بهترین تبلیغ را چگونه بسازیم؟

بهترین تبلیغ را چگونه بسازیم
همان گونه که مشهود است، تبلیغات در حال رسیدن به بالاترین حد اشباع خود است و هم اکنون زمان طلوع روابط عمومی است.همان گونه که می بینید در یک منطقه شهری با تبلیغات متعددی در مترو، تابلو سردر فروشگاه ها، ایستگاه اتوبوس، پیامک تبلیغاتی، پیام های تلویزیونی و … مواجه هستیم و این در حالی است که هر فرد فقط می تواند تعداد مشخصی از آنها را در پایان روز به یادآوری نماید.
بهترین تبلیغ زمانی شکل می گیرد که مدیریت بازاریابی بر پایه تصمیم هوشمند و خردمندانه باشد. بدین ترتیب می توان سهم بازار محصولات را با شناخت صحیح بازار افزایش داد.

در گذشته کارآمدترین روش معرفی برند تبلیغات بود، اما امروزه باعث آزار شده است زیرا با افزایش حجم تبلیغات انگیزه مردم به آن کمتر و کمتر شده است. در برنامه های ترویجی جهت افزایش فروش که با به کارگیری هدایا و انگیزه های کوتاه مدت سعی در ارتقا مقطعی فروش می نماید نیز وضع به همین ترتیب است. تاجایی که هم اکنون این طرح های ترفیعی به یک باج مبدل شده اند.
اما آنچه مسلم است اینکه مردم نسبت به تبلیغات کم توجه و در بسیاری اوقات بی تفاوت شده اند و از سوی دیگر نیز هزینه های تبلیغات با وجود کاهش اثربخشی تا بسیار گران شده است. آیا با ساخت بهترین تبلیغات می توان تغییری ایجاد کرد؟

نتایج تحقیقات از تعداد زیادی از مخاطبین نشان می دهد یکی از دلایل بی اعتمادی مخاطبین، عدم انطباق میان گفتار با کردار برند ها بوده است. بدین ترتیب که باید گفت شرکت ها باید واقعی باشد و حسی منتقل کنند که وعده ان را داده اند. اغلب یک مدیر بازاریابی فقط در دنیای تبلیغات توهمی هستند و در نتیجه اعتبار خود را از دست داده اند.

بهترین تبلیغ که بخشی از ابزار بازاریابی در هر شرکت بزرگ و کوچکی است، تعیین موثرترین ترکیب آمیزه تبلیغات است. چهار عامل در تصمیمات مدیریت در مورد تبلیغات تاثیر دارد که عبارت است از:

1- چگونگی و ماهیت بازار:

منظور از این عامل منطقه جغرافیایی بازار، میزان تمرکز بازار و همچنین نوع مشتریان است که باید جزئیات هر کدام مشخص گردد.

2- مقدار بودجه در دسترس:

میزان پول تعیین کننده حقیقی ترکیب تبلیغات همان پنج ام (5M) است. بدین ترتیب که چگونگی استفاده، اثر و برتری هر کدام از ابزارهای تبلیغاتی را مشخص می نماید. به عنوان مثال دادن آگهی در مجله، روزنامه، بیلبورد، فروش با قیمت ثابت.

3- منحنی عمر محصول: 

هر محصولی دارای منحنی عمر است و در نتیجه تصمیمات مربوط به ترکیب تبلیغات هم باید هماهنگ با آن باشد. به عنوان مثال زمانی که یک محصول جدید وارد می شود، بهتر است از تبلیغات آگاهی دهنده به منظور آموزش و آگاهی استفاده شود. و از سوی دیگر وقتی که محصول در مرحله رشد است بهترین تبلیغ این است در جهت متقاعد نمودن پیش برود.

4- ماهیت کالا :

برای عرضه کالای مصرفی، صنعتی از روش های گوناگونی استفاده می شود. به عنوان مثال در مورد کالاهای مصرفی آمیخته تبلیغات ممکن است تحت تاثیر نکاتی از قبیل رفاه، نحوه خرید کردن و اختصاصی بودن محصول قرار گیرد، اما در کالاهای صنعتی از فروش حضوری بهره برداری بیشتری می گردد.

نتیجه گیری در مورد بهترین تبلیغ

با پیچیده شدن ارتباطات زندگی و افزایش چشمگیر مشغله های روزمره، فقط بازاریابی می تواند موفق باشد که بتواند مشتریان را در ساده تر نمودن زندگی کمک کند. بازاریاب هایی که با جلب اعتماد مشتری بتوانند قانع نمودن را بدرستی انجام دهد، بخشی از تصمیم گیری ها در انتخاب کالا و خدمات مورد نیاز تاثیر گذار بوده اند.
رفرنس:پارک بازاریابی ایران
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.