4 تاکتیک بازاریابی برای فروش بیشتر در تعطیلات

4 تاکتیک بازاریابی برای فروش بیشتر در تعطیلات
نزدیک شدن به سال جدید و افزایش خریدهای افراد، بهترین فرصت برای کسب‌وکارهاست تا محصولات خود را در معرض دید مشتریان قرار دهند و سودی را نصیب خود کنند. اما موفقیت در فروش برای تعطیلات تاکتیک‌های خاص خود را می‌طلبد و کسب‌وکارها باید هرچه سریع‌تر خود را برای آن آماده کنند. میزان فروش کسب‌وکارها، چه سنتی و چه آنلاین، در فصل تعطیلات بالا می‌رود و این به این معناست که اگر شما تاکتیک‌های بازاریابی مختص این فصل را آماده نکرده‌اید، احتمالا عایدی از این فصل نصیب شما نخواهد شد.
در این مطلب قصد داریم 4 ترفند برای فروش بیشتر در تعطیلات را با شما به اشتراک بگذاریم.

محصولات اختصاصی تعطیلات را عرضه کنید.

ارائه محصولات اختصاصی فصل تعطیلات به مشترکان خبرنامه ایمیلی، یک استراتژی عالی برای افزایش تعداد افراد ثبت‌نام کننده در خبرنامه است. اگر نمی‌خواهید که این پیشنهادها را به مشترکان خبرنامه منحصر کنید، می‌توانید این پیشنهادها را برای یک بازه زمانی محدود و خاص در نظر بگیرید.
شما همچنین می‌توانید به‌صورت مستقیم به مشتریانتان بگویید که برای آگاهی از تخفیف‌ها و محصولات عرضه شده برای تعطیلات، باید در خبرنامه ایمیلی عضو شوند. فرم ثبت‌نام برای خبرنامه را قبل از شروع تعطیلات به‌روزرسانی کرده و در آن با ذکر جمله‌ای ساده مانند «تخفیف‌ها و پیشنهادهای اختصاصی تعطیلات را در اینباکس خود دریافت کنید» یک مزیت را به افراد وعده بدهید. پیام‌هایی مانند این یک ارزش واقعی را به مشتریانتان منتقل می‌کند و می‌تواند تعداد افراد ثبت‌نام کننده در خبرنامه را نیز بالا ببرد.

نوعی حس اضطرار ایجاد کنید.

روانشناسان رفتاری دریافته‌اند که قرار گرفتن در وضعیت‌های اضطراری باعث می‌شود که افراد تعلل و به تعویق انداختن را کنار گذاشته و سریعا تصمیم بگیرند. ایجاد حس اضطرار روشی عالی برای جذب مشتریان و وادار کردن آن‌ها به خرید در فصل تعطیلات است. هیچ کسی دوست ندارد که یک پیشنهاد خوب یا یک تخفیف ویژه را از دست بدهد. وقتی برای یک اقدام خاص، ددلاین در نظر می‌گیرید، افراد به‌صورت ناخودآگاه وادار می‌شوند که بدون تعلل آن عمل را انجام دهند
یکی از واضح‌ترین روش‌های ایجاد حس اضطرار این است که یک شمارشگر زمان را در صفحه محصولات خود قرار دهید که زمان پایان یافتن تخفیف ویژه محصول را نشان می‌دهد. با نمایش دادن یک تایمر، شما به مشتریانتان یادآوری می‌کنید که زمان برای خرید این محصول با تخفیف ویژه در حال سپری شدن است که این خود سطح اضطرار و عمل را افزایش می‌دهد.

شبکه‌های اجتماعی را با فصل تعطیلات همراه کنید.

اگر بتوانید از شبکه‌های اجتماعی به‌درستی استفاده کنید، این رسانه‌ها می‌توانند ابزاری قدرتمند برای ترویج محصولات شما در طی تعطیلات باشند. به حساب‌های کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی رنگ و بوی تعطیلات ببخشید. با این کار می‌توانید نشان دهید که برند شما برنامه‌ای ویژه برای تعطیلات دارد. البته ایجاد تغییرات کلی در اینجا لزوما نیاز نیست. می‌توانید تغییرات کوچکی مانند آپدیت تصویر پرفایل و پست کردن پیام‌های مخصوص فصل تعطیلات را مدنظر داشته باشید.
می‌توانید از شبکه اجتماعی توییتر برای کمک کردن به خریداران استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید هشتگ‌های مخصوص تعطیلات را برای خود به راه بی‌اندازید و با مانیتور کردن آن‌ها و ملحق شدن به گفتگوهای کاربران، وجهه برند خود را ارتقا دهید.
روش دیگر استفاده از شبکه‌های اجتماعی در طول فصل تعطیلات این است که می‌توانید از طریق این شبکه‌ها به مشتریانتان اعلام کنید که درصد مشخصی از هر خرید در طول این فصل را به موسسات خیریه یا سازمان‌های غیرانتفاعی اختصاص می‌دهید. در این صورت، مشتریان ضمن خرید، در یک کار خیر نیز سهیم می‌شوند.

چاشنی خلاقیت برای کمپین‌های تبلیغاتی

فصل تعطیلات فصلی است که مشتریان معمولا به نسبت سایر فصل‌ها پول بیشتری را هزینه می‌کنند. اما این موضوع تضمین‌کننده این نیست که تمام کمپین‌های تبلیغاتی شما می‌تواند بازگشت سرمایه عظیمی را برایتان در پی داشته باشد. چاشنی خلاقیت را برای کمپین‌های تبلیغاتی مختص تعطیلات از یاد نبرید. برای افزودن خلاقیت به کمپین‌های تبلیغاتی روش‌های متعددی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به ایجاد راهنماهای خرید هدیه و حمل رایگان محصول اشاره کرد.
تعطیلات یک شانس بزرگ برای کسب‌وکارهاست تا بتوانند میزان درآمد خود را افزایش دهند. برای هر کسب‌وکار، تعطیلات بهترین فرصت برای جذب و ایجاد حس وفاداری در مشتریان است. اگر بتوانید توجه مشتریان را در این فصل جلب کنید، آن‌ها در فصل‌های غیر تعطیلات نیز برای خرید مجدد به شما مراجعه خواهند کرد. با در نظر داشتن تاکتیک‌های ذکر شده در بالا، می‌توانید محصولات خود را در اولویت خرید مشتریان قرار دهید.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.