هرآنچه که باید در مورد هدف‌گذاری مجدد محتوا بدانید.

هرآنچه که باید در مورد هدف‌گذاری مجدد محتوا بدانید
بازاریابی محتوایی قطعا یکی از بهترین روش‌ها برای ترویج کسب‌وکار است. از طریق این رویکرد از بازاریابی می‌توانید تجربه و تخصص خود را نشان دهید و همچنین بازاریابی محتوایی هزینه چندانی روی دستتان نخواهد گذاشت و توزیع آن نیز آسان است.
اما یکی از چالش‌های اساسی در بازاریابی محتوایی این است که خلق آن زمان می‌برد. به‌خصوص در زمان فعلی که موتور جستجوی گوگل روی منحصربه‌فرد بودن محتواها حساسیت بیشتری به خرج می‌دهد. اما در این صورت، یک راه‌حل پیش روی شما قرار دارد و آن «هدف‌گذاری مجدد» است.

چرا باید محتواهای خود را هدف‌گذاری مجدد کنید؟

هدف‌گذاری مجدد محتوا نه‌تنها باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها می‌شود، بلکه مزایای دیگری را نیز در پی دارد. ازجمله:
بهبود نتایج جستجوی ارگانیک: تنوعی از محتواها که در پلتفرم‌های مختلف پخش می‌شوند باعث ایجاد بک‌لینک برای سئو شده و شانس شما برای دیدن شدن در موتورهای جستجو را افزایش می‌دهند.

امکان هدف قراردادن بازار: هدف‌گذاری مجدد محتوا فقط به این معنی نیست که یک قطعه از محتوا را به شکلی دیگر در بیاورید، بلکه یکی دیگر از اهداف آن بازنویسی محتوا برای هدف قراردادن مخاطبان هدف است.

گسترش حضور آنلاین: هدف‌گذاری و بازنویسی مجدد محتواها این امکان را برای شما فراهم می‌کند که در سایت‌های دیگر نیز حاضر شوید و درنهایت بتوانید حضور آنلاین خود را تقویت کنید.

دسترسی به مخاطبان جدید: در کنار گسترش حضور آنلاین، منتشر شدن محتواهای شما در مکان‌های مختلف شانس دیده شدن توسط افرادی که پیش‌تر با شما آشنا نبوده‌اند را افزایش می‌دهد.

افزایش اقتدار و اعتبار: انتشار محتواهای نوشته شده توسط شما در سایت‌ها و مکان‌های دیگر می‌تواند به‌نوعی تجربه و تخصص شما را به نمایش بگذارد که درنهایت می‌تواند به افزایش اقتدار و اعتبار بیانجامد.

زنده کردن محتواهای قدیمی: آپدیت کردن یا تعویض شکل محتواهای قدیمی یک روش عالی برای زنده کردن محتواهای قدیمی است که روزی محبوب بوده‌اند و در طول زمان زیر سایه محتواهای جدیدتر قرار گرفته‌اند.

14 روش برای هدف‌گذاری مجدد محتواهای آنلاین

برای هدف‌گذاری مجدد محتوا روش‌های متعددی وجود دارد. در ادامه 14 روش برای هدف‌گذاری مجدد محتواهای آنلاین لیست شده‌اند.

فیس‌بوک لایو و پریسکوپ: میزان محبوبیت ویدئوهای آنلاین در حال افزایش است. شما نیز می‌توانید از این مزیت به خوبی استفاده کنید و پست‌های لایو را در شبکه‌هایی مانند فیس‌بوک و پریسکوپ و حتی لایو اینستاگرام منتشر کنید.

گرافیک شبکه‌های اجتماعی: اگر محتواهای آموزشی یا ترفندی منتشر می‌کنید، می‌توانید این محتواها را در قالب تصاویر گرافیکی در شبکه‌های اجتماعی مانند پینترست و اینستاگرام قرار دهید.

لینکدین: بسیاری از افراد نمی‌دانند که لینکدین امکان ارسال مقاله را نیز دارد. حتی امکان اضافه کردن ویدئو نیز در این پلتفرم فراهم است.

اینفوگرافیک: اینفوگرافیک‌ها محبوب هستند و شما نیز می‌توانید محتواهای خود را به‌صورت اینفوگرافیک درآورید.

پادکست: بجای نوشتن محتوا، می‌توانید آن را در قالب فایل‌های صوتی ضبط و انتشار دهید. انتشار هم‌زمان نسخه‌های متنی و صوتی محتوا نیز یکی از روش‌های خوب برای متمایز کردن محتوا بر اساس ترجیحات مخاطب است.

اسلایدشو: می‌توانید نکات مهم و کلیدی محتواهای خود را به‌صورت اسلاید درآورید و در سرویس‌هایی مانند SlideShare به اشتراک بگذارید.

ویدئو: ویدئوها در فضای وب بسیار محبوب هستند. می‌توانید اسلایدشوهای ایجاد شده در مرحله قبلی را به ویدئو نیز تبدیل کنید. سرویس‌های اشتراک ویدئو مانند یوتیوب و آپارات محل‌های مناسبی برای میزبانی ویدئوهای شما هستند.

