هدیه مجانی ، روشی جذاب در بازاریابی

هدیه مجانی روشی جذاب در بازاریابی
هر روز از کنار برخی افراد و فروشنده ها ، بویژه افرادی که به فروش محصولات کوچک و نه چندان گران قیمت مشغول هستند می گذریم که نمونه های کوچکی از کار خود را به شکل رایگان به ما هدیه می دهند تا بعد از آزمودن کیفیت آن ، بتوانند در ما انگیزه کافی برای خرید ایجاد کنند.

این هدیه های کوچک که به عنوان اشانتیون شناخته شده هستند همیشه این طور نیست که از سوی یک خرده فروش یا افرادی که کسب و کار محدودی دارند به مشتریان هدیه داده شود. بلکه گاهی اوقات با شرکتهای بزرگ و حتی صاحب نامی برخورد می کنیم که از هدیه دادن اشانتیون برای بازاریابی در میان مشتریان استفاده می کنند. با این حال ، این شیوه بازاریابی برای خرده فروشها شناخته شده تر است. هدیه دادن مجانی محصول به عنوان اشانتیون ، یکی از راههای بازاریابی است که بنا به دلایلی و در جای خود شیوه مناسبی می باشد. 

از جمله مزیتهای پروموشن در تبلیغات می توان به موارد زیر اشاره کرده:

 به صورت رایگان ، بازاریابی کنید.
هدیه رایگان نمونه کوچک از محصولتان این فرصت را برای شما فراهم می کند که به صورت رایگان و با شیوه ای جذاب بتوانید مشتریان مورد نظر خود را پیدا کنید. آگهی های بازاریابی و شیوه های دیگر بازاریابی در به نوبه خود همگی مفید بوده و مزیتهایی دارند ولی ممکن است برخلاف هزینه های سنگینی که بابت این تبلیغات و شیوه های بازاریابی ، به شرکتها تحمیل می شود ، چندان نتوانند نظر مشتریان و مخاطبان را به خود جلب کنند. این در حالی است که شیوه ی دادن اشانتیون همیشه برای مشتریان جذاب است و از آن استقبال می کنند. علت این جذابیت و استقبال این است که آنها می توانند قبل از اینکه مجبور به خرید آن محصول شوند ، تجربه مصرف کردن آن را داشته باشند و بدانند که تا چه حد این محصول می تواند برایشان مفید باشد. به بیان دیگر ، فرصت تجربه محصول ، قبل از خرید را به آنها هدیه می دهیم. بنابراین ، با صرف کمترین هزینه و حتی در مواردی به صورت رایگان می توانید یک تبلیغات موثر داشته باشید.

زمینه های تبلیغات محصولات دیگر شرکتها را فراهم می کند.
کافی است شرکتی ، یکی از محصولات خود را از طریق دادن اشانتیون تبلیغ کند تا بتواند مشتریان را سمت محصولات دیگر خود نیز ترغیب کند. در این شیوه ، شما فرصت این را خواهید داشت تا سایر محصولات خود را نیز به مشتریان معرفی کنید و آنها را با دیگر محصولات و خدمات خود آشنا کنید.

مشتریان اشانتیون را به عنوان جایزه قلمداد می کنند.
جنبه هدیه بودن اشانتیون این تفکر را در ذهن مشتریان القا می کند که آنها در قبال آزمودن نمونه کار شما یک پاداش دریافت کرده اند. از آنجا که پاداش دادن ، یکی از راههایی است که می تواند موجب تغییر رفتار در افراد شود و رفتار آنها را به شیوه دلخواه ما تغییر دهد ، بنابراین ، اشانتیون نیز از چنین کارکردی برخوردار است.
باید در نظر داشته باشید که دادن اشانتیون به منزله پایان یافتن اهداف و فعالیتهای بازاریابی شما نیست. بلکه ، شما از این شیوه برای آغاز دیگر روشهای بازاریابی خود استفاده می کنید و حتماً باید در کنار این نوع تبلیغات و بازاریابی ، از راهها و شیوه های کامل کننده این روش نیز استفاده کنید.
رفرنس:پارک بازاریابی ایران
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.