چگونه شبکه اجتماعی محبوب کاربران را شناسایی کنیم؟

چگونه شبکه اجتماعی محبوب کاربران را شناسایی کنیم
هر بار که یک شبکه اجتماعی جدید وارد بازار می‌شود و به محبوبیت می‌رسد، بسیاری از کارشناسان و فعالین بازاریابی این حس را دارند که اگر به سراغ استفاده از این پلتفرم جدید نروند، فرصت ارزشمندی را از دست می‌دهند. اما در واقعیت این چنین نیست. به‌عنوان یک مالک کسب‌وکار یا کارشناس بازاریابی باید بدانید که تنها فعالیت در پلتفرم‌هایی که کاربرانتان در آن فعال هستند می‌تواند برایتان نتیجه‌بخش باشد و اساسا فعالیت در شبکه‌های اجتماعی که جامعه کاربران شما حضوری در آن ندارد فقط هدر دادن وقت و سرمایه است.
باید تلاش‌های خود را روی پلتفرم‌هایی متمرکز کنید که می‌دانید کاربرانتان در آن فعال هستند و همچنین این پلتفرم باید با نیازهای کسب‌وکار شما هم‌سو باشد. سوالی که اکنون مطرح می‌شود این است که :

چگونه باید شبکه اجتماعی محبوب کاربران را شناسایی کنیم؟


تحقیق هوشمندانه بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

اگر بخواهید که از طریق حدس زدن شبکه اجتماعی محبوب کاربران خود را شناسایی کنید، ممکن است به بیراهه بروید و این بیراهه رفتن یعنی هدر رفت وقت، انرژی و سرمایه. برای اجتناب از چنین اشتباهاتی باید یک تحقیق هوشمندانه را انجام دهید و بفهمید که کاربرانتان کدام شبکه اجتماعی را ترجیح می‌دهند و سپس تلاش‌های بازاریابی شبکه اجتماعی خود را روی این پلتفرم یا پلتفرم‌ها متمرکز کنید.
اما این فرآیند آن‌چنان هم که فکر می‌کنید ساده نیست و ترفندهای خاص خود را می‌طلبد. در ادامه این ترفندها را به شما می‌گوییم.

با مشتریان ایده‌آل خود مصاحبه کنید.

بهترین روش برای اینکه بدانید کاربرانتان وقت آنلاین خود را در کجاها سپری می‌کنند این است که مستقیما از خود آن‌ها بپرسید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که مصاحبه‌هایی را با مشتریان ایده‌آل خود انجام دهید.
فقط کافی است فهرستی از سوالات موردنظر خود را نوشته و به سراغ لیست دنبال کنندگان شبکه‌های اجتماعی یا لیست ایمیلی خود بروید و 5 یا 10 نفر را انتخاب کنید و سوالات را از آن‌ها بپرسید. در انتخاب این افراد باید نهایت دقت را به خرج دهید تا دقیق‌ترین بازخوردها را دریافت کنید. افراد انتخاب شده باید جزو فعال‌ترین اعضای جامعه مخاطبانتان باشند.
وقتی‌که افراد را مشخص کردید، از طریق ایمیل یا دایرکت به آن‌ها پیام بدهید و از آن‌ها بخواهید که آیا می‌توانند چند دقیقه از وقت خود را در اختیار شما قرار دهند یا خیر. در این مصاحبه در مورد شبکه‌های اجتماعی محبوب آن‌ها، جاهایی که مطالب خود را به اشتراک می‌گذارند و پلتفرم‌هایی که از آن برای ارتباط با دوستان و آشنایان خود استفاده می‌کنند سوال بپرسید. نکات مهم مصاحبه خود را ثبت و ضبط کرده یا با کسب اجازه مصاحبه تلفنی را ضبط کنید.
یک نظرسنجی را انجام دهید و از آن برای کسب اطلاعات در مورد کاربرانتان استفاده کنید.
از طریق مصاحبه با افراد می‌توانید اطلاعات ارزشمندی را به دست آورید، اما مصاحبه‌ پایان کار و تنها روش نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر، یک نظرسنجی کوتاه و خلاصه را طراحی کنید و از کاربرانتان بخواهید در آن شرکت کنند. اگر ابتدا از روش مصاحبه استفاده می‌کنید، می‌توان از اطلاعات به دست آمده از طریق این مصاحبه برای طراحی نظرسنجی استفاده کرد.
اولین سوال شما باید این باشد که بیشتر از کدام شبکه اجتماعی (فیس‌بوک، توییتر، اینستاگرام، گوگل پلاس و…) استفاده می‌کنید؟ شما همچنین می‌توانید سوالات مرتبط دیگری را در این نظرسنجی بگنجانید تا عادات کاربران خود در استفاده از شبکه‌های اجتماعی مختلف را شناسایی کنید.

در مورد پلتفرم هدف خود تحقیق کنید و مطمئن شوید که آن با ترجیحات کاربرانتان هم‌راستا است.

