راهنمای جامع لینک بیلدینگ – بخش دوم

راهنمای جامع لینک بیلدینگ بخش دوم
در بخش اول آموزش لینک بیلدینگ با مبانی آن، چگونگی ساخت لینک‌های باکیفیت و بسیاری دیگر از موارد آشنا شدیم. اکنون بخش دوم این آموزش را آغاز خواهیم کرد.

لینک بیلدینگ کلاه سیاه و پنالتی‌های گوگل

هیچ آموزشی در مورد ساخت لینک‌ها در سئو بدون صحبت در مورد سئو کلاه سیاه کامل نخواهد بود. شناخت لینک‌های کلاه سیاه بسیار آسان است. اگر لینکی ناقض دستورالعمل‌های وبمستر گوگل باشد، به عنوان کلاه سیاه شناخته می‌شود. اما آیا این به این معنی است که باید کاملا لینک بیلدینگ کلاه سیاه را فراموش کنید؟
این تصمیم به عهده خود شما واگذار شده است. ما به شخصه لینک بیلدینگ کلاه سیاه را توصیه نمی‌کنیم. زیرا ریسک این کار با میزان عاید آن همخوانی ندارد. اما در کل همانطور که گفتم، همه چیز به خود شما بستگی دارد. اما چه از سئوی کلاه سفید و سیاه چه سیاه استفاده کنید، پنالتی‌های گوگل مباحثی هستند که حتما باید در مورد آنها آگاهی داشته باشید.

پنگوئن گوگل
پنگوئن نام الگوریتمی است که به طور خاص سایت‌هایی که از تکنیک‌های لینک بیلدینگ اسپم (پست میهمان اسپم و کامنت‌های وبلاگی اسپم) استفاده می‌کنند را هدف قرار می‌دهد.

چگونه از آن اجتناب کنیم؟ تنها راه اجتناب از پنگوئن، استفاده از لینک‌های کلاه سفید است. با به حداقل رساندن انکر تکست‌های اگزکت امکان گریز از پنگوئن وجود دارد. اما در کل، برای اجتناب از این پنالتی باید ساخت لینک‌های اسپم و استفاده از تکنیک‌های غیرقانونی را متوقف کنید.

پنالتی دستی /لینک‌های غیرطبیعی
پنالتی دستی همانطور که از اسمش برمی‌آید از طرف شخصی در گوگل و در سرچ کنسول این موتور جستجو برای شما ارسال می‌شود.

چگونه از آن اجتناب کنیم؟ هیچ کسی در خارج از گوگل نمی‌داند که سایت‌ها چگونه به صورت دستی پنالتی می‌شوند. اما تئوری ما این است که وب‌سایت‌های خاطی توسط یک الگوریتم شناسایی شده و سپس برای بررسی دستی به یکی از کارمندان گوگل ارجاع داده می‌شوند. بنابراین بهترین روش برای اجتناب از پنالتی دستی آن است که یک پروفایل لینکی تر و تمیز داشته باشید.
البته برخلاف پنالتی پنگوئن، با روش‌هایی مانند disavowing links و درخواست بازبینی مجدد، امکان خارج کردن سایت از پنالتی دستی وجود دارد.

استراتژی محبوب برای لینک‌سازی

لینک بیلدینگ شکسته
لینک بیلدینگ شکسته یکی از محبوب‌ترین استراتژی‌ها برای لینک بیلدینگ است. چرا؟ زیرا بجای التماس کردن برای لینک، می‌توانید با لینک‌های شکسته به سایت یک شخص ارزش اضافه کنید. چطور این کار را انجام دهیم؟ در ادامه می‌گوییم.

افزونه LINKMINER را نصب کنید.
برای پیداکردن لینک‌های شکسته ابزارهای زیادی وجود دارد که یکی از آنها افزونه LinkMiner برای مرورگر کروم است.

صفحاتی با تعداد لینک‌های خروجی زیادی را پیدا کنید.
هرچقدر که یک صفحه تعداد لینک‌های بیشتری داشته باشد، احتمال وجود لینک‌های شکسته در بین آن لینک‌ها نیز بیشتر است.

به دنبال لینک‌های شکسته باشید.
کاربرد افزونه LinkMiner در اینجا معلوم می‌شود. با استفاده از این افزونه می‌توانید به راحتی لینک‌های شکسته یک سایت را پیدا کنید.

در مورد لینک‌های شکسته به مالک سایت ایمیل بزنید.
بعد از پیداکردن لینک‌های شکسته، به مدیر آن سایت ایمیل زده و او را از میزان و تعداد لینک‌های شکسته آگاه کنید و از او درخواست کنید که این لینک‌ها را با لینک‌هایی از سایت شما جایگزین کند.

لینک بیلدینگ پیشرفته

بخش پایانی این مقاله به نکته‌ها و راهکارهایی برای لینک بیلدینگ پیشرفته اختصاص یافته است. در ادامه این راهکارها را با هم مرور خواهیم کرد.

دریافت لینک با جستجوی تصاویر در گوگل
آیا شما محتواهای بصری زیادی در سایت خود منتشر می‌کنید و دیگر سایت‌ها بدون ذکر منبع آنها را از شما کپی می‌کنند؟ خب عصبانی نشوید. ابتدا باید با سرویس Google image این تصاویر را پیدا کنید و سپس از مالک آن وب‌سایت بخواهید که در کنار آن تصویر، به سایت شما نیز لینک بدهد.

ایمیل‌هایتان را در عصرها ارسال کنید.
همانطور که در ابتدای مقاله هم گفتم، با ایمیل نیز می‌شود لینک ساخت. اما باید بهترین زمان را برای ارسال ایمیل انتخاب کنید. براساس مطالعات صورت گرفته، بهترین زمان برای ارسال ایمیل عصرهاست. زیرا افراد اگر در صبح‌ها اقدام به ارسال ایمیل کنید، احتمالا ایمیل شما زیر ده‌ها ایمیل دیگر مدفون می‌شود.

مصاحبه‌های پادکستی انجام دهید.
پست‌های وبلاگی از قوانین گوگل تبعیت کنند، می‌توانند لینک ساز باشد. اما در اینجا یک مشکل وجود دارد و آن این است که نوشتن آنها زمانبر است و شاید اصلا توسط کاربر خوانده نشوند. اما ساخت پادکست می‌تواند یک راه‌حل باشد. افراد معمولا به پادکست‌ها روی خوش نشان می‌دهند و احتمال دیده شدن آنها نیز از پست‌های وبلاگی متنی بیشتر است.

به سراغ لیست «سایت‌های مفید» بروید.
هیچ کسی نمی‌تواند انکار کند که پیدا کردن لینک‌های باکیفیت سخت است. اما خبر خوب این است که برخی از سایت‌ها بخشی را به معرفی سایت‌های مفید اختصاص می‌دهند و این سایت‌ها معمولا از کیفیت بالایی نیز برخوردار هستند. بنابراین پیداکردن سایت‌هایی با پروفایل لینکی مثبت آسانتر است.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.