چرا برندتان به رپورتاژ آگهی نیاز دارد؟

چرا برندتان به رپورتاژ آگهی نیاز دارد
با رشد و توسعه شبکه‌های اجتماعی و فروش دیجیتالی، بسیاری از افراد رویای کسب رتبه‌های برتر در صفحه نتایج گوگل و رشد ویروسی محتواهای خود را در ذهن می‌پرورانند. در حالی که دست‌یابی به چنین رویایی دور از دسترس نیست، اما چیزی بیشتر از بازاریابی شبکه‌های اجتماعی را می‌طلبد. به نظر می‌رسد که استراتژی‌های بازاریابی شبکه‌های اجتماعی روی موضوعات داغ بازاریابی تاثیر می‌گذارند و توجه کمی به استراتژی‌های بازاریابی امتحان پس داده اعطا می‌شود. در نتیجه، بسیاری از طرح‌های جدید بازاریابی با شکست روبرو می‌شوند. 
شبکه‌های اجتماعی به تنهایی نمی‌تواند با یک برنامه بازاریابی یکپارچه و هدفمند رقابت کند. بنابراین مهم است که اطمینان حاصل کنید که برنامه کلی بازاریابی‌تان با استراتژی‌های جدید و استراتژی‌های امتحان پس داده در طول سالیان گذشته در تعادل است.
اگر می‌خواهید نرخ تعامل، آگاهی از برند و فروش خود را افزایش بدهید، رپورتاژ آگهی، چه آنلاین و چه آفلاین، باید بخشی از استراتژی‌تان باشد. یک رپورتاژ آگهی در تلویزیون، تبلیغ تلویزیونی نامیده می‌شود و در آن معمولا اطلاعاتی در مورد شرکت یا محصول به همراه یک CTA به نمایش در می‌آید. با استفاده از رپورتاژ آگهی می‌توانید به صورت هم‌زمان هم مشتریان بالقوه خود را آموزش داده و هم محصولتان را ترویج دهید.

چرا برندتان باید از رپورتاژ آگهی استفاده کند؟

1- رپورتاژ آگهی مقرون به صرفه است.
تبلیغات رادیو و تلویزیونی به شدت هزینه‌بر است و فقط شرکت‌های بزرگ با پشتوانه مالی خوب می‌توانند از آن استفاده کنند؛ بنابراین کسب‌وکارهای کوچک و سازمان‌های غیرانتفاعی که هنوز منابع درآمدی پایدار ندارند نمی‌توانند تبلیغات رادیویی و تلویزیونی را در دستور کار خود قرار دهند. اما با هزینه‌ای بسیار کمتر از تبلیغات در رسانه‌های دیداری و شنیداری، می‌توانید رپورتاژ آگهی موردنظر خود را در چندین سایت معتبر و پر بازدید به چاپ برسانید. هزینه رپورتاژ آگهی بسته به سایت انتخاب شده و میزان بازدید و تعامل آن با مخاطبان متفاوت خواهد بود.

2- رپورتاژ آگهی می‌تواند در دست‌یابی به بازار هدف کمک‌کننده باشد.
اگر پلتفرم‌های هدف رپورتاژ‌های آگهی خود را درست انتخاب کنید، می‌توانید مطمئن باشید که فقط ترافیک مرتبط به سمت سایت شما روانه می‌شود و کسانی به سمت شما می‌آیند که واقعا به محصولات و سرویس‌هایتان علاقه‌مند هستند. برای مثال، اگر در زمینه فروش دکوراسیون منزل فعال هستید، دادن رپورتاژ در سایت‌ها و وبلاگ‌هایی با موضوع دکوراسیون می‌تواند مرتبط‌ترین ترافیک را برایتان ایجاد کند.

3- همه چیز تحت کنترل شما است.
برخلاف تبلیغات سنتی، وقتی شما یک فضای رپورتاژ را خریداری می‌کنید درواقع کنترل تمام مواردی که قرار است در آن فضا منشر شود در اختیار شما است. بسیاری از ادیتورها معمولا رپورتاژهای از پیش آماده شده را در صورت داشتن برخی پارامترهای خاص قبول می‌کنند. برخی از ادیتورها نیز ترجیح می‌دهند که خودشان اقدام به نوشتن رپورتاژ کنند. این شما هستید که باید انتخاب کنید و ببیند که کدام یک برایتان مناسب‌تر است. وقتی همه کارها به انجام رسید، شما فقط هزینه فضای رپورتاژ را پرداخت می‌کنید و موارد مورد نظرتان در محتوا آورده می‌شود. البته برخی سایت‌ها هزینه نوشتن رپورتاژ را به صورت جداگانه دریافت می‌کنند و گاهی اوقات هم ممکن است برای انجام طراحی‌های گرافیکی پول بیشتری را از آگهی‌دهنده طلب کنند.

4- رپورتاژ‌های آگهی دیده می‌شوند.
تاثیر استفاده از بنرهای تبلیغاتی در سالیان اخیر کاهش یافته است و با توجه به استفاده کاربران اینترنت از مسدودکننده‌های تبلیغات، این بنرها گاها حتی شانس به نمایش درآمدن نیز ندارند. همچنین بسیاری از این بنرها امکان نمایش در دستگاه‌های موبایل را نیز ندارند. اما رپورتاژ‌ها اینگونه نیستند و هیچ برنامه مسدودکننده تبلیغاتی نمی‌توانند آن‌ها را از جلوی دید مخاطب محو کند و به خوبی در تمام دستگاه‌ها نمایش داده می‌شوند.
در یک مجله چاپی، رپورتاژ شما با سایر محتواها ادغام می‌شود. بهترین رپورتاژ‌ها سه فاکتور شخصی‌سازی شده، چند بعدی بودن و یک CTA را در خود دارند.

5- رپورتاژ‌ها را می‌توان رهگیری کرد.
یکی از مزیت‌های رپورتاژ این است که می‌توان آن را رهگیری کرد و دقیقا دید که آیا این رپورتاژ توانسته به هدف از پیش تعیین شده دست یابد یا خیر. اگر رپورتاژ خود را در سایت‌ها منتشر می‌کنید، می‌توانید داده‌های مربوط به بازدید و تعامل مخاطبان با رپورتاژ را از سایت مربوطه دریافت کنید. اما اگر رپورتاژتان در یک مجله غیر آنلاین به چاپ رسیده است، ایجاد یک کوپن تخفیف یا گنجاندن آدرس سایت در محتوا می‌تواند روش‌های خوبی برای رهگیری میزان اثرگذاری باشد.

آیا شما تاکنون برای کسب و کار خود از رپورتاژ آگهی استفاده کرده‌اید؟
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.