مدیریت بازاریابی و فروش و تبلیغات چه جایگاهی در شرکت ها دارد؟

مدیریت بازاریابی و فروش و تبلیغات چه جایگاهی در شرکت ها دارد
مدیریت بازاریابی و فروش و تبلیغات Marketing management دارای جایگاه بسیار وسیعی در شرکت های بزرگ و حتی کوچک و متوسط می باشد. در این مقاله کوتاه به تشریح این جایگاه می پردازیم.

مفهوم مدیریت بازاریابی

مدیریت بازاریابی و فروش و تبلیغات هر کدام دارای معنی و مفهوم خاصی می باشد. اما مطابق تعریف آکادمیک و دانشگاهی ، مدیریت بازاریابی عبارتست از: مدیریت بازاریابی عبارت است از فرایند برنامه ریزی و اجرای برنامه های توزیع محصولات و خدمات با هدف انجام تبادلاتی که به کسب رضایت مشتریان به عنوان یک هدف سازمانی اطلاق می گردد. این تعریف مدیریت بازاریابی برخلاف استنباط سطحی رایج، که مفهوم بازاریابی را ایجاد تقاضا برای محصولات و خدمات شرکت می داند. چون تعریف صحیح بازاریابی ؛ بازاریابی به طیف وسیعی از فعالیت ها از تحقیقات بازاریابی ، برنامه‌ریزی استراتژیک بازاریابی ، اجرا و مدیریت بازار گفته می شود.

در واقع بازار یابی موضوعی وسیع است که در راستای برنامه ریزی نحوه حضور در بازارهای هدفگیری شده به منظور محصولات و خدمات نقشی پررنگتر ارائه می نماید. مدیریت بازاریابی نیز شامل نگرش استراتژیکی است که به این فرایند و موضوع مدیریت دارد. مدیریت بر بازاریابی و فروش بازاریابی از زمانی آغاز می گردد که یک مشتری قصد دارد نیازها و خواسته اش را از طریق تأمین یا خرید یک محصول، ارضا کند و بازار عبارت است از محلی برای مبادلات بالقوه. نتیجه آنکه مدیریت بازاریابی به معنای کار کردن با بازار و مدیریت بر بازار است.

مفهوم مدیریت بازاریابی و فروش

اگر مدیریت بازاریابی در کنار فروش قرار بگیرد، آن زمانی است که مدیریت بازاریابی و فروش در حوزه های فروش پررنگ تر می شود. بدین ترتیب که منظور از آن ، فرایندهای بازاریابی می شود که بیشتر در ارتباط با فروش باشد. به عنوان مثال فعالیت هایی از فبیل ارسال و توزیع کالا و نحوه دریافت وجه بیشتر در قسمت نهایی فرایند فروش قرار می گیرد و در واقع جزو فعالیت های مدیریت بازاریابی و فروش قرار می گیرد و ارتباط کمی با فعالیت های تحقیقات بازار جهت ورود به بازار می باشد. از سوی دیگر کسی که متصدی امور مدیریت بازاریابی و فروش می شود، شرح وظایف ویژه مدیر بازاریابی و فروش خواهد بود.

مفهوم مدیریت بازاریابی و تبلیغات

اگر مدیریت بازاریابی و تبلیغات در کنار یکدیگر ظاهر شوند، منظور بیشتر متمرکز بر فعالیت های حوزه تبلیغات و ترفیعات می شود. همان گونه که در مطلب ابزار بازاریابی گفته شد، یکی از ابزارهای مهم بازاریابی ترفیعات Promotion و یا به مفهوم کامل تر آن عبارتست از ارتباطات بازاریابی Communication  Marketing می باشد. یعنی اگر در میان بخش های مختلف مدیریت بازاریابی ، نظر ویژه ای در مورد تبلیغات داشته باشیم، در آن زمان مدیریت بازاریابی و تبلیغات معنی خود را نشان می دهد. مدیریت بازاریابی و تبلیغات وظایف وسیعی از جمله تدوین کمپین تبلیغاتی یا 5M تبلیغات و برگزاری جلسه با شرکت ها و کانون های تبلیغاتی را در برنامه های کاری خود خواهد داشت.

وظایف تعریف شده در حوزه مدیریت بازاریابی

  •  شناسایی وضعیت بیرونی شرکت (شامل : وضعیت رقبا ، شناخت از شبکه توزیع ، قوانین و مقررات دولتی ، شناخت از مشتریان و مصرف کنندگان محصولات و خدمات) به کمک تحقیقات بازاریابی
  •  تدوین برنامه بازاریابی به کمک ابزارهای بازاریابی 
  •  شناخت از وضعیت و جایگاه برند در بازار و پیشنهاد جهت ارتقا این جایگاه در بازار و در نهایت ارزیابی میزان رضایت مشتریان از برند (محصول ، شرکت ، پرسنل و خدمات) 
  •  انجام گزارش های مدیریتی و همچنین پیش بینی وضعیت بازار 

نتیجه گیری 
آنچه مسلم است مدیریت بازاریابی باید بتواند کلیه فعالیت ها از مرحله تحقیقات بازاریابی گرفته تا انجام تبلیغات و فرایندهای فروش را به صورت کاملا سیستماتیک و برنامه ریزی شده پیگیری نماید تا بتواند به مهم ترین هدف مدیریتی یک سازمان و برند یعنی کسب رضایت مشتریان دست یابد. اگر مدیریت بازاریابی در شرکت ها به نحو صحیح خود پیاده سازی نشود، هیچ ضمانتی جهت حفظ و ماندگاری شرکت های در سال های آتی نخواهد بود.
رفرنس:پارک بازاریابی ایران
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.