چگونه از شبکه‌ های اجتماعی برای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنیم؟

چگونه از شبکه‌ های اجتماعی برای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنیم
بسیاری از کسب‌وکارها وقتی به بازاریابی آنلاین فکر می‌کنند، شبکه‌های اجتماعی اولین چیزی است که در ذهن آن‌ها نقش می‌بندد. شبکه‌های اجتماعی امروزه به دلیل تاثیرگذاری روی تصمیم به خرید مشتریان و به خصوص مشتریان نسل هزاره، به‌عنوان یک شیوه اثبات شده برای دسترسی به مشتریان در نظر گرفته می‌شود.
فروشگاه‌های اینترنتی نیز از جمله کسب‌وکارهایی هستند که دائما در کشاکش هدایت کردن ترافیک به سایت خود هستند. سایت برای فروشگاه‌های اینترنتی همان جایی است که بازدیدکننده به مشتری تبدیل می‌شود.اما روش‌هایی وجود دارد که فروشگاه‌های اینترنتی می‌توانند از شبکه‌های اجتماعی برای افزایش فروش خود استفاده کنند.
قبل از اینکه یک کمپین بازاریابی شبکه‌های اجتماعی را کلید بزنید، باید با یک آنالیز دقیق بفهمید مشتریان در حال انجام چه کاری هستند. ابزارهایی برای زیر نظر داشتن مشتریانی که به سایت می‌آیند وجود دارد که از جمله بهترین آن‌ها گوگل آنالیتیکس است. 

در گوگل آنالیتیکس یا سرویس‌های مشابه می‌توانید دقیقا ببینید که مشتریان از چه جاهایی به سایت شما می‌آیند و بعد از ورود به سایت از کدام بخش‌ها بازدید می‌کنند. از این اطلاعات می‌توانید برای تعیین پلتفرمی که بیشترین ترافیک را به سایت شما می‌فرستد استفاده کنید. همچنین می‌توانید ببینید که آیا شبکه‌های اجتماعی مشتریانی که تمایل به خرید دارند را به سوی شما می‌فرستند یا خیر. وقتی که این داده‌ها را به دست آوردید، می‌توانید برای کسب نتایج بهتر، بر اساس این داده‌ها تغییراتی را در استراتژی خود ایجاد کنید.

چگونه از شبکه‌ های اجتماعی برای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنیم؟

هدف‌گذاری مجدد
هدف‌گذاری مجدد در سال‌های اخیر بین بازاریابان تجارت الکترونیک محبوبیت خاصی پیدا کرده است. اگر با این نوع از بازاریابی آشنا نیستید، باید بگوییم که بازاریابی مجدد به زبان ساده یعنی نشان دادن تبلیغات به مشتری بر مبنای اطلاعاتی که خود او پیش‌تر در اختیار شما قرار داده است. این نوع از تبلیغات در تمامی پلتفرم‌ها، از جمله فیس‌بوک و اینستاگرام، قابل اجرا است.

بسیاری از مشتریانی که به یک سایت مراجعه می‌کنند، بعید است که در همان بازدید اول اقدام به خرید کنند. هدف‌گذاری مجدد این شانس را به شما می‌دهد که به این مشتریان یادآوری کنید که آن‌ها پیش‌تر به محصولاتی خاص نگاه کرده‌اند. ازآنجایی‌که محتواهای هدف‌گذاری مجدد در فید شبکه‌های اجتماعی مشتری ظاهر می‌شود، آن‌ها تمایل دارند تا محصول مورد نظر را در سایت شما ببینند. با یک زمان‌بندی بهتر، می‌توانید حتی این مشتریان را راضی به خرید کنید.

آفرهای ویژه
یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش نرخ تبدیل از طریق شبکه‌های اجتماعی، ارائه آفرهای ویژه‌ای است که مشتریان نتوانند رد کنند. فیس‌بوک به شما اجازه می‌دهد تا از طریق شبکه تبلیغاتی این شبکه اجتماعی، اقدام به ایجاد آفرهای ویژه کنید. این مهم است که هر آفر شما در شبکه‌های اجتماعی به‌گونه‌ای اختصاصی باشد.

در دو صورت است که مشتریان ممکن است راضی به خرید شوند:

  • باور کنند که این آفر برای کوتاه مدت مناسب است.
  • ببینند که آن‌ها فقط به دلیل دنبال کردن شما در شبکه‌های اجتماعی می‌توانند این آفر را دریافت کنند.
مشتریان اگر فکر کنند که شما همچنان به ارائه آفر ادامه می‌دهید، مدت‌زمان بیشتری را در سایت یا صفحه شما در شبکه‌های اجتماعی صرف خواهند کرد.

لینک‌های خرید
برای خرده‌فروشی‌ها، لینک‌های «خرید»ی که قابل کلیک کردن باشند از اهمیت فوق‌العاده بالایی برخوردار هستند. در پلتفرم‌های بصری محور مانند اینستاگرام، استفاده از لینک در کپشن ممنوع است و همین امر کار را برای ترویج محصول سخت می‌کند. اما در عوض کاربران می‌توانند لینک‌های خود را در بیو قرار دهند. البته این کار دردسرهای خودش را نیز دارد و مشتریان مجبور هستند که با زحمت بیشتر، به بیو شما نیز مراجعه کنند.

برای تشویق به تبلیغات، بسیاری از این پلتفرم‌ها دکمه «خرید» را به پست‌های تبلیغاتی اضافه کرده‌اند. البته این تاکتیک چندان هم کارساز و موثر واقع نشده است. کسب‌وکارها می‌توانند از سایت‌هایی مانند فیس‌بوک و توییتر که انتشار لینک در پست‌های آن‌ها مجاز است استفاده کنند. اما از طرف دیگر نباید فراموش کرد که نسل جدید مشتریان بیشتر در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و اسنپ چت حضور دارند. بنابراین اگر گذاشتن لینک در پست مجاز نباشد، کلیک گرفتن از این مشتریان سخت‌تر می‌شود.
شبکه‌های ‌های اجتماعی روشی عالی برای ترویج محصولات فروشگاه اینترنتی شما هستند، اما این شبکه‌ها نمی‌توانند فورا افراد را به خریدار شما تبدیل کنند. فروشگاه‌های اینترنتی باید یاد بگیرند که شبکه‌های اجتماعی روشی برای افزایش آگاهی از برند و کسب آگاهی بیشتر در مورد مشتریان است. با استفاده بلندمدت و موثر از شبکه‌های اجتماعی، فروشگاه‌های اینترنتی می‌توانند ببینند که در نتیجه بازاریابی که در شبکه‌های اجتماعی انجام داده‌اند، فروش کسب‌وکار در حال افزایش است.
رفرنس:آژانس دارت
 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.