5 اشتباهی که موفقیت بازاریابی محتوا را به خطر می‌اندازد.

5 اشتباهی که موفقیت بازاریابی محتوا را به خطر می‌اندازد
برخی‌ها می‌گویند که بازاریابی محتوا پادشاه است. اما بازاریابی محتوایی بیشتر به یک دیکتاتور خیرخواه شباهت دارد. زیرا در واقعیت اگر شما کسب‌وکار خود را بدون بازاریابی محتوایی به‌پیش ببرید، محکوم به شکست هستید.صرف‌نظر از کیفیت محصولات، مهارت کارمندان یا درک تبلیغاتی، بدون محتوا شما درواقع هیچ‌چیزی ندارید. و متأسفانه، فقط به‌صرف اینکه بازاریابی محتوایی یک دیکتاتور خیرخواه است، نمی‌تواند یک دیکتاتور خوب باشد. بازاریابی محتوایی می‌تواند کاری بسیار خسته‌کننده و چالش‌‌برانگیزی باشد و اگر بخواهیم صادقانه بگوییم، اکثر بازاریابان نمی‌دانند که باید محتوای خود را چگونه عرضه کنند.

دلیل نگارش این مقاله نیز دقیقا همین مورد است. در این مطلب می‌خواهیم رازهای بازاریابی محتوا را کشف کرده و به شما بگوییم که از ارتکاب چه اشتباهاتی باید اجتناب کنید تا بازاریابی محتوایی موفق‌تری داشته باشید.

بازاریابی محتوایی خود را اتوماتیک نمی‌کنید.

در بازاریابی محتوایی، ده‌‌ها و شاید صدها بخش متحرک وجود داشته باشد و شما فقط دو دست دارید و یک ابر قهرمان نیستید. شما در طول روز قطعا وقت کافی در اختیار ندارید که بتوانید تمامی فعالیت‌های ضروری بازاریابی محتوایی را خودتان مدیریت کنید. بنابراین لازم است که بدانید چگونه بازاریابی محتوایی خود را به‌صورت اتوماسیون درآورید. بدون اتوماسیون، هرگز نخواهید توانست که به‌عنوان یک بازاریاب یا کارآفرین، به تمام پتانسیل‌های نهفته خود دست‌یابید.

خوشبختانه ابزارهای زیادی برای اتوماسیون بازاریابی محتوایی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به HootSuite، Zoho، Buffer و MailChimp اشاره کرد.

محتواهای خود را ترویج نمی‌دهید.

آیا تاکنون جمله قدیمی «بساز و دیگران خودشان خواهند آمد» به گوشتان خورده است؟ سراینده این جمله قطعا یک کارآفرین نبوده، زیرا این جمله بسیار از واقعیت به دور است. فوق‌العاده بود اگر می‌شد ما یک محصول خوب می‌ساختیم و افراد خودشان به سمت آن جلب می‌شدند. در این صورت نیازی به‌صرف منابع روی بازاریابی و تبلیغات نبود. اما چه کنیم که این جمله افسانه‌ای بیش نیست.

صرف‌نظر از کیفیت محصول یا سرویس شما، اگر تلاشی آگاهانه برای تبلیغ محتوای خود و در معرض دید قرار دادن آن نداشته باشید، درآمدی جدی را نیز کسب نخواهید کرد. بگذارید با یک معادله، این موضوع را شفاف‌سازی کنم: محصولی حماسی+ نبود مشتری= ورشکستگی. تمام.
باید هرچقدر که در توان دارید را بکار بگیرید تا محتوای خود را در معرض دید افراد قرار دهید. حالا این در معرض دید قرار دادن می‌خواهد از طریق پست‌های میهمان  و هدف‌گذاری مجدد محتوا باشد یا نشر محتوا در قالب پادکست یا اینفوگرافیک.

کمپین‌های خود را تست نمی‌کنید.

اگر محتوا پادشاه است، تست کردن و آزمایش باید ملکه آن باشد. چرا؟ زیرا هرموقع که تست‌هایی را انجام می‌دهید، تمامی حدس‌ها را از کسب‌وکار خود حذف می‌کنید. تنها صادقانه‌ترین و راست‌ترین دیتاها برای شما باقی خواهند ماند و دیتا هرگز دروغ نمی‌گوید.

لندینگ پیج‌های متعددی بسازید و ببینید که کدام یک از آن‌ها نرخ تبدیل بهتری دارد. روی هدلاین‌ها، تصاویر و فرم‌هایتان تست‌های A/B انجام دهید. اگر می‌خواهید که در بازاریابی محتوایی موفق شوید، باید لباس سفید آزمایشگاه بپوشید و به یک دانشمند دیوانه تبدیل شوید. روی تست کردن و رهگیری جنبه‌های مختلف بازاریابی محتوایی حساسیت و وسواس بسیاری به خرج دهید. تبلیغات، هدف‌ها، محتوا، پلتفرم‌های ترویج و حتی محصولات خود را نیز تست کنید.

محتواهای بی‌کیفیت را ترویج می‌دهید.

هرچند که جمله‌ی «بساز و دیگران خودشان خواهند آمد» به‌هیچ‌عنوان واقعیت ندارد، اما اگر محتواهای بی‌کیفیت تولید کنید، مخاطبان بعد از آمدن به سایت سریعا آنجا را ترک خواهند کرد و دیگر اهمیتی ندارد که بازاریابی را چقدر خوب انجام داده‌اید. حتی بهترین ترفندها و تاکتیک‌های بازاریابی محتوایی، سئو و فروش در جهان نیز نمی‌توانند درمانی برای زخم عفونی محتواهای بی‌کیفیت باشند.

این به این معناست که شما باید تنها به تولید و ترویج محتواهای باکیفیت متعهد بمانید. در صورت سرباز زدن از انجام این کار، شما به کسب‌وکار، شهرت و درآمد خود لطمه خواهید زد.

چشم‌انداز رقبا را از دست داده‌اید.

اگر می‌خواهید که در کسب‌وکار موفق شوید، باید جیمز باند درونی خودتان را به کار گرفته و از رقبایتان جاسوسی کنید. با توجه کردن به اقدامات رقبا و شناسایی موارد کارساز و غیر کارساز برای آن‌ها، می‌توانید خود را همیشه یک‌قدم جلوتر از آن‌ها ببینید و از اشتباهات هزینه‌بر دوری کنید.

از موفقیت‌ها و اشتباهات آن‌ها درس بگیرید. توجه کنید که محتواهای آن‌ها به چه هدفی تولید می‌شوند. در خبرنامه‌های ایمیلی آن‌ها عوض شوید و راز و رمزهای موفقیت بازاریابی ایمیلی‌شان را کشف کنید. بفهمید که آن‌ها برای اثرگذاری بیشتر از چه پلتفرمی استفاده می‌کنند. به استایل‌های تبلیغاتی که بیشترین سود را برای آن‌ها دارد توجه کنید. هرچقدر که بتوانید بیشتر از آن‌ها یاد بگیرید، درآمد بیشتری نیز از کسب‌وکار خود خواهید داشت.

نتیجه‌گیری

بازاریابی محتوایی بخشی چالش‌برانگیز از کسب‌وکار مدرن است. با اجتناب از انجام پنج اشتباه ذکر شده در بالا، می‌توانید مطمئن شوید که این بخش برایتان چالش‌برانگیزتر از آن چیزی که هست نخواهد شد. از این مقاله یاد بگیرید، به اشتباهاتی که هم‌اکنون در حال انجامشان هستید نگاه کنید و سپس سعی در حل آن‌ها داشته باشید.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.