ویژگیهای مدیران محصول

ویژگیهای مدیران محصول
مدیر محصول خوب باید درک عمیقی از اهداف مشتری، رقبا، و توانایی های تیم و شرکت  داشته باشد. برای انجام مناسب تمام این مسئولیت ها نیاز به یک دسته افراد خاص است، و پیدا کردن چنین افرادی مشکل است. در این بخش ما در  مورد آنچه که به دنبال آن هستیم از قبیل صفات شخصی، دانش، نگرش و مهارت مدیر محصول خوب بحث خواهیم کرد.

شناسایی مشتریان

همه چیز با داشتن درک عمیقی از مشتری  مورد نظر شروع می شود. چگونه این دانش بدست می آید؟ روش سنتی این  است  تیم پژوهش بازار در قالب نقشه ها و / یا مصاحبه تشکیل شود، و سپس با گروه های کانون حرفه ای کار ادامه پیدا می کند.

شناسایی محصول

 شما به درک عمیقی از قابلیت های محصولتان نیاز دارید. صحبت کردن با مشتریان و شناسایی بصاحب نظران خاص  کار سختی نیست اگر با این واقعیت که چه  شرایطی امکان پذیر است خودتان را محدود نکنید
به عنوان مثال، فِدِکس FedEx می تواند به طور چشمگیری کسب و کار خود را رونق دهد  درصورتی که فقط تضمین کننده ی روشی ارزان  برای انتقال یک بسته در سراسر کشور در یک ساعت داشته باشد تا یک روز. البته فن آوری های حمل و نقل به سادگی در آن سطح در دسترس نمی باشند.

شناسایی رقبا

توجه به رقبا ضروری است. برخی از مدیران محصول آنها را نادیده می گیرند. برخی نسبت به آنها حساس اند. برخی مایلند به هیچ وجه رقبب نداشته باشند. ،  این در حالی است  که تعداد اندکی از مدیران محصول هستند که از رقیبان خود چیزهای بسیاری  یادمی گیرند.
رفرنس:مارکتینگ ایران تلنت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.