وبینار: امکان تبدیل محتواها به وبینارهای رایگان نیز فراهم است و از این طریق می‌توانید یک لیست ایمیل قدرتمند نیز بسازید و از این طریق محصولات و سرویس‌های خود را ترویج دهید. وبینارها را می‌توان به‌صورت ویدئو نیز پست کرد.

lead magnet: اساسا lead magnet یعنی هر چیزی که شما به‌صورت رایگان به مخاطب خود ارائه می‌کنید و درازای این ارائه رایگان ایمیل افراد را می‌گیرید. lead magnet یکی از روش‌های خوب برای هدف‌گذاری مجدد محتواست.

اضافه کردن به کمپین‌های ایمیلی: یکی از روش‌های دیگر هدف‌گذاری مجدد محتوا این است که محتواهای خود را در ایمیل‌های ارسالی به مخاطبان بگنجانید.

کتاب‌های الکترونیکی: می‌توانید بهترین و کاربردی‌ترین محتواهای خود را به‌صورت کتاب‌های الکترونیکی درآورید و آن‌ها را به‌صورت رایگان در فضای وب انتشار دهید.

تقسیم محتوا: محتواهای خود را برای اهداف بازاریابی به‌خصوص بازبینی کنید. همچنین می‌توانید مقالات بلند را به چند بخش کوتاه‌تر تقسیم کنید.

چک‌لیست‌ها: بیشتر افراد حوصله خواندن محتواهای طولانی را ندارند. بنابراین اگر ترفند و نکات کاربردی را در وبلاگ خود منتشر می‌کنید، این محتواها را به‌صورت چک‌لیست درآورید.

ساخت اپلیکیشن: روز به روز افراد بیشتری به سمت مطالعه محتوا در دستگاه‌های موبایل سوق می‌یابند. داشتن یک اپلیکیشن و ارسال محتواهای جدید به آن به دنباله‌کنندگان وفادار شما کمک می‌کند تا آسان‌تر پیگیر ارائه‌های شما باشند.

با محتواهای موجود شروع کنید.

هدف‌گذاری مجدد محتوا آسان است، اما این فرآیند به برنامه‌ریزی و به‌کارگیری ابزارهای مختلف نیاز دارد. سریع‌ترین روش برای هدف‌گذاری مجدد محتوا این است که به سراغ محتواهای موجود بروید. در ادامه روش این کار به‌صورت مرحله‌به‌مرحله ذکر شده است.

لیستی از محتواهای موجود تهیه کنید: در ابتدا روی محتواهای محبوب خود تمرکز کنید. علاوه بر محتواهای محبوب فعلی، نگاهی نیز به محتواهای قدیمی که هنوز هم ممکن است ارزشمند باشند بیاندازید. در موقع لیست کردن، هیچ نوعی از محتوا را از قلم نیاندازید و مطمئن شوید که انواع محتوا ازجمله پست‌های وبلاگی، ویدئوها، کتاب‌های الکترونیکی و غیره نیز لیست شده‌اند.

در مورد استفاده مجدد از محتواها به شیوه‌ای متفاوت تصمیم‌گیری کنید: برای مثال، آیا می‌توانید برخی از اطلاعات موجود در کتاب‌های الکترونیکی خود را در قالب یک پست وبلاگی منتشر کنید؟ آیا می‌توانید یک اسلایدشو یا ویدئو از محتوای خود بسازید؟ آیا می‌توانید یک محتوا را بازبینی کنید و سپس آن را به‌صورت رایگان یا در ازای دریافت مبلغی در اختیار دیگر سایت‌ها قرار دهید؟

روی محتواهای محبوبی که می‌شود بیش از یک‌بار هدف‌گذاری مجدد کرد تمرکز کنید: به یاد داشته باشید که یکی از مزایای هدف‌گذاری مجدد محتوا، صرفه‌جویی در زمان است. علاوه بر این، شما باید از محتوایی استفاده کنید که برای بازارتان جذاب باشد. هرچند که یک‌بار هدف‌گذاری مجدد کردن یک محتوا خوب است، اما اگر محتوایی پتانسیل هدف‌گذاری کردن چندباره را داشته باشد، دلیلی برای اجتناب از این کار وجود ندارد.

امکان هدف‌گذاری مجدد محتواهایی که پیش‌ازاین هدف‌گذاری مجدد شده‌اند نیز وجود دارد: بعد از انتشار و هدف‌گذاری مجدد یک محتوا برای بازار جدید، می‌توانید همان محتوا را برای بازارهای جدیدتر نیز بازبینی کنید.

محل‌های توزیع محتوا را مشخص کنید: بعد از تهیه کردن محتواها، نوبت به توزیع آن‌ها می‌رسد. ویدئوها که قطعا مکان‌های مخصوص به خود را دارند که ازجمله آن‌ها می‌توان به یوتیوب و آپارات اشاره کرد. جایی که می‌خواهید محتوای خود را نشر دهید، نوع محتوا را نیز مشخص می‌کند. برای مثال، اینستاگرام یک پلتفرم بصری محور است و انتشار مطالب طولانی در آن چندان مناسب نیست.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.