از فرش به عرش آمدن کسب و کارهای کوچک – راز موفقیت

از فرش به عرش آمدن کسب و کارهای کوچک راز موفقیت
بازاریابی شبکه های اجتماعی و بازاریابی محتوایی و اتحاد این دو عامل کلیدی اجرای یک استراتژی موفق شبکه های اجتماعی برای کسب و کارهای کوچک و متوسط می باشد. هم بازاریابی شبکه های اجتماعی و هم بازاریابی محتوایی هر دو توانسته اند باعث ساخت و بروز شرکت های چندین میلیون دلاری شوند. طراحی یک استراتژی موفق بازاریابی شبکه های اجتماعی و تلفیق خلاقانه آن با راه کارهای محتوا فقط مختص برندها رد بول و نایکی نیست بلکه بسیاری از برندها امروزه از قدرت بازاریابی شبکه های اجتماعی برای افزایش تعداد فالوور و افزایش قدرت برندشان مانند یک رهبر چریکی در بازار رقباء استفاده میکنند. ما قصد داریم شما را با نمونه های موفق اتحاد شگفت انگیز بازاریابی شبکه های اجتماعی و بازاریابی محتوایی برای طراحی و اجرای یک استراتژی موفق شبکه های اجتماعی آشنا سازیم.

تبدیل شدن از مسئول خط تاکسی به بنیان گذار برند محصولات زیبایی ESTEE LAUDER

شاید باورش سخت باشد اما لارن لوک (Lauren Luke) در انگلستان مسئول خط تاکسی بود و توانست با اتخاذ یک استراتژی موفق شبکه های اجتماعی و تلفیق آن با بازاریابی محتوایی یکی از برندهای موفق محصولات زیبایی را راه اندازی نماید. در سال 2007 لارن برای تامین هزینه های زندگی خود می بایست کار دومی را برای خود تدارک می‌دید. از اینرو در سایت ebay به فروختن لوازم آرایشی روی آورد.
چند ماه به طول انجامید تا لارن توانست برای اولین مجموعه کالاهای خود پول لازم را گردآوری کند. لارن لوک عنوان می‌کند: خداحافظی با پس اندازها در زمان بحران مالی برای ساخت اولین مجموعه محصولات زیبایی دلهره آور و ترسناک بود. آیا واقعا ارزش ریسک کردن داشت یا نه؟. لارن با استفاده از استراتژی موفق شبکه های اجتماعی و تولید ویدئوهای how to و قراردادن آنها در اینترنت و یوتیوب توانست راه‌اندازی شرکت خود را به صورت باشکوهی جشن بگیرد. زیرا این برند توانست با این راه کار یکی از باشکوه‌ترین و موفق‌ترین برندهای لوازم آرایشی را پایه‌گذاری نماید. جالب است بدانید لارن حتی یک ریال هم هزینه تبلیغات سنتی نکرد.

فقط در 2 روز با 12000 مشتری جایزه شگفت انگیز استراتژی موفق شبکه های اجتماعی

برند DollarShaveClub در سال 2011 برای تولید و عرضه تیغ های ریش تراشی با کیفیت بالا راه اندازی شد و مزیتش در مقایسه با سایر رقباء Gillette و Schick، بسته بندی مناسب و خدمات مشتریان عالی بود. برند DollarShaveClub با سرمایه گذاری 4500 دلاری بر روی یک ویدئو توانست بیش از 12000 مشتری بالقوه در طی دو روز بدست بیاورد. از دیگر نتایج شگفت انگیز استراتژی موفق شبکه های اجتماعی این برند، افزایش فالوورهای فیسبوک (9.5 میلیون بازدیدکننده)، توئیتر (23000 دنبال کننده) و 76000 طرفدار فیسبوک است. این برند با بودجه بسیار اندک و با اتخاد استراتژی موفق شبکه های اجتماعی و تلفیق آن با ابزارهای تعاملی تولید محتوا برای طراحی حرفه‌ای یک پست توانست مانند اینفلوئنسرهای بزرگ بازاریابی شبکه های اجتماعی بیش از 10.8 میلیون دلار به ازاء این ویدئو در طول کمپین خود درآمد کسب کند.

زنجیره های میلیون دلاری با استراتژی موفق شبکه های اجتماعی

برند Core Power یوگا تنها از طریق تبلیغات دهان به دهان و استراتژی موفق شبکه های اجتماعی توانست یکی از بزرگترین شرکت های زنجیره ای یوگا در آمریکا را بنیان گذاری نماید. این برند سلامت و تناسب اندام در سال 2002 با نام Core Power توسط Trevor Tice راه‌اندازی شد. این برند به جای استفاده از تبلیغات تلویزیونی و چاپی با طراحی یک استراتژی موفق شبکه های اجتماعی و بررسی داستان موفقیت میلیونرهای شبکه‌های اجتماعی از تلفیق بازاریابی محتوایی و بازاریابی شبکه های اجتماعی برای افزایش آگاهی مخاطبین هدف با سبک زندگی سالم و افزایش ارتباط آنها با برند استفاده کرد. همچنین این برند کلاس‌های آنلاین را برگزار نمود و برخی از ویدئوهای آنها را در شبکه های اجتماعی منتشر کرد.
این برند در سال 2007 درآمدی 6.5 میلیون دلاری، در سال 2010 درآمد 23 میلیون دلاری داشت که همچنان روند روی به رشدی دارد. همچنین این برند توانست تا سال 2016 بیش از 100 شعبه در ایالات مختلف آمریکا تاسیس کند به طوریکه امروزه بزرگترین زنجیره یوگا در آمریکا را داراست.

زمانیکه یک ویدئو 500 دلاری تبلیغات 50000 دلاری را شکست می‌دهد.

برند Orabrush شرکت تولید و عرضه محصولات تمیزکننده زبان حدود 10 سال بود که تاسیس شده و با وجود هزینه زیاد در تبلیغات تلویزیونی و چاپی موفقیت چشمگیری بدست نیاورده بود. دندان پزشکان حاضر نبودند محصولات این برند را تبلیغ کنند تا اینکه این برند با اتخاد استراتژی موفق شبکه های اجتماعی و استفاده از بازاریابی محتوای ویدئویی توانست یک ویدئو با عنوان ”تست بوی بد دهان“ یا “Bad Breath Test” را با هزینه 500 دلار تولید کرده و آن را در شبکه های اجتماعی منتشر نماید.
نتیجه این راه کار بازاریابی شبکه های اجتماعی شگفت انگیز بود. این ویدئو ویروسی در بین جامعه هدف وایرال گردید و سبب ترویج این محصول در داروخانه‌های بزرگ و معروف و افزایش فروش ماهانه این برند گردید. به طوریکه توانست در همان روزهای ابتدایی انتشار ویدئو در یوتیوب بیش از 40 میلیون بازدیدکننده داشته باشد. نتایج دیگر این استراتژی موفق شبکه های اجتماعی افزایش فالوورهای فیس بوک (بیش از 340000 طرفدار) و توئیتر (بیش از 5000 دنبال کننده) می‌باشد.

با توجه به شاخصهای ارزیابی عملکرد محتوای برندتان در شبکه های اجتماعی را زیر نظر داشته باشید و با تحلیل و بررسی معیارهای عملکرد برندتان در طول کمپین بازاریابی شبکه های اجتماعی سعی کنید نتایج مثبت را شناسایی کرده و اگر لازم است در استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی خود بازنگری های سازنده و مثبت داشته باشید.
رفرنس:آژانس دارت


 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.