تا به اینجای کار احتمالا یک یا دو شبکه اجتماعی پرطرفدار بین کاربران خود را شناسایی کرده‌اید. اکنون نوبت آن است که مطمئن شوید این شبکه‌ها با اهداف کسب‌وکار شما، اهداف بازاریابی و دیدگاه‌های مشتریان هم‌راستا هستند. در طی این مرحله موارد زیر را مدنظر داشته باشید:
دموگرافیک‌های معمول شبکه اجتماعی: بسیاری از پلتفرم‌های اجتماعی اطلاعات جغرافیایی و دموگرافیک کاربران خود را به‌صورت عمومی منتشر می‌کنند. بنابراین شما می‌توانید با توجه به سن، جنسیت و محل زندگی اطلاعاتی را به دست آورید.
ویژگی‌های پلتفرم اجتماعی: برای مثال، اینستاگرام و پینترست پلتفرم‌هایی بصری محور هستند و سازمان‌هایی که می‌خواهند در این شبکه‌ها فعالیت کنند باید محتوای بصری تولید کنند.
اهداف بازاریابی: آیا این پلتفرم به شما در تحقق اهداف بازاریابی‌تان کمکی می‌کند؟

نحوه عملکرد این بخش برای بازاریابان محتوا به‌صورت مثال در زیر شفاف‌سازی شده است:
یک وبلاگ‌نویس مواد غذایی تصمیم می‌گیرد تا فعالیت‌های شبکه‌های اجتماعی خود را روی پینترست متمرکز کند، زیرا می‌خواهد مادرانی که غذای خانگی سالم برای فرزندان خود درست می‌کنند را هدف بگیرد. غذا یک موضوع محبوب در پینترست است، بنابراین این وبلاگ‌نویس می‌تواند مطمئن باشد که پینترست به‌عنوان یک پلتفرم اجتماعی بهترین ابزار برای دست‌یابی به مخاطبان هدف است.
یک شرکت B2B که نرم‌افزار را به‌عنوان یک سرویس می‌فروشد یک تحقیق انجام داده است و فهمیده که مخاطبان هدفش مطالب خود را در لینکدین به اشتراک می‌گذارند و از طریق این پلتفرم با همکاران خود در ارتباط هستند. بنابراین این شرکت تصمیم می‌گیرد تا در لینکدین فعالیت کند.
یک هنرمند تتوکار اینستاگرام را برای به اشتراک‌گذاری کارهای خود انتخاب می‌کند؛ زیرا که می‌داند این پلتفرم به واسطه بصری بودن بهترین جا برای به اشتراک گذاری تصاویر است.
البته مطالب گفته شده در بالا را نمی‌توان به تمام شرایط و موقعیت‌ها تعمیم داد و شرایط هر شرکت ممکن است با شرکت دیگر تفاوت داشته باشد. اما مهم‌ترین نکته این است که بدانید می‌خواهید به چه کسانی دسترسی پیدا کنید و برای ارتباط با این افراد بهترین شیوه را انتخاب کنید.

پول و وقت خود را عاقلانه صرف کنید.

وقتی تصمیم می‌گیرید که در یک شبکه اجتماعی به فعالیت بپردازید، تست‌هایی را انجام دهید تا مطمئن شوید همه کارها روی روال است. برای مثال، اگر نتایج تحقیقات انجام شده نشان داده است که پینترست مناسب‌ترین شبکه اجتماعی برای کسب‌وکار شماست، باید خود را وقف توسعه دنبال کنندگان پینترست خود کنید. شش تا هشت ماه به آن زمان بدهید و سپس بررسی کنید و ببینید آیا به نتایج موردنظرتان (از لحاظ میزان ترافیک، تعداد مشترکان و نرخ تبدیل) رسیده‌اید یا خیر.
اگر یک شبکه اجتماعی نتوانست انتظارتان را برآورده کند، نباید از کاهش اولویت یا کنار گذاشتن کامل آن هراسی داشته باشید. در این مقطع دیگر اهمیتی ندارد که نتایج تحقیقات چه می‌گویند.
بهترین روش برای اینکه بیشترین بهره‌برداری را از بازاریابی شبکه‌های اجتماعی داشته باشید این است که مناسب‌ترین پلتفرم برای کسب‌وکار خود را پیدا کرده و زمان و منابع خود را روی آن صرف کنید. هرگز به سراغ شبکه‌های اجتماعی که کاربرانتان از آن‌ها استفاده نمی‌کنند نروید.

وقتی تحقیق خود را با فکر انجام دهید و تصمیماتتان بر مبنای نتایج این تحقیق باشد، می‌توانید مطمئن باشید که نتایج خوبی را به دست خواهید آورد.

 برای به اشتراک گذاشتن این مطب در شبکه های اجتماعی از لینک های زیر استفاده کنید:

کسب اطلاعات بیشتر

برای کسب اطلاعات بیشتر یا مشاوره و آشنایی با موثرترین شیوه های تبلیغات مرتبط با حوزه کاری خود، دریافت کمپین های تبلیغاتی و راهکارهای عملیاتی برای توسعه کسب و کار و برندینگ و آگاهی از دوره ها و کارگاه های آموزشی همین حالا با شماره 09122006830 تماس بگیرید یا از طریق فرم تماس یا شبکه های اجتماعی،  با ما در ارتباط باشید.