترنتی و کسب و کار، خیالتان را راحت کنید. آموزش سئو با معرفی ابزارهای سئو برای آنالیز سایت، افزایش سرعت، بررسی کیفیت سئو و … را در این مقاله ارائه خواهیم داد.


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید: