نقش فروش در بازاریابی

نقش فروش در بازاریابی
بهترین نقطه شروع شناخت نقش ارزش به بازنگری مختصر بازاریابی و نقش فروش در بازاریابی مربوط می شود.
سال ها است متون مقدماتی بازاریابی درباره مفهوم بازاریابی به عنوان فلسفه حاکم بر تجارت صحبت کرده اند. 

تعامل شرکت ها در مورد مفهوم بازاریابی به اموری از این دست مربوط می شود : 
1) تصمیم گیری راهبردی درباره روانه کردن محصولات به بازار 
2) این که کجا بازاریابی کنند؟ 
3)چگونه و با چه قیمتی آن ها را به بازار ارسال کنند.
4) چگونه این محصول با مشتریان ارتباط برقرار کند؟
این چهار پی بازاریابی (محصول، مکان یا توزیع، قیمت، تبلیغات) به عنوان آمیخته بازاریابی شناخته شده و مجموعه ابزار بازاریاب ها هستند که برای توسعه راهبرد بازاریابی استفاده می شود.

فروش شخصی

فروش شخصی در آمیخته بازاریابی به عنوان بخشی از آمیخته ترفیع شرکت، یا آمیخته ارتباطات بازاریابی تغییر می شود که همراه با تبلیغات و سایر عناصر پیام تبلیغاتی شرکت به کار می رود تا با پیشنهاد ارزش با مشتریان ارتباط برقرار کند. سایر ابزارهای تبلیغاتی موجود شامل ترفیع فروش از جمله کوپن ها، رقابت ها، حق بیمه ها و سایر ابزارهای پشتیبانی از فروش شخصی و اقدامات تبلیغاتی مانند روابط عمومی و تبلیغ که در آن پیام هایی درباره شرکت و محصولات شما در گزارش های خبری، مصاحبه های تلویزیونی و از این قبیل پدیدار می شود : و بازاریابی مستقیم که ممکن است شامل فروش با سفارش پستی، بازاریابی تلویزیونی، بازاریابی الکترونیک از طریق وب سایت، ایمیل، رسانه ها اجتماعی و سایر ابزارهای مستقیم شود.

عناصر ارتباطات بازاریابی

عناصر ارتباطات بازاریابی به عنوان آمیخته شناخته می شوند تا تأکید کنند شرکت ها زمان توسعه راهکار و بودجه برای ارتباطات بازاریابی، باید در مورد چگونگی تقسیم سرمایه ها میان عناصر تبلیغاتی مختلف تصمیم بگیرند.
ممکن است چند عامل برآمیخته ارتباطات بازاریابی تأثیر بگذارد. اندازه و اهمیت خرید، پیچیدگی محصول، حجم اطلاعاتی که خریداران نیاز دارند، درجه مذاکره قیمت، تعداد و پراکندگی خریداران و این که آیا تماس بعد از خرید لازم است یا خیر، همگی به تصمیم های آمیخته بازاریابی کمک  می کنند.

برای تضمین ثبات پیام در شرکت و محصولات ان شرکت در ارتباطات بازاریابی به صورت منسجم (یکپارچه)عمل کند، هر چند با تیلیغات و برنامه های فروش پراکنده (ناهماهنگ)، مغایرت داشته باشد. ارتباطات یکپارچه بازاریابی برای فروش بسیار مهم است، چنان که از پیام درباره ثبات پیشنهاد ارزش حفظ و در عوض از نام تجاری کلی و راهبرد بازاریابی پشتیبانی می کند.

مشخصات مهم برنامه های ارتباطات یکپارچه بازاریابی از این قرار است:

  • جامع هستند : و تمام عناصر آمیخته ارتباطات بازاریابی مورد توجه قرار می گیرند.
  • واحد هستند: پیام ها از طریق تمام رسانه ها منتقل می شوند، از جمله ارتباطات چشمگیر مشتریان داخلی (یعنی افرادی که ممکن نیست از داخل شرکت شما با مشتریان خارجی تماسی داشته باشند، بلکه ارزشی اضافه می کنند که در نهایت مشتریان خارجی از آن سود می برند) که مشابه بوده یا از موضوع واحدی پشتیبانی می کنند.
  • هدفمند هستند: عناصر مختلف آمیخته ارتباطات بازاریابی به کار رفته همگی اهداف مشابه یا مناسبی برای پیام دارند.
  • اجرای هماهنگی با همه مؤلفه های ارتباطات سازمان دارند.
  • در رسیدن به اهداف طراحی شده و بهره وری تأکید می کنند: به خصوص زمانی که شبکه های ارتباطی را انتخاب می کنیم و منابع را به رسانه بازاریابی اختصاص می دهیم.

ارتباطات یکپارچه بازاریابی در شرکت فدکس

شرکت”فدکس”هم در بازارهای صنعتی و هم در بازارهای مصرفی، در ارتباطات یکپارچه بازاریابی بسیار موفق بوده است. این موضوع بسیار مهم است زیرا هسته تجاری شرکت “فدکس” در حال افزایش ارزش از طریق قیمت گذاری بالا اما با خدمات سریع و قابل اطمینان است. برای رسیدن به این منظور، کارمندان داخل شرکت برای رفتار درست آموزش می بینند، خواه با کاربران خارجی تماس مشترک داشته باشند خواه نداشته باشند؛ یعنی بخش های مختلف در شرکت “فدکس” با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. 
بازاریابی داخلی مناسب، ثبات پیام میان کارمندان را فراهم کرده و نشان می دهد مدیریت پشتیبانی از پیام راهبردی و مهم و شرکت “فدکس” در مورد ارزش افزوده را از طریق ایجاد اطمینان برای مشتریان فراهم می کند. از لحاظ خارجی، شرکت “فدکس” تمام عناصر آمیخته ارتباطات بازاریابی-آگهی های تجاری، فروش شخصی، تبلیغ فروش، روابط عمومی/تبلیغات و روش های متعدد بازاریابی مستقیم از جمله استفاده از رسانه های اجتماعی و شبکه قدرتمند را به کار می برد. شرکت”فدکس”برای برقراری ارتباط با پیشنهاد ارزش،به طور ثابت و بادقت از هر عنصر آمیخته استفاده می کنند.
رفرنس:مارکتینگ ایران تلنت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.