شبکه های اجتماعی در بازاریابی شرکت ها

شبکه های اجتماعی در بازاریابی شرکت ها
 از سال 1391 تاکنون هر هفته یک رسانه اجتماعی جدید وارد بازار می گردد و رشد می کنند تا کلیه نیازهای بازاریابی در شرکت های مختلف بخصوص شرکت های کوچک را حل نماید و در کنار آن مشاورانی هستند که کاربرد هر کدام را ارزیابی نموده اند.
مدیر هر شرکتی قبل از اینکه هزینه ای در بخش بازاریابی تخصیص دهد باید بفهمد چه چیزی آن را متفاوت ساخته است. به رغم توضیحی که به دیگران در مورد برند تان می دهید باید بدانید چه عاملی شما را متمایز نمودد است؛ این قدم اول است.
موضوع دیگری که یک مدیر باید به آن توجه کند این است که اولین حس و هویتی که می خواهد دیگران از شرکت و برند در فضای بازار داشته باشند با تصویری که ترجیح می دهند مشتریان از شما داشته باشند متناسب باشد.
اجازه دهید اول کمی موضوع را باز کنیم تا متوجه نقطه مغفول شده بازاریابی را شناسایی کنیم. این روزها هر ماه یک شبکه بازاریابی اینترنتی جدید ظهور می کند: در راس آن ها فیسبوک وپس از آن گوگل پلاس، توئیتر، پینترست، مای اسپیس، اتسی و غیره.

راهبردها و استراتژی هایی که بتوانند بازگشت سرمایه را از این شبکه اجتماعی تضمین کنند، باید یافت.

معمولا مدیران زمانی به طور مستقیم به فیسبوک و امثال ایمان می آورند که بتوانند از طریق آن کالایی به فروش برسانند. اما به نظر مشاورین پارک بازاریابی ایران مدیران بازاریابی و یا روابط عمومی باید با رسانه های جدید کار کنند تا وارد عرصه های جدید بازار ایجاد کنند.
اما واقعیت اینجاست که وقتی پای بازگشت سرمایه به میان می آید توجیه کار برای مدیرعامل مشکل می شود. برای اینکه پایگاه های اجتماعی مفید را از پایگاه های غیرمفید تشخیص دهیم، باید بتوانیم با یک آزمایش در مقیاس کوچک تر از بازخورد آن مطمئن شویم.
بعد دیگر حضور برند ها در رسانه های اجتماعی این است که هم به روز بمانیم. امروزه به روز ماندن از نگاه مشتریان مهم شده است. البته نباید همه امید ما به این رسانه  ها باشد. چه کسی می داند پنج سال آینده مردم چه نگاهی به رسانه های اجتماعی خواهند داشت.

به اعتقاد مشاورین اگر امروز مدیری نگاه خود را به حوزه شبکه اجتماعی تغییر و کاربرد اینترنت در بازاریابی و فروش تغییر ندهد قطعا محکوم به شکست خواهند بود.
هیچ زمانی به اندازه الان در بازارهای ایران رقابت نبوده است و از سوی دیگر هیچ زمانی به اندازه الان شبکه هایی که بتوان از طریق آن تبلیغات داشت نبوده است؛ حالا سوال اینجاست که چگونه این شبکه ها را برای مشتریان انتخاب می کنیم تا این فرایند به درستی مدیریت شود.

در مورد شبکه اجتماعی باید بفهمید که مشتریان چه عادت های اینترنتی دارند، چه نوع مواردی برایشان جالب تر است، به چه چیزهایی اهمیت بیشتری می دهند و چگونه این موضوعات و برند ها را جست وجو می کنند. پیشنهاد می شود مسئولانی برای این کار در شرکت ها در نظر گرفته شود که برخی وظایف آن ها عبارتست از:

  • قراردادن تصاویر ویدئویی از محصولات در زمان آزمایش
  • قراردادن عکس های بزرگ و جذاب از محصولات جدید
  • تصاویری از مشتریان و مصرف کنندگانی که به روند مصرف علاقه دارند.
رفرنس:پارک بازاریابی ایران
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.