گامهای مهم و اولیه در جهت تهیه پیام های تبلیغاتی مناسب

گامهای مهم و اولیه در جهت تهیه پیام های تبلیغاتی مناسب
 آگهی تبلیغاتی یکی از ابزارهای مهم در معرفی کالا و خدمات می باشد که علاوه بر نقش معرفی کالا می تواند در جذب مشتریان یا عدم جذب آنها نقش بسزایی داشته باشد.بنابراین ، متنی که برای یک آگهی تبلیغاتی تهیه و مورد استفاده قرار می گیرد لازم است در عین حال که متناسب می باشد ، ویژگیهایی مانند جذابیت ، بیان قوی و تأثیر گذاری نیز داشته باشد. به همین منظور در این مقاله شما را با اصول و راهکارهای مناسب جهت تهیه یک آگهی تبلیغاتی مناسب آشنا خواهیم کرد.

برای تهیه پیام تبلیغاتی مناسب ، لازم است مراحلی که در ادامه مطرح می شود رعایت شود:

 گردآوری اطلاعات کافی و مرتبط  در خصوص کالا و خدمات

اولین قدم این است که شما هر آنچه که برای تهیه متن یک آگهی تبلیغاتی نیاز دارید را بدانید. بنابراین ، ابتدا به گردآوری اطلاعات در خصوص مشخصات کالا یا خدمات و به بررسی تمامی جوانب آن بپردازید تا یک دید کلی و جامع راجع به آن به دست بیاورید. در صورتی که بتوانید اطلاعات مناسب و جامعی را کسب کنید می توانید یک آگهی تبلیغاتی متناسب با ویژگیهای کالا یا خدمات تهیه کنید که علاوه بر معرفی دقیق کالا می تواند اعتماد مخاطبان را نیز جلب کرده و در نتیجه به تعداد مخاطبان و مشتریان افزوده شود.

 شناسایی دقیق مشتریان و گروه های هدف

گام بعدی که در تهیه پیام تبلیغاتی مناسب می تواند راهگشا و مفید باشد این است که بدانید برای چه گروهی از افراد می خواهید این آگهی تبلیغاتی را تهیه کنید. این اطلاعات می تواند به شما کمک کند تا پیام تبلیغاتی متناسب با آن گروه تهیه کنید که برای آنها جنبه جذابیت بیشتری داشته باشد. به عنوان مثال شما اگر بدانید که این کالا یا خدمات برای مردان یا زنان ساخته شده یا تهیه می شود  ؛ یا اینکه گروه مورد نظر شما افراد بزرگسال هستند یا کودکان ، می توانید پیام متناسب با نیاز آنها تهیه کنید . در صورتی که چنین اطلاعاتی نداشته باشید نمی توانید از طریق متن آگهی که تهیه می کنید به هدف مورد نظرتان که در نهایت جلب مشتریان است برسید و طیف وسیعی از مشتریان و مخاطبان خود را از دست خواهید داد.

 شناخت دقیق توانایی اقتصادی و مالی مشتریان و مخاطبان  

گام بعدی این است که بدانید مشتریان و مخاطبان شما در چه طبقه اقتصادی قرار دارند. آیا افراد مرفه ، متوسط یا ضعیف به لحاظ اقتصادی هستند؟ یکی از مواردی که می تواند شما را در پی بردن به توانایی اقتصادی مشتریانتان کمک کند این است که بدانید مشتریان شما در چه محل جغرافیایی سکونت دارند. چرا که افراد در بیشتر مواقع با توجه به محل سکونتشان نیازهای متفاوت و رفتار مصرفی متفاوتی را دارند.

 ترکیب و تحلیل اطلاعات کسب شده

در مرحله و گام نهایی از تهیه آگهی تبلیغاتی مناسب ، نیاز دارید اطلاعاتی که از تحقیق در خصوص ویژگیهای مشتریان ، محل سکونت و کالایی که قصد فروش آن را دارید با یکدیگر ترکیب کرده و اطلاعات را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. در پایان ، پس از اینکه اطلاعات کافی کسب شد و اطلاعات کسب شده مورد تجزیه و تحلیل دقیق قرار گرفت می توانید با توجه به نتایجی که به دست می آید تصمیم بگیرید که از چه نوع پیام تبلیغاتی ، وسیله تبلیغاتی و در چه سطح و با چه ویژگیهایی استفاده کنید تا بتوانید یک پیام تبلیغاتی موفق و جذاب تهیه کنید که هدف نهایی که جلب مشتریان و مخاطبان بیشتر است را به دست بیاورید.
رفرنس:پارک بازاریابی ایران

 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.