سوالات متداول در بازاریابی تلفنی

سوالات متداول در بازاریابی تلفنی
بازاریابی تلفنی (Telemarketing) – یا اصطلاح تله مارکتینگ – چندین نقش مفید را دنبال و اجرا می کند :
  • شناسایی افراد کلیدی در شرکت ها و کسب وکارهای هدف
  • تعیین زمان مناسب ویزیت حضوری یا فروش تلفنی
  • پیگیری بازخورد مشتریان هدف از واکنش نسبت به پیام های بازاریابی
  • تحقیق در مورد پتانسیل یک محصول جدید
  • حفظ ارتباط با مشتریان فعلی
بازاریابی تلفنی نقش بسیار مهمی در ایجاد و حفظ ارتباط با مشتریان دارد. یادآوری پیشنهادات ویژه فروش ، بررسی رضایت و میزان علاقه مندی بازار از جمله مهمترین کارکردهای بازاریابی تلفنی است.
  • فروش مستقیم کالاهایی که قرار است به صورت آزمایشی به فروش برسند.
  • افزایش میزان تحقق اهداف فروش تلفنی
به طور کلی بازاریابی تلفنی نقش بسیاری مهم و مستقیمی در موفقیت فروش تلفنی دارد. آماده کردن مشتری برای تعامل بهتر در فروش تلفنی یکی از مهمترین کارکردهای بازاریابی تلفنی است.
بازاریابی تلفنی یا تله مارکتینگ راهی هوشمندانه برای رسیدن به چشم اندازهای کسب و کار و افزایش میزان آگاهی مشتریان هدف از فعالیتهای هر بنگاه اقتصادی است.
شاید یکی از مهمترین مشخصه های بازاریابی تلفنی صرفه جویی در زمان و بودجه باشد. بازاریابی تلفنی با تاکتیکهایی که بکار می گیرد به راحتی انتقال پیام و آماده سازی بازار هدف را در دستور کار خود دارد. حذف ملاقاتهای حضوری در بازاریابی نیز از جمله مزایای این تاکتیک بازاریابی است.

معایب بازاریابی تلفنی

Telemarketing همچنان که مزایای بسیاری دارد ، در عین حال دارای معایب خاص خود نیز هست. در بازاریابی تلفنی شما نمی توانید مشخصاً تاثیر پیام منتقل شده را در مشتری بررسی کنید و از علاقه وی اطمینان حاصل کنید. بسیاری از مشتریان تا زمانی که از نزدیک محصولی را مشاهده نکنند نمی توانند نظر قطعی خود را اعلام کنند. البته با تمام این موارد در دنیای بازاریابی و فروش هنوز هم بازاریابی و فروش تلفنی تاثیر به سزایی در رشد کسب و کار دارند. ممکن است بازاریابی تلفنی در اولین گام موفق باشد اما حفظ و تکرار این موفقیت مستلزم پی گیری و تداوم تماس های بازاریابی است.
رفرنس:مارکتینگ ایران تلنت


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.