اهمیت کیفیت در برابر کمیت در بازاریابی محتوایی

اهمیت کیفیت در برابر کمیت در بازاریابی محتوایی

وقتی در مورد بازاریابی محتوایی صحبت می‌کنیم، قطعا کیفیت بر کمیت اولویت پیدا می‌کند و دقیقا همین عنصر است که به برند شما شخصیت می‌بخشد.مشتریان شما قطعا لایق بهترین‌ها هستند.در مورد فعالیت‌های روزانه خود و کارهایی که در لیست to-do قرار دارند فکر کنید. فرکانس تعاملات خود با دیگران در محل کار و منزل را مدنظر داشته باشید. در این زمان، چه تعداد از این تعاملات شما به صورت دیجیتالی انجام می‌شوند؟ در این مطلب چند ترفند برای ارجحیت دادن کیفیت بر کمیت در بازاریابی محتوایی و بازاریابی دیجیتال ذکر شده است که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به جذب حداکثری مخاطبان امیدوار باشید. با هم این ترفندها را مرور خواهیم کرد.

1- با چه کسی ارتباط برقرار می‌کنید؟

در اغلب مطالبی که در مورد بازاریابی نوشته شده، روی این نکته تاکید شده است که باید روی مخاطبان هدف خود تمرکز کنید. اما تعامل با کیفیت چیزی فراتر از آمار و دموگرافیک‌ها است. هرگز برای کاربران عام محتوا تولید نکنید. محتواهایی که تولید می‌کنید باید مرتبط، بروز و خاص باشند.
خوانندگان و مصرف‌کنندگان محتواهای شما چه کسانی هستند و با چه هدف با شما ارتباط برقرار کرده‌اند؟ شما چه مشکلی را می‌توانید حل کنید؟ آیا شما باعث خنده آن‌ها می‌شوید؟ سعی کنید مخاطبان خود را بشناسید و با محتوا با آن‌ها تعامل برقرار کنید. فراموش نکنید که برقراری ارتباط در دنیای دیجیتال تفاوت چندانی با دنیای واقعی ندارد؛ زیرا مخاطبان شما در دنیای دیجیتال نیز انسان هستند.

2- بمباران محتوایی را متوقف کنید.

یکی از پایه‌ای‌ترین نکات در بازاریابی محتوایی این است که با محتواهای زیاد باعث رنجش کاربران خود نشوید. برندی باشید که همیشه لبخند رضایت را بر چهره خواننده می‌نشاند و هر بار با انتشار محتواهای جدید، نکات و اطلاعات تازه‌ای را به خوانندگان وعده می‌دهد.
بمباران محتوایی را متوقف کنید. از موضع ضعف یا قدرت با مخاطبان خود سخن نگویید. یک گفتگو ایجاد کنید.
سعی نکنید از آن دست شرکت‌هایی باشید که باکس ثبت‌نام در خبرنامه‌اش هر لحظه برای کاربران ظاهر می‌شود و آن‌ها را اذیت می‌کند. به‌خصوص زمانی که کاربران به سختی می‌توانند دکمه بستن تبلیغ و صفحه پاپ آپ را پیدا کنند.

3- قابل‌اطمینان باشید.

برای ایجاد یک رابطه، مداومت و پیوستگی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در میان بازاریابان، تنها 30 درصد از آن‌ها فکر می‌کنند که برنامه‌هایشان موثر بوده است، فقط 32 درصد از آن‌ها یک استراتژی محتوایی تعریف شده و معین دارند و این 32 درصد 60 درصد بیشتر از دیگران تمایل دارند که به موفقیت دست یابند.

با نوشتن یک تقویم بازاریابی محتوایی، می‌توانید مشخص کنید که چه محتوایی در چه روزی باید در چه کانالی بارگذاری شود. در این صورت، رهگیری میزان تعامل کاربران آسان‌تر خواهد بود. تقویم محتوایی به شما اجازه می‌دهد تا برنامه‌ریزی پیشرفته‌تری روی منابع داشته باشید و همچنین خلاقیت شما در زمینه طراحی استراتژی‌ها و انواع محتواهای مورد استفاده را بهبود می‌بخشد. با یک تقویم محتوایی، مطمئن خواهید بود که فرصت‌های تعامل با مشتریان را از دست نخواهید داد. بعد از طراحی این تقویم محتوایی، آن را در اختیار تمامی دپارتمان‌های مرتبط سازمان قرار دهید و به این صورت همکاری و هماهنگی در بخش‌های مختلف سرویس‌دهی به مشتریان بهبود می‌یابد.

4- UX را دسته‌کم نگیرید.

تجربه کاربری (UX) برای موفقیت یک محصول و برند حیاتی است و رابط کاربری (UI) رابطه نزدیکی با آن دارد. وقتی مصرف‌کننده در وب‌سایت یا اپلیکیشن یک شرکت حضور دارد، او باید یک رابط کاربری جذاب، کاربردی و انعطاف‌پذیر را ببیند. طراحی UX روی عملکردهای فنی مثل پروتایپ، تست سایت و تعاملات مشتریان تمرکز دارد. طراحی رابط کاربری اما روی طرح و محتوا، تجسم زیبایی شناسی به مصرف کنندگان و پاسخگویی کاربر تمرکز میکند.
این جنبه‌های طراحی روی نحوه رفتار و تعامل مصرف‌کننده با برند شما اثرگذار هستند و می‌توانند هم باعث حفظ مشتری شوند و هم او را فراری دهند. وقتی‌که تیم شما اهمیت هر دو این عناصر را به صورتی یکسان درک کند، شرکت نیز به تبع آن می‌تواند تعاملات خود با مشتریان را بهبود دهد. اگر مشتریان به‌طور مکرر از بازدید از یک صفحه خاص اجتناب می‌کنند، باید بدانید که در این صفحه مشکلی وجود دارد و هرچه سریع‌تر نسبت به به‌روزرسانی لحن و زاویه دید محتوای آن اقدام کنید.
طرح‌های مختلف را آزمایش کنید و از مشتریان بپرسید که کدام طرح را بیشتر می‌پسندند. نتیجه این کار برای شما، تعاملات باکیفیت‌تر و مشتریان وفادارتر خواهد بود.

سخن آخر
در بازاریابی محتوایی زمان بیشتری را به تولید محتوای کمتر اختصاص دهید. در روزگارانی که افراد تحت بمباران محتوایی از سوی برندهای مختلف هستند، ارجحیت کیفیت بر کمیت به یک ضرورت تبدیل شده است.
تمرکز خود را روی رقابت کمتر کرده و وقت و انرژی خود را روی گفتگوهایی که با مشتریان دارید صرف کنید. تنها در این صورت است که مشتریان به دلیل شفافیت و ویژگی‌های اخلاق‌مدارانه به شما اعتماد خواهند کرد. در نهایت می‌توانید برندی را داشته باشید که عنصر شخصی‌سازی در آن یافت می‌شود و برای خود یک شخصیت مستقل دارد.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.